Dacia Araba Modelleri ve Fiyat Listeleri

birevim faizsiz araba

Dacia otomotiv firması, Romanya hükümeti tarafından 1966 yılında açılan bir ihale ile faaliyete başlamıştır. İsmini ülkenin eski adı olan Daçya’dan almıştır. Firma ilk olarak üretimini dışarıdan aldığı parçaları ülkede montaj yaparak hizmetine başlamıştır. İlk fabrikası Piteşti’de hizmet vermeye başlamıştır. İlk otomobilinin adı Dacia 1100 olarak piyasaya sunulmuştur.

Firma hem kendi adıyla araç üretimi yapmış hem de Renault firması tarafından verilen siparişlerin montajını yaparak satışını gerçekleştirmiştir. Ülkemizde en çok satılan Reno modellerinden olan Renault 12 bu ülkede üretilmiştir. Firma 1999 yılında parçalarını temin ettiği Renault firması tarafından satın alınarak bünyesine dahil edilmiştir. Ülkemizde hem sedan otomobil hem de hafif ticari araç satışını yapmaktadır.

Dacia Duster Modeli ve Fiyatı

Dacia Duster firmanın ülkemizde en çok sattığı SUV modeli olan bilinmektedir. 2010 yılında Renault tarafından tasarlanan araç Dacia firması tarafından üretilmekte satılmaktadır. Arabanın montajı Romanya, Brezilya, Kolombiya, Hindistan ve Endonezya’da yapılarak dünyanın farklı noktalarında satılmaktadır. Kaliteli, konforlu ve uygun fiyatı ile ülkemizde yeni nesil olarak da satışına devam edilmektedir. Şehirde, dağlarda farklı rotalarda kullanılabilen bir araç olması ile takdir görmektedir.

Dacia Duster ülkemizde Comfor ve Prestige olarak iki farklı donanımla satılmaktadır. Birçok standart özelliğe sahip olan araç içerisinde yol bilgisayarı, elektrikli arka camlar, arka park sensörü, aliminyum alaşımlı jantlar, hız ayar ve sınırlayıcı özellikleri bulunmaktadır. Duster Comfort donanıma sahip modeli 139.400 TL, Prestige donanımı 150.400 TL’ye satılmaktadır.

Dacia Sandero Modeli ve Fiyatı

Dacia Sandero, Renault tarafından tasarlanan, geliştirilen bir araç olarak Dacia tarafından üretilerek B segment hatchback olarak satılmaktadır. 2007 yılında tanıtımı yapılan araç günümüzde ülkemiz dahil olmak üzere birçok ülkede üretimi yapılmakta ve satılmaktadır. Bu araç aynı zamanda Avrupa dışında firmanın sattığı ilk modeldir.

Dacia Sondero Ambiance ve Stepway olmak üzere iki donanım çeşidi ile satılmaktadır. 5 ileri manuel ve otomatik şanzıman, 0.9 Turbo, 1.0 SCE, 1.5 dCİ motor seçenekleri bulunmaktadır. Benzinli ve dizel olarak ülkemizde iki modeli satılmaktadır. Stepway Turbo 90 beygir Easy-R Euro6D Temp modeli 121.100 TL’ye, Stepway 1.5 Blue dCi 95 beygir seçeneği 149.900 TL’ye satılmaktadır.

Dacia Logan MCV Modeli ve Fiyatı

Dacia Logan, firmanın 2004 yılından bu tarafa ürettiği ve satışını yaptığı bir modeldir. Bu araç ülkemizde hepsi satılmasa da sedan, kamyonet, panelvan ve station wagon olarak üretilmektedir. Küçük aile arabası olarak lanse edilen araç 4, 5 ve 2 kapı seçeneklerine sahiptir.

Dacia Logan ülkemizde Ambiance donanım seçeneği ile birlikte satılmaktadır. 90 beygir ve 95 beygir olmak üzere iki farklı seçenek sunulmaktadır. Metalik renk, 15 inç alüminyum jant ve ön sis farları opsiyon olarak sunulmaktadır. Logan Ambiance Turbo 90 beygir satış fiyatı 112.900 TL, Ambiance 1.5 Blue dCi 95 beygir satış fiyatı 144.900 TL’dir.

Dacia Lodgy Modeli ve Fiyatı

Dacia Lodgy firma tarafından 2012 yılından bu tarafa ürün listesine olan bir kompakt MPV araçtır. Ürünün montajı Fas ve Hindistan’da yapılarak birçok ülkede satılmaktadır. 5 kişilik ve 7 kişilik seçenekleri vardır. Güvenlik, konfor ve az yaması nedeniyle ülkemizde tercih edilen manuel vitesli, 1.2 ve 1.6 benzinli, 1.5 dizel motor seçeneği olan bir araçtır.

Dacia Lodgy ülkemizde iki farklı donanım seçeneği ile sunulmaktadır. Tüm seçenekleri dizeldir. 5 koltuklu olan Lodgy Laureate 1.5 Blue dCi 95 beygir satış fiyatı 160.900 TL, Lodgy Stepway 1.5 Blue dCi 115 beygir 7 koltuklu seçeneği 166.900 TL’ye satılmaktadır.

Dacia Dokker Modeli ve Fiyatı

Dacia Dokker firma tarafından hafif ticari veya aile aracı olarak kullanılabilen bir model olarak ülkemizde satılmaktadır. Ambiance ve Stepway donanım seçenekleri ile sunulmaktadır. Dizel ve 84 beygir olan Blue motor seçeneği ile iki modelde satılmaktadır. Araçta metalik renk opsiyon olarak sunulmaktadır.

Aracın Ambiance 1.5 Blue dCi 95 beygir motoru 118.900 TL, Stepway 1.5 Blue dCi 95 beygir seçeneği 130.900 TL’ye satılmaktadır.

birevim

Leave a Comment

1 × four =