Citroen C3 Aircross İncelemesi

Bilhassa crossover araba almayı düşünenler için Citroen C3 Aircross incelemesinin oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Citroen C3 Aircross; genç, dinamik ve eğlenceli tasarımından dolayı benzer araçlardan farkını ortaya koymaktadır. Bu bağlamda, rekabetin yoğun olduğu bir sınıfta mücadele etmeye çalışan aracın kalitesiyle öne çıktığını söylemek gerekecektir. Citroen C3 Aircross hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bu araçla aynı platformda üretilen Opel Crossland X ve Peugeot 2008 modellerine bakabilirsiniz. Aynı platformda üretilen bu araçların platform kardeşi olarak bilindikleri gerçeği bulunmaktadır.

birevim faizsiz araba

Citroen C3 Aircross’un teknik özelliklerinin kalitesini ön plana çıkardığını söylemek mümkündür. Örneğin, derinliği olan ön ızgara, aracın alt bölmesini boydan boya dolanan plastik kaplama, tavan raylarıyla herkesi kendisine hayran bıraktıran eşsiz ve özgün renk tonları; Citroen C3 Aircross’un ön plana çıkan özgün tasarım detayları arasında bulunmaktadır.

Citroen C3 Aircross Kullanıcı Yorumları

Citroen C3 Aircross sahibi olan kişilerin genel olarak araçtan memnun kaldıklarını söylemek mümkündür. Bilhassa aracın ön koltuk konforunun birçok kişi tarafından çok sevildiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra, sade ve ergonomik kokpit; kullanıcıların beğenisini toplamaktadır. Bu araçta, motor ve şanzıman uyumunun en üst seviyede olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca, şanzıman tepkilerinin abartılı olmadığı ve insanların hoşuna gittiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra, Citroen C3 Aircross, bazı özelliklerinden dolayı eleştiri almaktadır. Söz konusu eleştirilerin başında fiyatı gelmektedir. Aracın fiyatına bakanlar, araçta donanım eksikliği olduğu noktasında birtakım değerlendirmelerde bulunmaktadırlar. Bunun yanı sıra, aracın arka koltuk baş mesafesi de eleştiri konuları arasındadır.

Citroen C3 Aircross teknik özellikleri ise ayrı bir paragrafta incelenmelidir. Aracın uzunluğu 4155mm, genişliği 1765mm, yüksekliği 1648mm, dingil mesafesi 2604mm, ön iz açıklığı 1513mm olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra, Citroen C3 Aircross bagaj hacmi ise 410 litre olarak geçmektedir. Citroen C3 Aircross almak istiyorsanız 120 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu fiyatın sıfır araçlar için geçerli olduğunu söylemek gerekir. Bunun dışında, eklentilerle beraber söz konusu rakamın 140 bin TL civarına çıkması muhtemeldir. Boyanın üç, mekaniğin iki, korozyonun ise 12 yıl garantisi bulunmaktadır. Citroen C3 Aircross yıllık bakıma ihtiyaç duymaktadır. Söz konusu bakım maliyetinin ortalama bin TL olduğunu söylemek mümkündür. Aracın bakım aralığının ise 15 bin km’de bir olduğunu söylemeliyiz.

Citroen C3 Aircross yakıt tüketimi, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Aracın yakıt tüketim ortalamasının 5,6 litre olduğunu söylemek mümkündür. Üç silindirli motora sahip olan aracın subap sayısı ise 12 olarak bilinmektedir. Citroen C3 Aircross; sıralı, turbo, önde ve enlemesine motor özelliklerine sahiptir. Aracın motor silindir hacmi; 1199cc olmakla beraber maksimum güç; 81kW/ 110HP 5500 d/d olarak bilinmektedir. Citroen C3 Aircross yerine isteyenler sıfır Peugeot 2008 alabilirler.

birevim

11 Comments

 • Citroen’in en başlangıç serisi bu sanırım, geçen şubesinde inceledim çok güzel araç kullanma şansım oldu

  • Merhaba Muhammed Bey,
   Citroen bu seride fark yaratmayı başarmış gibi görünüyor.

 • Muğla şubenizde inceledim geçen ay, şahane bir araç, pandemiden dolayı da fiyatını baya düşürmüşlerdi. Tabi şimdi son fiyatı ne olmuştur bilmiyorum 🙂

 • Citroen C3 serisinde AirCross modeliyle gerçekten fark yaratabilmiş, araç şahane test aracını kullandım araba yol tutuşu falan muhteşem.

 • C3, Citroen’in en ekonomik serisi diye biliyorum. Ekonomik olmasına rağmen rakiplerine göre üstün kalite malzemeler kullanıyor.

 • Citroein’in bu serisi gerçekten çok güzel, ancak performansı nasıldır bilemiyorum

 • Citroen C3 Aircross versiyonu gerçekten çok iyi olmuş, performansı nasıl acaba?

  • Merhaba Ömer Bey,
   Citroen C3 Aircross; sıralı, turbo, önde ve enlemesine motor özelliklerine sahiptir. Aracın motor silindir hacmi; 1199cc olmakla beraber maksimum güç; 81kW/ 110HP 5500 d/d olarak bilinmektedir. Performansı bu özelliklerden beklenen düzeyde iyidir.

Leave a Comment

12 − six =