VavaCars Nedir? Nasıl Çalışıyor?

birevim faizsiz araba

İkinci el araçlara olan ilginin artması ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte gelişen sektörlerin başında online ikinci el satış siteleri çıkmaya başladı. VavaCars bu şirketlerden en önemlilerinden bir tanesidir. Petrol Ofisi iş birliği ile faaliyete geçen şirket şeffaf ve modern bir şekilde insanlara hizmetlerini sunmaya çalışıyor.

Bu sistem üzerinden araçların hepsini görmek, fiyat değerlendirmesi yapmak ve sorunsuz bir şekilde ikinci el araç alabilmek mümkün hale geliyor. Sadede araç alımı için değil aynı zamanda araç satışı içinde Vavacars müşterilerine çok hızlı bir şekilde yardımcı oluyor. Bu sayede hem alım hem de satım yapmak için en iyi noktaların başında geldiği net bir şekilde görülüyor.

VavaCars yapısını daha iyi anlamak için öncelikle ne olduğunu, nasıl işlem yapıldığını ve tüm bu işlemlerin verimli olup olmadığını görmeniz gerekiyor.

VavaCars Nedir?

VavaCars ikinci el araç sektöründeki online boşluğu doldurmak ve sadece online satış yapabilmek için değil aynı zamanda online olarak hızlı, güvenli bir şekilde araç alımı yapmak için sistem oluşturmuş bir yapıdır. Kurumsal bir yapıya sahip olan şirket araç alımı, araç satımı işlemlerini çok hızlı bir şekilde yapabilmenize imkan sağlıyor.

Bu yapıdan yararlanmak için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekiyor. Bunun içinde web sitesini ziyaret etmeniz yeterli oluyor. Çok kısa bir sürede bu yapı içerisine girebilir ve sisteme kayıt işleminizi yapabilirsiniz. Tabi bu yapıya dahil olmadan önce iletişim numarası ile bağlantı kurmanız mümkün olabilir.

Bu sayede şirket hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak mümkün olacaktır. Online olarak sunulan “Vava Destek” hattı ile insanların merak ettikleri tüm sorularının cevaplarını bulmalarına da yardımcı olunmuş oluyor. Sizde talep etmeniz halinde bu yardımı istediğiniz şekilde alabilirsiniz.

VavaCars Araç Alımı Nasıl Yapılır?

VavaCars araç alımı verilen en özel hizmetlerden bir tanesidir. Bunun için şirketin web  sitesine girmeli ve araç alın kısmına tıklamanız gerekiyor. Orada şirket çatısı altında satışta bulunan tüm araçların listesini görmeniz mümkün olacaktır. Şirket burada satışta bulunan tüm araçlar hakkında sizlere tek tek bilgi vermektedir.

Aracın dış, iç fotoğraflarının yanında en küçük kusura kadar yapılan foto çekimleri ile paylaşım yapılıyor. Aracın kaç kilometrede olduğu, modeli, şanzımanı, motor gücü gibi birçok detay sizlere sunuluyor. Talep etmeniz hakinde şirket tarafından özel olarak hazırlanan ekspertiz raporunu görüntüleme şansınız da bulunuyor. Değişen, boyalı, lokal boyalı, sök-tak olan tüm noktalar küçük hasarlı noktalar ile birlikte sizlere sunuluyor.

Bunun devamında eğer aracı beğendiyseniz “Seç ve Devam Et” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Sizden kimlik bilgileriniz, ön ödeme kısmına geçiş yapacaksınız. Şirketin talep ettiği ön ödeme 1500 TL’dir. Bir nevi kaparo diyebiliriz. Bu sayede araç alınımını gerçekleştirmiş olacaksınız.

VavaCars Araç Satımı Nasıl Yapılır?

VavaCars şirketi araç satış işlemlerini yaptığı gibi uygun olması halinde sizlerin araçlarını da almaktadır. Yine bu işlemler web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Aracınızı satın kısmında gerekli noktaları işaretleyip elinizde bulunan aracın bilgilerini girmeniz sizden istenecektir.

