Gürültüsüz Motosiklet Arayanlara: Zero DS/ DSR

Motosiklet tutkunların çoğu, motorun çıkardığı sese hayran olurlar. Özellikle bu sesi duymak için motor kullananlar bile vardır. Ancak çoğu zaman bu fazla gürültülü ses, rahatsızlık verici olabilir. Yorucu bir sesi olan motosikletler için Zero DS/DSR modellerinde bu soruna dikkat çekmiş.

birevim faizsiz araba

Zero DS/ DSR Modelleri

Avrupa’da epey ilgi gören Zero DS/ DSR modelleri, gürültüsüzce asfaltın tozunu attırmak isteyenler için geliştirildi. Zero DS/ DSR etkili bir hızlanma ivmesine sahip. Bu model özellikle virajlı yollarda önemli bir avantaj sağlar. Sürücüye 300 km’ye varan menzil sunan DS motosiklet, şehir içinde hızlı hareket eder. 146Nm tork rakamı ile hızlanmada hiç sorun yaşatmıyor ve bu tork verisiyle, 1000 cc’lik Superbike modelleri ile bile yarışır durumdadır.

Elbette kullandığınız motosikletin konforu da çok önemlidir. Uzun yolculuklarda rahat edebileceğiniz bir konfor sunan Zero DSR birçok özelliği ile göz alıcı. Dik oturma pozisyonu size büyük avantaj sağlar. Özellikle uzun yolculuklarda bel bölgesine uygulanan basıncın azalmasında etkilidir. Ayrıca, arazi koşulları için de son derece başarılı bir tasarıma sahiptir. Zero DSR nin konfor sağlayan süspansiyonu da çok başarılı.

Zero DS/ DSR Modellerinin Maksimum Hızı ve Fiyatı Nedir?

Zero DS modelinin maksimum hız verisi 158km/s. dir.

Zero DS/ DSR fiyatı ise Almanya’da 12 bin 500 Euro şeklinde açıklandı.

birevim

5 Comments

  • Tasarım olarak şahane ancak ülkemizde 150-200K bandındadır diye düşünüyorum vergilerden dolayı

  • Ses engelleyebilmeleri şahane gerçekten, yurt dışında mühendisler çok iyi çalışıyorlar bu konularda çok hassaslar

  • Sessizliği engelleyebilmeleri çok şahane bir şey olmuş, ama fiyatı çok pahalı geldi bana

Leave a Comment

seven + 4 =