Uygun Fiyatlı Motosiklet Nasıl Seçilir?

Otomobil fiyatlarının yüksek olması birçok kişiyi motosiklet alma fikrine yöneltti. Ancak bir araç kullanacaklarsa bunun motosiklet olmasını tercih eden pek çok motosiklet tutkunu var. Kimi zaman şehrin gürültüsünden kaçıp, yalnızca bir motosikletle uzun bir yolculuğa çıkmak isteyenleri de eklersek, iki tekerlekli bu araçların tutkunu çok fazla. Peki, motosiklet fiyatları hakkında bir bilginiz var mı? Uygun fiyata motosiklet almak için neler yapabilirsiniz?

birevim faizsiz araba

En Uygun Motosikleti Bulma Yolları

Bunun için ilk olarak nasıl bir motosiklet istediğinize karar vermelisiniz. İlanlara bakmadan önce ne istediğinizi tam olarak bilmelisiniz. Birçok kişi bu kısmı atlar. Aslında genelden başlayıp detaya inen bir liste hazırlamanızda fayda var. Bunun için kendinize soracağınız sorulardan bazıları:

  1. İkinci el motosiklet mi sıfır motosiklet mi alacaksınız?
  2. Bir motosiklet için bütçeniz ne?
  3. Şehir içinde kısa mesafede mi yoksa gerektiğinde şehir dışında, otobanda, uzun yolda da kullanacak mısınız?
  4. Aylık yakıt bütçeniz ne?
  5. Motosiklet kullanma becereniz ne durumda? Belki de başlangıç motosikleti denilen türden bir araç almalısınız.

Bu soruların cevaplarını verdikten sonra ilan bakma aşamasına geçebilirsiniz. Belirlediğiniz kriterlerdeki ilanları gruplayarak bakmanız işini kolaylaştırır. Böylece zaman kaybetmemiş olursunuz. Bunun için arama yaptığınız sitenin filtreme özelliğini kullanabilirsiniz.

Eğer 2. El bir motosiklet almayı düşünüyorsanız en uygun ikinci el motosiklet satan siteleri takip edebilirsiniz. Bu sitelerin güvenilir olduğuna dikkat edin. Bütçenize uygun rakamı belirleyip, istediğiniz özelliklerde bir motosiklet için arama yapın. Bütçeniz 20 bin TL ise 15 bin ve 25 bin arasındaki rakamları filtrele düğmesine tıklayın ve araştırmanıza devam edin. Eğer yeterince nakit paranız yoksa bunun için motosiklet kredisi çekmeyi düşünebilirsiniz.

En Uygun Modeller

Benelli, Bajaj, Hero, Java, Kawasaki, Kanuni gibi oldukça fazla marka seçeneğiniz bulunuyor. Hemen her yaştan insanın dikkatini çeken Harley Davidson ve ülkemizde en çok beğenilenler arasında bulunan Honda marka motosikletler de en çok tercih edilenlerden. Kuba marka motosikletlerin de ikinci el fiyatları uygundur.

Sıfır kilometre bir motosiklet almak istiyorsanız, bayilerin kampanyalarını takip etmenizde yarar var. Özellikle yılsonu kampanyaları oldukça avantajlı fırsatlar sunabiliyorlar.

birevim

Leave a Comment

four × 4 =