Fiat Araba Modelleri ve Fiyat Listeleri

birevim faizsiz araba

Fiat veya Fiat Grubu olarak bilinen İtalyan otomotiv üreticisi 1899 yılında ilk olarak faaliyetine başlamıştır. Ülkemizde uzun süredir farklı modeller ile satış yapan firmanın bünyesinde Alfa Romeo, Maserati, Ferrari, Lancia, Chrysler, Dodge gibi büyük firmalarda yer almaktadır.

Fiat markası altında ülkemizde 20’in üzerinde farklı modelin satışı gerçekleşmiştir. Günümüzde bu modellerde sadece Egea, Panda, 500 serisi ve Doblo modelleri satılmaktadır. Station Wagon, Sedan ve Hatcback olarak satılan araçlar dizel, benzinli ve LPG’li motor seçenekleri ile sunulmaktadır. Firma ülkemizin en çok satan markalar sıralamasında ilk sırada yer almayı her zaman başarmaktadır.

Fiat Egea Sedan Modeli ve Fiyatı

Fiat Egea Sedan firma tarafından 2015 Mayıs ayında satışa sunulmuştur. Ülkemizde satılan tüm Egea modelleri Bursa’da montajı yapılarak piyasaya sunulmaktadır. NCAP testinden standart pakette 3 yıldız, Tam güvenlik paketinde dört yıldız almayı başarmış bir araçtır. Araçta düz ve otomatik vites seçenekleri bulunmaktadır. Multijet motora sahip olan sedan modelleri az yakıt tüketmesi ve uygun yedek parçası ile tercih sebebi olmaktadır.

Fiat Egea Sedan modeli dört farklı donanımla satılmaktadır. Easy, Urban Plus, Mirror ve Lounge Plus donanımları ile alınabilmektedir. Egea Sedan 1.4 Fire 95 beygir, manuel vites ve benzinli motora sahip araç 102.900 TL’ye, 1.6 Multijet 120 beygir DCT dizel, otomatik versiyon Lounge donanımına sahip modelse 180.900 TL’ye satılmaktadır.

Fiat Egea Hatchback Modeli ve Fiyatı

Fiat Egea HB modeli gene sedanda olduğu gibi 2015 yılında ülkemizde satışa sunulmuştur. 5 Farklı donanım seçeneği ve güzel tasarımı ile dikkat çeken bir araçtır. Gelişmiş güvenlik seçenekleri, çok sayıda renk seçeneği, panoramik tavan, yol bilgisayarı, park asistanı ve hız sabitleme özellikleri bu modelde yer almaktadır.

Fiat Egea HB Street donanımına sahip 1.4 Fire 95 beygir, manuel ve benzinli motor seçeneği olan aracın fiyatı 117.900 TL’dir. Egea HB Sport donanıma sahip, otomatik şanzıman, dizel motora sahip modelse 194.900 TL’ye satılmaktadır. Bu modellerin tamamında metalik boya, mat renk ve çift renk seçenekleri opsiyonlar arasında sunulmaktadır.

Fiat Egea Station Wagon Modeli ve Fiyatı

Fiat Egea SW modeli ülkemizde çok satılmamakla birlikte 2015 yılında diğer modellerde olduğu gibi üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Aile aracı olarak sunulan model geniş bagaj bölümü, ekstra koltuk seçenekleri ve dizel motor seçenekleri ile birlikte sunulmaktadır. Egea SW modelinde Street, Urban Plus, Mirror ve S-Desing olmak üzere dört farklı donanım seçeneği yer almaktadır.

Fiat Egea SW Street donanımı ile birlikte sunulmaktadır. Manuel vites ve dizel motora sahip olan araç 151.900 TL satış etiketine sahiptir. Fiat Egea SW S-Desing donanımına sahip olan, otomatik vites ve dizel motor seçeneğine sahip 120 beygir gücüne sahip modeliyse 187.900 TL fiyat etiketiyle birlikte satışa sunulmaktadır. Aynı renk seçenekleri opsiyon olarak sunulmaktadır.

Fiat Panda Modeli ve Fiyatı

Fiat Panda ilk olarak 1980 yılında üretilmeye başlayan küçük otomobil olarak listede yer almaktadır. 2003 yılında ikinci nesil, 2012 yılında üçüncü nesil yollara çıkmıştır. Bir dönem üretilmeyen araç daha sonra güncelleme yapılarak tekrar firma tarafından piyasaya sunulmuştur. Mini bir model olmasına rağmen 4×4 çekiş seçeneği ile birlikte sunulmaktadır.

Fiat Panda modeli Urban, Cross ve Cross 4×4 donanım seçeneği ile satışa sunulmaktadır. Fiat Panda 1.2 litre 95 beygir Urban donanıma sahip, manuel vites ve benzinli motor seçeneğine sahip model 99.900 TL’ye satılmaktadır. Fiat Banda 0.9 litre 85 beygir Cross 4×4 modeli manuel vites, benzinli versiyonu 143.900 TL’ye listede yer almaktadır.

Fiat 500 Modeli ve Fiyatı

Fiat 500 marka tarafından ilk olarak 1950’li yıllarda üretilmiş bir modeldir. 1975 yılında üretimine son verilmiş daha sonra Yeni Fiat 500 2007 yılında tekrar yollara çıkmıştır. Fiat ülkemizde bu modelini 500, 500L ve 500X olarak üç farklı tasarım ile satmaktadır. Bu model donanım olarak Star, Rockstar, Lounge ve Popstar olmak üzere dört farklı donanım ile sunulmaktadır. Krom detaylar, 7 inç dijital gösterge paneli, Hız sınırlandırıcı, 5 inç dokunmatik ekran ve Led gündüz farları gibi özellikler donanım seçeneklerinde bulunmaktadır.

Fiat 500 Popstar 1.2 Fire 69 beygir, otomatik vites, benzinli modeli 133.900 TL’ye satılmaktadır. Fiat 500X 1.3 litre benzinli motor, Sport donanım, otomatik vites modeliyse 213.900 TL’ye satılmaktadır. Şehir için mini bir araç olarak üretilen araç geçmişten günümüze gelişerek gelen en eski firma modeli olarak bilinmektedir.

birevim

Leave a Comment

four + 11 =