Citroen Araba Modelleri ve Fiyat Listeleri

birevim faizsiz araba

Citroen, Fransız bir otomobil üreticisidir. 1919 yılında ilk aracını üreten aracın sembolü çift açılı çavuş işaretidir. Araçların ön bölümünde bulunan bu amblem aynı zamanda aracın ön tasarımını da etkilemektedir. Firma binek araç, ticari araç, konsept araç ve DS araç üretimi yapmaktadır.

Citroen firmasının dünyanın çok farklı bölgelerinde olduğu gibi ülkemizde de tek başına veya ortak olarak üretim yapan fabrikaları bulunmaktadır. Türkiye’de dört farklı modeli satılmaktadır. Bu modeller C5 AIRCROSS SUV, C3 AIRCROSS SUV, C3 ve C Elysee modelleridir.

Günümüzde firmaya PSA grubu sahiptir. 13 bin 900 çalışanı bulunan firmanın merkezi Fransa, Saint-Ouen şehrinde bulunmaktadır. Firmanın kurucusu, aynı zamanda ismini veren kişi 1878-1935 yılları arasında yaşayan Andre Citroen’dir.

Citroen C5 AIRCROSS SUV Modeli ve Fiyatı

Citroen C5 ilk olarak sedan olarak çıkarılsa da AİRCROSS Suv modeli daha sonra ürün segmentine eklenmiştir. Spor tasarımı, panoramik cam tavan, heybetli ve gösterişli tasarımı, 3D görünüme sahip arka farlar, çift egzoz çıkışı, 12,3 inç multimedya ekranı, konforlu iç tasarımı, şık krom kaplamaları ile SUV segmentine farklı bir soluk getirmeyi başarmış bir araçtır.

C5 AIRCROSS SUV modeli ülkemizde 1.6 PureTech benzinli ve 1.5 BlueHDi dizel motor seçenekleri ile otomatik vites olarak sunulmaktadır. Aynı zamanda Feel Adventure, Shıne, Feel olmak üzere üç farklı donanım seçeneği bulunmaktadır. 180 beygir, 1.6 PureTech, tam otomatik Feel Adventure donanımına sahip modeli 254 bin TL, 130 beygir, 1.5 BlueHDi, SHINE donanıma sahip modeli 289 bin TL’ye satılmaktadır.

Citroen C3 AIRCROSS SUV Modeli ve Fiyatı

Citroen C3 AIRCROSS SUV modeli 2017 yılında üretilmeye başlanmıştır. Amerika ve Avrupa kıtasına göre üretilen iki farklı versiyonu bulunmaktadır. Şehir için üretilen bir SUV modeli olmasının yanında güçlü, renkli, orijinallik kokan hatları ile dikkat çekmektedir. Kroma logosu, yüksek kaput seçeneği ile sağlamlık hissi uyandırmaktadır. 6 farklı gövde rengi, 4 renk paketi, 2 farklı tavan rengi ile birlikte sunulmaktadır.

C3 AIRCROSS SUV modeli ülkemizde benzinli ve dizel olarak sunulmaktadır. Tek benzinli seçeneği olan SHINE 1.2 PureTech 130 beygir, tam otomatik olan araç 182 bin TL’ye satılmaktadır. İki farklı dizel seçeneği FEEL ve SHINE donanımları ile satılmaktadır. C3 AIRCROSS SUV SHINE, 1.5 BlueHDI, 120 beygir EAT6 tam otomatik olarak araçsa 199 bin TL’ye satılmaktadır.

Citroen C3 Modeli ve Fiyatı

Citroen C3 ilk olarak 2002 yılında üretilmiş olan günümüzde yollarda üçüncü nesli bulunan bir modeldir. Küçük sınıf otomabil olarak üretilen araç ülkemizde ön motorlu ve önden çekişli olarak satılmaktadır. Citroen’in yeni nesil tasarımının tüm detayları araçta bulunmaktadır. Kavisli, canlı tasarımı, geniş iç hacmi son moda popüler renkleri ile dikkat çekmektedir.

Citroen C3 üç farklı seçenekle ülkemizde satılmaktadır. 1.2 PureTech motor standart olarak sunulmaktadır. Bir adet manuel, iki adet tam otomatik şanzıman seçeneği bulunmaktadır. FEEL ve SHINE olmak üzere iki farklı donanım seçeneği sunulmaktadır. C3 FEEL 1.2 PureTech 110 beygir 6 ileri manuel olan araç 133 bin TL, C3 SHINE 1.2 PureTech 110 beygir EAT6 tam otomatik seçeneğiyse 152 bin TL’ye satılmaktadır. Metalik boya, çift renk tavan, alüminyum alaşımlı jant ve farklı seçenekler opsiyon olarak sunulmaktadır.

Citroen C Elysee Modeli ve Fiyatı

Citroen C-Elysee firmanın sedan modeli olarak uzun süredir yollarda yer almaktadır. Tasarım, duruş, teknoloji anlamında öne çıkan bir modeldir. Güvenlik, rahatlık ve teknoloji anlamında en zirve noktasına ulaşan model uzun süredir ülkemizde birçok opsiyon ile birlikte satılmaktadır. Bir sedan olmasına rağmen geniş iç hacmi, dokunmatik tablet, arka park yardımı, hız sabitleme ve sınırlama sistemleri yer almaktadır.

Citroen C-Elysee iki farklı donanım seçeneği ile birlikte dizel olarak satılmaktadır. C-Elysee Feel 1.5 BlueHDi 100 beygir 6 ileri manuel vites olan modeli 134 bin TL, SHINE donanımına sahip olan modeliyse 140 bin TL’ye satılmaktadır. Arka koltuk kafalıkları ve metalik boya bu araçta opsiyonlar arasında yer almaktadır.

birevim

Leave a Comment

ten − two =