Ülkemizde Satılan 3 Tekerlekli Motosiklet Modelleri

3 Tekerlekli Motosiklet Modelleri
birevim faizsiz araba

Birçok marka 3 tekerli motosiklet üretme eğilimi içerisinde, çünkü bu motorlar fark yaratıyor. Yamaha, Piaggio, Qooder gibi markalar 3 tekerli motor üretimi konusunda öne çıkanlar arasında. Yeni tasarımlar da her geçen gün artıyor. Yazımızda, öne çıkan motosiklet marka ve modellerini üç teker sınıfına göre inceleyebilirsiniz.

Yaygın Satılan 3 Tekerlekli Motosiklet Modelleri

Türkiye’de sınırlı sayıda markada göreceğiniz 3 tekerli motor çeşitleri, motosiklet severleri yakından ilgilendiriyor. 2 tekerli motosiklet sürücülerinin gelecekte bu seçeneklere daha fazla ilgi duyması bekleniyor.

1-) Piaggio MP3

İlgi çekici bir 3 tekerlekli motor arıyorsanız, İtalyan markası Piaggio tam size göre denebilir. Modeli zarif özellikler barındıran bu model, performansı açısından oldukça dikkat çekiyor. Markanın MP3 serisinde motor gücü bakımından farklı ürünler görebilirsiniz.

  • 125cc
  • 300cc
  • 500cc seçenekleri arasından hangi modeli istiyorsanız firmanın bayisine başvurabilirsiniz.

Bu maddelerle sınırlı kalmak istemediğinizde 3 tekerlekli motosiklet konusunda daha fazla talep iletebilirsiniz. Motor gücü bakımından yeni alternatifler her geçen gün çoğalıyor. Firmanın kendi bayisi de bu konuda özel olarak yardımcı olacaktır.

Kullanıcı deneyimi açısından, neden Piaggio MP3 serisi diyorsanız sürüş güvenliğini artıran elektronik denge artısını bulabilirsiniz. Elektronik denge kontrol sistemiyle fark yaratan MP3 motorlar, memnun kalma garantisi vermektedir. Peki elektronik denge sistemi nedir diyorsanız, her durumda aracı yolda sabitleyen bir kontrol mekanizmasıdır. Bu sistem tek başına çalışmaz ve dengeleyici diğer unsurlarla iş birliği içerisindedir.

2-) Can Am Ryker

Can Am Ryker üç tekerlekli motosikletler arasında dikkat çekici başka bir modeldir. Motoru tanımlayan önemli ayrıntılardan birini performans olarak görebilirsiniz. Üstelik bu performans sadece tek bir alana odaklanmıyor, motorun tüm kapasitesine yansımış durumda.

Rahat bir kullanım olanağı veren Can Am Ryker motorlar, sürücülere adeta alan özgürlüğü tanıyor. Çünkü performans açısından farklı koşullara odaklanan bir motor mekanizmasına sahip. Sürücüler, bu aracı kullandıklarında zemin farkına uyum artısına sahip oluyor.

Manevra kabiliyeti açısından Can Am Ryker model motorlarda başka bir avantaj daha bulabilirsiniz. Ani manevralarda, sorunsuz bir denge kurarak sürüş artısı sağlıyor. Geliştirilmiş yeni nesil manevra teknolojisi ile daha dengeli bir sürüş yaşayabilirsiniz. Üstelik tüm bu performans artıları, özel bir tasarımla bütünleşiyor.

Can Am Ryker’ı diğer üç tekerli motorlar arasından farklı kılan başka özelliklere bakılırsa, özel sürüş modları öne çıkıyor. Çekiş kontrolü ve sürüş esnasındaki teknolojik ayrıcalıklara sahip olarak, uzun vadede 3 teker artısını hissedeceksiniz.

3-) Polaris Slingshot S 3 Teker Motor

Tasarımı ve teknik özellikleriyle, en dikkat çekici modeller arasında Polaris Slingshot S 3 teker motor yer alıyor. Duruşuyla fark yaratan bir etki yaratan motor tasarımı, motor severleri uzun süredir büyülemiş durumda. Görselleri inceleyenler, motosiklet tasarımı konusunda çarpıcı tasarımı hissediyor.

Polaris Slingshot S 3 teker motorun teknik özelliklerine bakıldığında, yazlımı dikkat çekiyor. Özel olarak hazırlanan ekran görselinde, USB, ileri navigasyon sistemi, ,mobil tanıma özellikleri bulunuyor.  İlk bakışta araç hissi veren 3 tekerli motorda ses sistemi özelliklerini de fazlasıyla görebilirsiniz.

Polaris Slingshot S 3 teker motor almayı düşünüyorsanız, piyasada sınırlı sayıda olduğunu da bilmekte fayda olacaktır. En sağlam motosiklet modellerinden birisi olarak, bu tasarımı almaktan pişman olmayacaksınız. Motorun 2024 güncellemelerine bakarak eklenen teknik özellikleri de incelemeyi unutmamalısınız.

4-) Yamaha Niken 3 Teker Motosiklet

Yamaha’ nın en etkili modellerinden biri olan Niken, farklı bir yol sürüş deneyimi sunuyor. Üç tekerlekli motosiklet kullanıcıları için ideal seçeneklerden biri olarak, siz de bu aracı değerlendirebilirsiniz.