Aracın kilometresi, şanzımanı, yakıt türü, cam tavan olup olmadığı bilgilerini girdikten sonra firmadan fiyat değerlendirmesi yapmasını isteyebilirsiniz. Kısa sürede yapılacak ve ortalama bir fiyat size sunulacaktır. Bu fiyatın geçerli olması için öncelikle bir randevu tarihi belirlemeniz gerekiyor. Buradan istediğiniz şekilde aracınızın satışını yapabilirsiniz.

Vavacars direk araç alımı veya satışı yaptığı gibi aynı zamanda takas hizmeti de veriliyor. Bunun için bazı dönemlerde yaptıkları özel takas indirimleri de bulunuyor. Tabi bunu sizlerin tercih etmesi gerekiyor. Ancak o zaman en doğru tercihi yapmanız mümkün olacaktır.

VavaCars VavaServis Nedir?

VavaCars ikinci el araç sektöründe birçok hizmet sunuyor. Bunların bir tanesi de Vava Servis hizmetidir. Uygun fiyatlı bakım yaptırmak isteyenler için sunulan hizmet sayesinde aracınızın tüm bakımlarını yaptırmanız mümkün olabilir. Bunun için öncelikle aracın marka, model ve kilometre bilgilerini eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor.

Buradan arama yaptıktan sonra ve servis için şehir belirledikten sonra müşteri temsilcisi tarafından aranıyorsunuz. Buradan sizlere gerekli bilgiler sunuluyor. Size aracın nereden alınacağı, ne gibi bakımlar yapılacağı ve tam olarak nereye teslim edileceği bilgileri veriliyor. Bu sayede hiçbir işiniz aksamadan hızlı ve doğru bir şekilde aracınızın tüm bakımlarını yaptırmış oluyorsunuz.

Ayrıca bu hizmet bakım anlamında uygun bir fiyat politikası ile sizlere sunuluyor. VavaCars tarafından sunulan tüm hizmetler belirli bir sistem ile yapılması sebebiyle güven vermektedir. Kurumsal yapı içerisine sizlere dahil olarak ikinci el araç alabilir, satabilir ve yeni bir aracın sahibi olabilirsiniz.

Vavacars İkinci El Araç Değerlendirme Nasıl Yapılıyor?

Vavacars sistemine dahil olmak isteyenlerin en çok sordukları soruların başında ikinci el araç değerlendirme işlemini nasıl yaptıkları geliyor.

Bu konuda ikinci el piyasasında geçerli olan tüm detaylar sıra ile inceleniyor. Aracın markası, modeli, kilometresi öncelikli olarak inceleniyor. Yaşadığı tüm hasarlar, çizik, değişen, boya, küçük hasarlar ve bakımlı olup olmadığına bakılıyor. Genelde ortalama olarak verilen fiyat net olarak kabul edilmiyor. Bu fiyat en yüksek seviyeden size veriliyor. Yani araçta herhangi bir sorun olmadığı durumlarda geçerli oluyor. Bir sorun varsa şirket politikası gereği fiyat düşürme işlemi yapıyor.

VavaCars araç satışı yaptığı gibi isteyenlere iş ortaklığı hizmeti de sunuyor. Bu yapıya dahil olmanız halinde ihaleleri takip etme, hemen teklif alma, satın alım gerçekleştirme, komisyon, provizyon ödemeden araç satın alma, ücretsiz tramer bilgisi, birçok aracı görme şansı sunuluyor.

Firma direk satış yaptığı gibi aynı zamanda ihale usulü ile satışta yapıyor. Bu satışlar için belirlenmiş olan belirli saatler bulunuyor. Bu saatlerden sizlere farklı araçların alım ve satım işlemleri hızlı bir şekilde yapılıyor ve isterseniz istediğiniz noktaya teslimi gerçekleştirilmiş oluyor.

birevim

6 Comments

  • Vavacarstan memnun olan var mı? internette yorumlar çok ortada gördüğüm kadarıyla

  • Vavacars sistemsel olarak gerçekten güzel, bir araç aldım ben sistemleri bence iyi

  • Vavacars sistem olarak diğer firmalara hiç benzemiyor bence sistemleri güzel 🙂

  • Senetle satışıniz var mı büyük bir kısmını peşin verip eksik kalan küçük bir miktar senetle almak istiyorum

Leave a Comment

two × 2 =