Fiat Egea Sport M.Jet DCT İncelemesi

birevim faizsiz araba

Hem gösterişli hem de teknik bakımdan kaliteli bir araç sahibi olmak isteyenler için Fiat Egea Sport M.Jet DCT incelemesinin faydalı olacağına inanıyoruz. Aracın fotoğraf kataloglarında bulunan halinin dahi birçok kişiyi derinden etkilediği bilinmektedir. 2019 yılına baktığımızda Fiat Egea modellerinin herkes tarafından çok sevildiğini söylemek mümkündür. Genel olarak Fiat Egea modelleri; 2019 yılının en çok satılan ürünleri arasında bulunmaktadır. Sport M.Jet modeli ise birçok kişinin hayran olduğu bir modeldir. Bu modelin daha çok sportif olduğunu söylemek mümkündür. 1.6 litrelik benzinli ve dizel motorlarla alınabilen bir modeldir.

Fiat Egea Sport M.Jet DCT; bilhassa iç mekandaki kalite artışıyla beğeni toplamaktadır. Sport donanımına ek olarak iç mekanda parlak siyah detayların bulunması; birçok kişinin beğenisini toplamaktadır. Bunun yanı sıra, araç tasarımında parlak siyah ayna kapakları, çerçeveleri, sis farı, difizör ve kapı kolu bulunmaktadır.

Fiat Egea Sport M.Jet DCT Kullanıcı Yorumları

Fiat Egea Sport M.Jet DCT; bilhassa yeni tüketiciler tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Eklenen yeni donanımların aracın kalitesine kalite kattığını söylemek mümkündür. Bilhassa versiyon bakımından araç, zengin konseptiyle dikkat çekmektedir. Araç hakkında kullanıcı yorumlarının genel olarak olumlu olduğunu söylemek mümkündür. Ancak, test pilotlarının direksiyonda süspansiyon ayarı eksikliğinden muzdarip olduğuna rastlanmaktadır.

Fiat Egea Sport M.Jet DCT Boyutları

Fiat Egea Sport M.Jet DCT; 4368mm uzunluk, 1792mm genişlik, 1495mm yükseklik, 1295kg boş ağırlık ve 2638mm dingil mesafesine sahiptir. 380 litre bagaj hacmi bulunmaktadır. 45 litre depo kapasitesi yer almaktadır. Aracın maksimum hızı ise 200km/s olarak geçmektedir. Fiat Egea Sport dizel modelinde altı ileri otomatik şanzıman bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, önden çekişli bir araç olmasıyla dikkat çekmektedir.

Aracın motor özelliklerinin üst düzey olduğunu belirtmek gerekir. 120HP’lik dizel motorun maksimum tork seviyesi 320Nm olarak bilinmektedir. Aracın motor özellikleri; sıralı, turbo, önde ve enlemesine olarak geçmektedir. Yakıt türü dizeldir. Dört silindirli motora sahip olan aracın 16 subabı bulunmaktadır. Motor silindir hacmi ise 1598cc olarak geçmektedir. Aracın toplam sistem gücü; 88kW/ 120HP 3750 d/d şeklinde ifade edilmiştir. Fiat Egea dizel motoru; maksimum hızlanmasını 200km/saniyede tamamlamaktadır. Ayrıca, 0-100 km/s hızlanması için 10,2 saniye gerekmektedir.

Araç, 100 km’de ortalama 3,8 litre yakıt tüketmektedir. Bilhassa araç kiralamak isteyenler için az yakıt tüketmesinin çok büyük bir avantaj olduğundan bahsetmek gerekir. Bu aracın manevra kabiliyeti sayesinde bilhassa şehir içi kullanımda rahat etmek söz konusu olacaktır. Bagaj genişliğinin en üst seviyede olması sayesinde kullanıcıların aradıkları rahatlığı bulması mümkündür. Bunun yanı sıra, yukarıda da söylediğimiz gibi aracın düşük yakıt tüketimi; bilhassa uzun yollarda az miktarda masraf edilmesini sağlamaktadır. Motor şanzıman ikilisinin oldukça gelişmiş olduğu gerçeği; tüm otoriteler tarafından kabul edilmektedir.

birevim

4 Comments

Leave a Comment

five × 5 =