Arabam Trink Sat Nedir?

birevim faizsiz araba

Ülkemizde online yöntemler sayesinde araba satmak daha basittir. Bunlar arasında tercih edilenlerden bir tanesi de Arabam.com olarak dikkat çekiyor. Bu site tarafından sunulan çok özel bir hizmet bulunuyor. Arabam Trink sat adı verilen bu hizmet sayesinde isteyen herkes rahat bir şekilde arabasını satabiliyorsunuz.

Sadece sitenin bu özelliğini kullanarak oturduğunuz yerden ikinci el aracınıza fiyat teklifi alabiliyorsunuz. Tabi bu teklifle birlikte size özel bir güne randevu veriliyor. Sizde randevu saatinde oraya giderek aracınızla vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol ediyorsunuz.

Eğer sizlerin verdiği bilgiler ile yapılan incelemelerin ardından sonuç aynı çıkarsa Trink Sat üzerinden verilen fiyat ile aracınız satın alınıyor. Ancak verilen bilgiler ekspertiz ile aynı şekilde dengeli değilse fiyatta güncellemeye gidilerek sizlere farklı bir fiyat teklif ediliyor. Çok hızlı bir şekilde araç satış yapmak istediğinizde günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerin başında Arabam.com tarafından sunulan “Trink Sat” uygulaması geliyor.

Arabam.com Trink Sat Fiyat Teklifi Nasıl Alınır?

Araba.com üzerinden sunulan “Trink Sat” uygulaması ile öncelikle fiyat teklifi almanız gerekiyor. Uygulama üzerinden veya web sitesine direk olarak giriş yaparak teklif almanız mümkündür. Tabi bu teklifi alırken sizden arabanızla ilgili birçok detaylı bilgi istiyorlar. Bu bilgileri doğru şekilde vermeniz büyük önem taşıyor. Genelde birçok insan burada hatalı davranıyor. Verilecek fiyat bu bilgilerin tümü dikkate alınarak sağlanıyor. Öncelikle aşağıda ki bilgileri forma girmeniz gerekiyor.

 • Aracın markası,
 • Aracın yaşı
 • Aracın modeli
 • Gövde tipi
 • Yakıt türü,
 • Vites tipi,
 • Aracın versiyonu
 • Renk tercihi
 • Kilometresi

Bu bilgilerin tamamı en doğru şekilde site ile paylaşılmalıdır. Bunların yanında sizlerden ayrıca hasar bilgisi, tramer bilgileri ve donanım özellikleri de talep ediliyor. Özel bir algoritma üzerinden sizlere verilecek fiyat belirleniyor.

Ama fiyat teklifi almadan önce doğrulama koduna ulaşmanız gerekiyor. Bu telefon numaranıza gelecek olan doğrulama kodu ile birlikte tamam noktasına gelecektir. Sizlerde bunu yapıktan sonra fiyat teklifi karşınıza çıkacaktır. Bu teklif sizler için uygunsa randevu almanız gerekiyor.

Öncelikle bilmeniz gereken burada size verilen fiyat teklifi üç gün boyunca geçerliliğini koruyacaktır. Bu süre geçtikten sonra fiyat teklifini güncellemeniz gerekiyor. Fiyat sizler için uygunsa tek yapmanız gereken randevu noktasını belirlemek olacaktır. Arabam.com “Trink Sat” için belirli şehirlerde bu noktalar bulunuyor.

Sizler için uygun olan noktayı tercih ederek randevuyu belirleyebilirsiniz. Hizmet verilen noktalar arasında Ankara, Antalya, Adana, İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli, Konya ve Samsun şehirleri bulunuyor. Sizlerde bu noktalardan herhangi bir tanesinden randevu alarak aracınızı ekspertiz için götürebilirsiniz. Eğer aracınız dediğiniz gibi çıkarsa size verilen fiyat teklifi uygulanacaktır. Ancak farklı noktalarda sorunlar çıkarsa fiyat teklifi güncellenecektir.

Arabam Trink Sat Özellikleri

Trink Sat uygulamasını kullanmadan önce bilinmesi gereken birçok detay var. İnsanlar bu uygulamayı bazı sebeplerden ötürü kullanıyor. Öncelikle araçlarının piyasasını öğrenmek istiyorlar. Online ikinci el araç siteleri sayesinde araç fiyatlarında ciddi dalgalanmalar yaşanıyor. Ancak doğru şekilde kullanılması durumunda az çok fiyat ortaya çıkıyor.