Dağ yolları için ideal olan Yamaha Niken’i incelerken, güç bakımından farklı modelleri deneyebilirsiniz. Kullanıcı memnuniyeti yüksek motor hacim özellikleri 115 beygir güç gibi artılar, geniş bir kitlenin seçim nedeni  durumunda.

Yamaha Niken 3 tekerli motor tasarımını kullanırken vites geçişleri yönünden epey rahat edebilirsiniz. Çünkü ıslak debriyaj tipi kullanabilirsiniz.  Motor sıvı özellikleri, ileri vitesi sayesinde aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Yamaha’nın motosiklet sektöründeki durumu açısından daha fazla seçenek arıyorsanız alternatif 3 tekerlileri de deneyebilirsiniz.

5-) Yamaha Tricity & İki Güç Seçeneği

Çekiş gücü yüksek Yamaha Tricity, markanın en özel modelleri arasında yer alıyor. 2 adet güç seçeneği olan model, 155 cc ve 300 cc şeklinde vitrin yerini alıyor. Türkiye’de geniş bir kullanıcı kitlesi olan Tricity için siz de hemen başvuru yapabilirsiniz.

Tricity sürücüleri, 3 tekerlek motordan beklediği keyfi alabiliyor. Çekiş gücü yüksek torklar sayesinde bu araçtan maksimum verimde kullanım elde edebilirsiniz.

6-) Ural Model Ranger & Doğaya Özel Tasarım

Ural Model Ranger üç tekerli motor doğaya özel tasarımıyla dikkat çekiyor. Tasarımı yeşil odaklı olan model, özgürlük hissini maksimum düzeye çıkaracaktır. En donanımlı Ural modeli olarak da bilinen Ranger ile yeşil ve farklı tonlarla etkili bir hisse kavuşacaksınız.

Türkiye için özel donanım paketleri sunan marka sayesinde aksesuarlar ve diğer tüm beklentiler konusunda memnun kalacaksınız. Üstelik 3 teker modellerde depolama alanı daha geniş olan tasarımları da kullanabilirsiniz.

7-) Ural Sportsman

3 teker motorlarda yedek tekere önem veriyorsanız, Ural Sportsman seçeneği etkili görünüyor.  Özgürlük hissi veren Ural Sportsman’ı karlı yollarda ve zorlu koşullarda güvenle sürebilirsiniz. Doğa şartları nedeniyle sorun yaşamaksızın, keyifli bir sürüş elde edebilirsiniz.

745 santimetreküp silindir hacmi, 19 litre tank kapasitesi gibi teknik özellikleri, metalik açık kahverengi avantajlı görünüm sunuyor.

😎 Brp & Spyder F3-T & Uzun Yola Uygun Tasarım

Uzun yollara uygun motosiklet modelleri arasında Can Am Spyder F3 modelini değerlendirebilirsiniz. Görünüşü arabayı andıran Spyder F3 model ile öncü bir motor kullanabilirsiniz.  Çağın ötesinde görünen tasarım özellikleri,  üstün dengeli sürüşü, güven veren motor gücü detaylarını değerlendirebilirsiniz.

Spyder F3-T modelinin yenilikçi teknolojileri, özellikle uzun mesafe yolculukta ortaya çıkar. Manevra özellikleri, depolama alanındaki genişlik ve çevreye duyarlı enerji tüketimi önem kazanmaktadır.

Üç Tekerlekli Motosiklet Kullanmanın Avantajları

Motosiklet kullanan kişiler farklı teker sayıları ile yeni deneyimler elde ediyor. Siz de 3 tekerlekli motosiklet almayı planlıyorsanız ne tür avantajlar olduğunu inceleyebilirsiniz.

Teker sayısı arttıkça sürüşteki denge daha etkili bir hal alabilmektedir. İki tekere göre daha güvenli bir sürüş deneyimi bulabilirsiniz.  Yol tutuş özelliği bakımından geniş tekerlekleri olduğu için yağmurlu havalarda daha rahat hissedebilirsiniz.  3 teker motor modelleri yerden yükseklik bakımından daha alçak oldukları için virajlardaki dönüşler avantajlıdır.

3 tekerli motosikletlerde, arabalara benzer navigasyon ekranları sayesinde sürüş deneyimi daha konforlu bir hal almaktadır.

Üç Tekerli Motosiklet Fiyatları

3 tekerli motosiklet fiyatlarını incelerken güç kapsamı ve tasarım gibi çeşitli faktörleri ele alabilirsiniz. Yukarıda bahsedilen marka ve modeller, yüksek motor gücüne sahip, yakıtla çalışan tasarımlardır. Diğer yandan elektrikli ve düşük kapasite ürünleri de bulabilirsiniz.

Motor gücü yüksek tasarlanan 3 tekerli motosiklet çeşitleri 2024 piyasasıyla devamlı yenilik halindedir. Benzinsiz, elektrikli, aküyle çalışan modeller, 3 tekerli diğer modellere göre çok daha ekonomik seçeneklere sahiptir.

Motor türüne göre fiyatlarda önemli farklar görülebilmektedir. Dilerseniz genel bir fiyat araması ardından sonuçlar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Motosiklet fiyatları için en net sonuçları güncel olarak takip etmeniz önerilmektedir.

birevim

Leave a Comment

5 × three =