Taksitle Traktör Almak ve Traktör Fiyatları

Taksitle traktör
birevim faizsiz araba

Tarımsal faaliyetlere özel Hyundai traktör modelleri ve diğer markaları almak üzere başvuru yapabilirsiniz. Traktörü hangi alanda ne amaçla kullanacaksanız, banka kredisi başvurusu yapabilir, şansınızı deneyebilirsiniz.  Taksitle traktör almak için bankalara başvurmak zorunda kalmak istemiyorsanız, destek projeleri, senetli satış yapan galeri seçimi vs. yapabilirsiniz.

Taksitle Traktör Almak Nedir?

Taksitle traktör almak, traktör almak için taksitli ödeme seçeneğini kullanabilmeniz anlamına gelmektedir. Kuruma göre taksitle traktör almanın anlamı fark gösterebilmektedir. Anlaşma aşamasını geçemediğinizde, henüz taksitli bir araç almamış olursunuz. Banka, galeri, finansman sağlayan kurum vs. gibi alternatiflerinizi gözden geçirerek nasıl bir taksitli ödemeye uyabileceğinizi değerlendirmelisiniz.

Traktörü taksitle almak için bir satış sitesinde traktör fiyatları incelemesi yaptıktan sonra size uygun traktörü direkt alabilirsiniz. Traktör satışı yapan firmadan kredi kartınıza yapılacak taksitle beraber ödeme sağlanabilmektedir. Yüksek meblağ olabileceği için mutlaka önceden firmaya başvurarak stok kontrolü gibi detay görüşmesi yapmalısınız.

Traktör Fiyatları 2024

New Holland traktörler, Hyundai marka traktör modelleri, hem marka hem de model olarak farklı fiyatlara sahiptir. Araç fiyatları her sene aylara göre bile değiştiğinden, sabit bir traktör fiyatı ne yazık ki bulunmamaktadır. Herhangi bir araç modeli bile kendi modeli içerisinde birkaç ay içerisinde farklı fiyatlarda görülebilmektedir.

Müşteriler tarafından bu durum tedirgin edici olmakla beraber, iş gereği traktör almak zorundaysanız birçok fiyat kriterine bakmak gerekmektedir. Fiyat performansa göre karşılaştırma yaparak değerlendirmede bulunabilirsiniz. 2024 satılık traktör fiyat incelemesi esnasında hem sıfır hem de ikinci el araçlara bakabilirsiniz.

Sıfır araç almak için markaları kendi sitelerinde, bayi satış fiyatları kapsamında değerlendirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, Şubat 2024 açıklamasına göre New Holland traktör fiyatlarından bazıları aşağıdaki gibidir:

  • T580B, 932 bin TL
  • TT65, 974,5 bin TL
  • TT55, 975 bin TL
  • 170S model, 4 milyon 780 bin TL vs. olarak liste devam etmektedir. Markanın en yüksek traktör fiyatları 170S modelidir. Yeni fiyat ve model güncellemelerini, çeşitli kanallardan öğrenebilirsiniz.

Hyundai traktör fiyatlarını incelediğinizde Dolar bazında traktör fiyatı görebilirsiniz.  6 bin Dolar ve 8 bin Dolar arasında değişen rakamlarla sipariş oluşturabilirsiniz. Üstelik yurt dışından sipariş olanakları vs. için talep konusunu görüşmeniz önerilmektedir.

İkinci El Taksitli Traktör Fiyatları

İkinci el traktörlere baktığınızda, 400 bin TL ve 1 milyon TL aralığında çok sayıda temiz model bulabilirsiniz. Fiyat aralığı bakımından en uygun tasarımlar konusunda beklentilerinize uygun traktörü almak üzere taksitli seçenekleri sunan satıcıları bulmanız gerekmektedir.

İkinci el traktör modelini taksitli almak için, satış platformunun taksitli satışa uygun olması gerekmektedir. Popüler ikinci el sitelerinde bu konuda araştırma yapmak daha kolay görünmektedir.

Taksitle Traktör Almak Kolay Mıdır?

Taksitle traktör almak duruma göre değişebilen bir zorluğa sahiptir. Peşinatı yüksek olan kişi ve kurumlar açısından daha avantajlı taksit olanakları bulabilirsiniz. Örneğin bir galeri ile anlaşma yaparken bir kısmını peşinat olarak verip kalanı senetli taksitli şekilde alabilirsiniz. Peşinat ne kadar çoksa kalan kısım daha kolay şekilde kapanacaktır.

Senetli alışverişlerde kalan taksitleri aksatamamak da ayrıca önemlidir. Çünkü zamanı geçmesi halinde iki kat faizle ödeme istenebilmektedir. Traktör satışı yapan firmalardan sıfır peşinatsız şekilde traktör almak için daha çok finansman firmasına başvuru yapmak gerekmektedir. Finansman firması, düzenli ödemeler ardından, hangi finansman grubundaysanız ona göre çekiliş sistemiyle traktör finansmanı sağlayabilmektedir.