Tabi bu fiyatların hepsinin gerçek olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Genelde verilen fiyatlar piyasaya fiyatının biraz altında oluyor. Buradan fiyat almadan önce yapmanız gereken kendi aracınızın fiyatını öğrenmek olacaktır. Ardından fiyat teklifinizi almalı ve randevu yerini belirleyerek aracı göstermek için o noktaya gitmelisiniz. Ardından sürecin işleyişini beklemeniz gerekiyor.

Arabam.com “Trink Sat” üzerinden hızlı bir şekilde satış yapılması sağlanıyor. Sizlere bu hizmet çok özel bir şekilde sunuluyor. Hızlı bir şekilde ikinci el aracınızı satmak, uzun pazarlıklar yapmakla zaman harcamamak istiyorsanız bu sistem tam da tercih ettiğiniz bir yapıyı sizlere sunuyor. En önemli olan özelliklerinin başında ekspertiz süreci geride kalsa dahi satıştan vazgeçme şansınızın olmasıdır. Yani illa ki aracınızı satacaksınız diye bir durum söz konusu değildir.

Tüm bu hizmetlerin hepsinin ücretsiz olması da dikkat çekiyor. Herhangi bir şekilde sizlerden bir ücret talep edilmiyor. Bu sayede aracınızı elde çıkarabilir ve ister yeni bir araç satın alabilir ya da başka bir iş için çalışmalara başlayabilirsiniz. Bu yöntem günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerin başında geliyor.

Trink Sat Bilinmesi Gerekenler

Trink Sat olarak bilinen bu uygulama belirli şartlar ile birlikte sunuluyor. Sizlerde bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı özel noktalar vardır. Öncelikle buradan sadece 2000 model ve üzerinde olan araçların satışını yapabilmeniz mümkündür. Bunun altında olanlar için ödeme yapmanız mümkün değildir. Ayrıca 2019 yılından yüksek olan araçların da satışını yapmak mümkün değildir.

Yani sadece 2000-2019 yıllarında ki araçların satışı yapılacaktır. Tabi yıl ilerledikçe bu yıllarda farklılık gösterebilir. Aracın satışıyla şirket tarafından belirlenen satın alma uzmanı sizler ile ilgilenecektir. Tabi bunun yapılabilmesi için fiyat teklifi aldıktan sonra üç iş günü içerisinde başvurunuzu yapmanız ve randevu noktasına gelmeniz gerekiyor.

Bu süre geçmesi durumunda sürecin tamamen baştan işlemesi gerekiyor. Ancak bunun için tekrar başvuru yapmanız gerekiyor. Fiyatlar genelde dinamik arz ve talep aralıklarına göre belirlenerek sizlere sunuyor. Randevuya gittiğinizde muayenesinin bitiş tarihine 30 gün kalan, yedek anahtarı olan, arıza lambası yanmayan tüm araçlar için fiyat teklifleri aynı şekilde duracaktır.

Ancak bu tekliflerin geçerliliğini korunmayacak durumlarda vardır. Yedek anahtarı olmaması, ekspertize gittiğinizde motor arıza ışığının yanıyor olması gibi birçok detay aracın fiyatının değişmesine sebep olacaktır. Her şey sizin dediğiniz gibi olması durumunda en hızlı şekilde aracınızın satışını yapmanıza izin verilecektir. Tüm süreç boyunca sizler ile yakından ilgilenecek bir satış uzmanı bulacaktır. Sürecin herhangi bir noktasında istemeniz durumunda aracınızın satışından vazgeçmenize izin verildiğini de eklememiz gerekiyor.

birevim

4 Comments

 • Arabam trink sat sistemi bence çok güzel, sitelerde satmak için beklemek yerine cazip fiyatlara direk satabiliyoruz.

 • Arabam trink sat sistemi gerçekten çok güzel, acil satacak olanlar için büyük fırsat

 • Arabam amerikan aracı diye teklif veremedi bu modelle ilgili pek bilgi yok dedi 🙂

Leave a Comment

15 − thirteen =