Kredi Kartı ile Araç Alınır mı?

birevim faizsiz araba

Günümüzde araç alabilmenin birçok farklı yolu bulunuyor. Taşıt kredisi çekerek, arkadaşlarınızdan borç alarak, bara biriktirerek araç alabilirsiniz. Bunların yanına son yıllarda çok fazla tercih edilmese de yeni bir seçenek eklendi. 2016 yılında yapılan düzenleme ile birlikte kredi kartı ile araç alınmasının önü açılmış oldu.

Artık yüksek bir limite sahip kredi kartınız ile hiç zorlanmadan istediğiniz aracı almanız mümkün olacaktır. Tabi bunu yaparken komisyon ödemeniz gerekebilir. Ancak bankalar yüksek çekimlerde müşterilerine farklı kampanyalar ile bonus verdiği için bu komisyon tutarını büyük ihtimal ile geri almanız kaçınılmaz olacaktır. Yapmanız gereken doğru başvuruyu yapmak olacaktır.

İkinci El Kredi Kartıyla Nasıl Alınır?

Ülkemizde ikinci el araç piyasası oto galericiler tarafından belirlenmektedir. Bu genelde büyük şehirlerde bulunan galericiler tarafından etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Senetle, çekle ve kredi kartı ile bu galerilerden araç almak mümkündür.

İkinci el araç sitelerinde dikkatli bir arama yapanlar bu konuda gerekli bilgiyi bulabilirler. Sıfır komisyon ödemeden, limitiniz yetmediği durumlarda farklı bir kredi kartı ile çekim yapılarak ikinci el araç almanız günümüzde mümkündür. Bu konuda kredi kartı kullanımında yapılan düzenleme etkili olmuştur. Sizlerde bu sayede istediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz araca bu yöntemle ulaşma şansınız var. Tabi bunu yaparken dikkatli olmanız gerektiğini de unutmamanız gerekiyor.

Sıfır Araçlar Kredi Kartıyla Alınabiliyor mu?

Her türlü aracı kredi kartıyla almak mümkün değildir. Sıfır araç satıcılarından kredi kartınızla araba almanıza izin verilmemektedir. Yani sıfır bir bayiye gidip, araç almak istediğiniz size iki türlü ödeme yöntemi sunulacaktır. Alacağınız aracın parasını peşin ödemeniz veya kredi çekerek ödemeyi yapmanız gerekecektir. Bu iki yol dışında sıfır araç almak mümkün olmayacaktır.

İkinci el araçlar için bu avantaj sizlere sunuluyor. Kredi kartı kullanımı nedeniyle sizden komisyon alınıyor. Bazı galericiler komisyonsuz çekim işlemi yaparak, insanların bu şekilde araç almalarının önüne açıyor. Ancak bunu yaparken araç  fiyatının üzerine önceden komisyon tutarını koyarak sizlere satıyor. 70 bin TL tutarında ki bir aracı kredi kartı ile komisyonsuz satarken aracın fiyatını 75 bin TL belirliyorlar.

Anlaşmaya göre kredi kartı komisyonu galerici tarafından alınmıyor ancak araç fiyatı olması gereken fiyatın çok üzerinde bir fiyata size satılmış oluyor. Bu şekilde araç almak kredi çekerek araç almadan daha avantajlıdır. Çünkü kredide bankalar finansman sağlarken aracın üzerine rehin koymaktadır.

Ancak kredi kartında böyle bir durum söz konusu olmayacaktır. Normal satış işlemi yapılacak ve istediğiniz zaman aracınızı satma veya değiştirme şansına sahip olacaksınız. Ayrıca kredilerde karşınıza zorunlu kasko ve hayat sigortası gibi farklı masraflarda çıkacaktır. Bu yöntemde sadece satış ve sigorta ücretlerini ödeyerek araca sahip olabileceksiniz.

birevim

Leave a Comment

2 × 2 =