Taksitle satılık traktörler için banka kredisi çekmek ve faizli ödeme yapmak kolay görünebilmektedir. Fakat kredi için mutlaka kredi notu değerlendirmenizi iyi tutmalısınız. Bankalar aksi halde kredi taleplerinizi olumsuz çevirmektedir. Araç kredisi için ipotek seçenekleri için bankayla görüşme yapmak fayda sağlayabilmektedir.

Proje sunarak devlet destekli traktör kredisi almak kolay görünen ancak zor bir süreç olmaktadır. Bu tür başvurularda, projenizin sağlam bir firmayla hazırlanması gerekmektedir. Tarım destek firmaları hakkında danışman firmanızı bularak, traktör almak üzere başarılı adımlar atabilirsiniz.

Taksitle Traktör Veren Bankalar

İş Bankası, Şeker Bank gibi büyük birçok banka traktör almak isteyenlere özel kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca, Ziraat Bankası’nın tarım destek kredilerini takip edebilirsiniz. Düşük faizli krediler sayesinde devlet bankası faiz ayrıcalıklarını değerlendirmiş olursunuz. Vakıf ve Halk bankaları da faiz anlamında daha avantajlı olabilmektedir.

Bankalardan traktör kredisi çekmek için tarım kredileri ve araç kredileri kategorilerine başvurabilirsiniz. Ancak öncesinde traktör modelleri ve ne kadar finansman lazım olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Bankaya boş yere başvuru yapmamak adına, hazırlıkları tamamlayarak ilerlemeniz önerilmektedir.

Bankaya tarım ve araç kredi başvurusu öncesinde, kredi notu planlaması yapabilirsiniz. Gelir sunacağınız zaman, sadece bunun yüksek olması yeterli olmayacaktır. Gelir yüksek olsa da genel kredi puanına göre işlem yürütülmektedir. Başka bankalara aynı anda traktör kredisi için başvurmamanız gerekmektedir.

Aynı anda her bankaya traktör kredi başvurusu yaparsanız, genelde olumsuz sonuçlanma durumu daha yüksektir.  Traktör kredisi başvurunuzda, kredi notunu olabildiğince yönlendirmeniz gerekmektedir.

Borcu çok olan ama geliri de çok olan müşteriler için risk devamsa, banka kredi vermemektedir. Ancak bankaları kredi verme limitlerine göre değerlendirmek de faydalı olmaktadır.  Her bankanın kendi yapısı ve müşterilere sunduğu esnek olanaklar değiştiği için size özel durumlar görebilirsiniz.

Traktör Almak İsteyenler için Öneriler

Traktör almak isteyenler için fikir edinebileceğiniz, bazı avantajlı durumlar ele alınmalıdır. Örneğin traktörlerde en çok çift çeker traktör modelleri avantajlı olarak görülmektedir. Çift çeker traktörlerin en önemli artısı, işlemler esnasında güç dağılımını eşit oranda yaymasıdır. Tarım arazisinde işlerinizi kolaylaştıran çift çeker mekanizma, engelleri aşmanıza da yardım etmektedir.

Tarımsal alanda hız ve konforlu bir üretim hazırlığı yapabilmeniz adına çift çeker traktörleri seçebilirsiniz. Aşırı yüklenme durumları olduğunda, çift çeker traktör modelleri, işinizi zorlaştırmak yerine bütünüyle kolay hale getirecektir.  Yani kaymaya bağlı olumsuzluklardan kurtulmanız avantajlı bir hal alacaktır. Çift çeker traktör çeşitleri zaman açısından en iyi yardımcılarınızdan biri olacaktır.

Taksitle Traktör Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeli?

Taksitle ödemeleri uzun sürecek olan borç sahipleri, hangi kurumdan nasıl koşullarda finansman sağladığına önem vermelidir. Kredili sistem mantığıyla taksit ödemesi yaparken, faiz oranları en önemli detaydır. Geri ödeme süreci boyunca en az faiz ve en güvenilir işlem konularına dikkat edebilirsiniz.

  • Traktör seçmeden önce dikkat edeceğiniz kısımlar ayrı bir kategoride ele alınabilmektedir. Örneğin motor gücü yüksek bir araç almaya özen göstermelisiniz. Traktörün performansını sürdürecek şanzıman ayrıcalıkları da detaylı şekilde incelenmelidir. Traktör modellerinde hidrostatik şanzıman konusunda detaylı bilgilendirme isteyebilirsiniz.
  • Asansörler, traktördeki indirme kaldırma işlemlerini kolayca yapmanızı sağlamaktadır. Özel askı ve aksesuarlar bakımından inceleme ve karşılaştırma yaparak seçim olması gerekmektedir.
  • Traktör seçerken lastik büyüklüğüne önem vermek gerekmektedir. Ağırlık katan lastikler, traktör yapısını denge bakımından doğru ayarlamalıdır. Üretim dışında bir konu olarak, tekerleri kullanacağınız arazide sorunsuz bir iş akışını sağlayacak olan araçlara odaklanmalısınız.

Traktörü ikinci el olarak alacaksanız, gerekli kontrolleri sağlanmış bir araca odaklanmak gerekmektedir. Teknik açıdan yüksek performans ve ucuz traktör planlamasını doğru organize etmeniz gerekmektedir.

birevim

Leave a Comment

twenty − thirteen =