82 Plaka Neresi? Hangi İlin Plakası 82 Neresi

Dünyada neredeyse her ülkenin birbirinden başka plaka kodları ve okunuşları vardır. Türkiye’de ise plaka kodları net olarak belirlenmiştir. Bazen de duruma göre il olarak sayılan ilçelere eklenmektedir. Bunun en son örneği 81 plaka olarak alınan Düzce’dir. Genelde çoğu plaka isimleri, alfabetik sıralamadaki önceliğine göre kodlarını almıştır. Örneğin; Adana plaka kodu 01’dir.

Peki, bu plaka kodlarını kim belirliyor?

birevim faizsiz araba

Plaka kodları devlet tarafından belirleniyor. Yürürlüğe girmesi çok uzun zamanı bulmuyor. Belki de çocukken gördüğümüz plaka kodları bizlere ilk şaşkınlığımızı yaşatmıştır. Ancak büyüyen Türkiye’de Düzce’nin 81 plaka kodunu alması da insanların kafasında acaba 82 plaka neresi, sorusunu sormasına neden oldu. Tabii bu çok heyecanlı bir konu. Düşünün; bir ilçede yaşıyorsunuz ve oraya bağlı olarak çalışıyorsunuz, e tabii üretime de katkınız var ise sizde büyük şehirlerdeki gibi büyümek istersiniz. İşte bu noktada karar verilecek olan ilçenin ile dönüştürülme ve devlet nezdinde 82 plaka alması sizlerin sadece plakasal değil, aynı zamanda iş olarak olarak ta büyümenizde önemli bir yer edinebilir.

Araba Almanın Yeni Yolu Birevim

İnternet aramalarında rastlayabilir miyiz?

Hayır, şu an mevcut değil!  82 plaka neresi? Sorusununu yanıtı bu,  henüz devlet böyle bir yere karar vermedi. Bu konuyla alakalı internet araştırmalarının son dönemde arttığını ve tabii ki ilk haber alanların özel plaka sahibi olmaları için heyecan verici bir durum olacaktır. Son dönemlerde ise internet aramalarında sık sorulanlar kısmına dâhil olmuş bu arama çok önemlidir.

82 plaka için bir öneri veya bir tahmin var mı?

İnsanlar varsayımlar ile hareket edebiliyor. Ancak bir gerçek var ki büyüyen ilçeler mevcut! Örnekler vermek gerekirse sırasıyla şunlar olabilir.

  • Balıkesir – Bandırma, Giresun – Şebinkarahisar, Muğla – Fethiye, Kocaeli – Gebze, Bursa – İnegöl, Manisa – Akhisar, Van – Erciş, Tekirdağ – Çorlu bu illerde bulunan ilçelerin 82 plaka alma olasılığı mevcuttur. Çünkü git gide büyüyen ve yerleşim alan yerlerdir.
  • Tabii bu konuların bir de siyasi yanları da mevcut ve şaşırtıcı olarak belki ilk kez duyacaksınız ama imkânlar arasında, en farklı olabilen ve tahmin edilemeyecek olanlardan biri ise; Afrin yönetimi halk olarak tabii ki Afrinliler’e verilecek ve çok büyük ihtimal özerk yönetim kurulacak olup ondan çok daha sonra referandum ile Türkiye sınırlarına katılabilecek. Evet, son ihtimali belki birçoğumuz düşünmedik ama böyle politik bir olayda olabilir. İşte şimdilik 82 plaka neresi? Sorusuna verebileceğimiz cevaplar bunlardır. Tabii ilerleyen zamanlarda bizlerde 82 plakanın neresi olduğunu göreceğiz. Unutmayın git gide büyüyen gelişen bir ülkeyiz ve yarın aramalarımızda 83 plaka neresi diye de örnek bir arama görebiliriz.
birevim

Leave a Comment

six − 6 =