En İyi B Segmenti Arabalar Hangileridir?

B Segment
birevim faizsiz araba

Yeni araç alacaklar için araç segmentleri doğrultusunda fikir edinmek gerekiyor. B segment marka alternatifleri yoğun talep gördüğünden özellik incelemesi yaparak tercihleri tamamlayabilirsiniz. En iyi B segmenti araç kategorisindeki markalara eklemeleri güncel bir şekilde takip etmeniz önerilir. Doğa dostu yakıt önem kazandığı için modelleri bu açıdan da değerlendirmek gerekir.

B Segment Araba Ne Demek?

Ölçüleri bakımından küçük aile arabası olan B segment arabalar, 307- 400 cm arası uzunluğa sahiptir.  Metre olarak 3,7 metre ile 4 metre aralığında uzunluğu olan arabaları ifade eder. A segmenti araçlara göre daha ağır olması,  kapasite bakımından aileleri memnun etmektedir. Sektörde birçok kişinin tercihi olan B segment araçlar, sıfır ve ikinci el piyasasındaki üstünlüğünü sürdürmektedir.

Araçlarda B segment ne demek sorusunu kelimenin kendisinde aramak mantıklı olabilir. Segment kelimesi bir yapının sınırlanmış bölümüne verilen isimdir. Araba segmenti de araçlardaki uzunluk ve ağırlık gibi sınırlamaları ifade eder. Dolayısıyla bir kategorinin sınırlanmış şekilde yeniden yapılandırılması durumu söz konusudur. Segment kelimesini sadece araç için değil, benzer mantıkla farklı durumlar için de kullanmak mümkün olacaktır.

B Segment Araçların Genel Özellikleri

B segment araçların uzunlukları bazen 4,2 metreyi bulabilir.  Genelde küçük araç sınıfı olması nedeniyle, şehrin sokaklarında sorunsuz şekilde gezebilir, ani manevralar yapabilirsiniz. Gövde tipleri değişse de bazı açılardan C segment araçlara benzerlikler görülebilir. Arka koltuklar bakımından C segment araçlara göre daha geniştir. C segment araçlarla benzerlik tasarımla ilgili olacaktır.

Fiyat değerlendirmesi bakımından B segmenti araba markaları genelde uygun olarak kabul edilir. Marka ve modellere göre değişiklikler olmakla beraber, yakıt tasarrufu artılarını bu tür araçlarda bolca bulabilirsiniz.

Satıcıları ve alıcıları yakından ilgilendiren yakıt performans özelliği bakımından güvenle alabileceğiniz araçlardır. Hem geniş hem de uygun yakıt planlaması uzun süreli kullanımlar için artı sağlayabilir. Yakıt azlığında motor küçüklüğünün de etkisi olduğu bilinmektedir.

En İyi B Segmenti Araçlar Hangileridir?

B segmenti araçlarda en çok satılan ve aranan modelleri ayrı şekilde değerlendirmeniz önerilir. Gerek tasarım gerekse farklı açılarda inceleme yaptığınızda,  B segmenti araçlar arasında birçok farkı görebilirsiniz.

Sınıflandırma kapsamına giren özellikler, her marka ve modelde değişebilecektir. Araç içi donanım özelliklerini en iyi B segment araçlar uzmanı firmayla ayrıntılı olarak görüşmeniz gerekir.

1-) Ekonomik Yakıt Tüketimli Fiesta

Yakıt tüketiminde titiz davranıyorsanız Ford Fiesta modelleri değerlendirebilirsiniz. Motor seçenekleri 1.6i’ye kadar olan Fiesta’da, B segment modeller rahatlık ve konforu bir arada sunuyor.

Dijital yol bilgisayarı ile sürüş keyfini daha kolay hale getirebilirsiniz. Bagaj hacmi 462 litre olması nedeniyle geniş bir yer size kalacaktır. Anahtarsız giriş sistem özelliklerini de değerlendirebilirsiniz.

2-) Yüksek Performanslı Clio Modelleri

Renault Clio ile yüksek performansa sahip B segment araç modelini bulabilirsiniz. Az yakıta ek olarak yüksek performans talep ediyorsanız Clio modellerini almalısınız.  Motor seçenekleri, konforlu iç özellikleri ve birçok avantaj sayesinde B segment sürüş keyfi artacaktır.

3-) Spor Araç Severlere Özel Peugeot 208

Peugeot 208 model araçlarda en iyi dizel motor seçenekleri yer alıyor. Dizelden vazgeçmem diyenler için B segment araçlarda öne çıkan tasarımlar yeni bir başlangıç yapmanızı sağlıyor. Şehir içi yolculuklarınızı daha güvenli hale getiren Peugeot 208’i benzinli de kullanabilirsiniz.  Tasarımda sportif ve küçük modelleri isteyenler için doğru adrestesiniz.

4-) Dinamik Kia Rio Modelleri

Kia Rio modeller, düşük emisyon artılarıyla farkı hissettiriyor. Modern görünümlü, küçük ve etkili bir araç istiyorsanız markanın çeşitli versiyonlarını deneyebilirsiniz.  Direksiyon kumandalı uygulamalarla göz dolduran araç, günlük yaşamdaki en yakın yardımcınız olabilir.

5-) Sınıfının En İyilerinden Skoda Fabia

Uzun mesafede B segment araçlar arasında öne çıkan Skoda Fabia’ yı kullanmak ayrıcalık kazandırabilir. Yakıt hassasiyeti, destek uygulamalar ve sürüş asistanları sayesinde pratik bir çözüm bulmanın keyfini yaşayabilirsiniz.  Görsel özellikleri sade Fabia’lar dayanıklı bir yol arkadaşı niteliği taşıyor.

6-) Yoğun ilgi Toplayan Seat İbiza

Sürüş güvenliği bakımından ilgi toplayan Seat Ibiza, otomatik ve manuel sürüş seçeneklerini sunuyor. Hatchback araçlardan biri olarak motor performansı da yüksek modelleri siz de deneyebilirsiniz. Hatchback araç statüsü, koltuk yatırma özellikleri, bagaj bölmesinin araç içinde olması gibi detaylar barındırıyor. Arka cam kapaklar ve bagajların birlikte açıldığı hatchback Seat Ibiza’ları daha detaylı da inceleyebilirsiniz.

7-) Diğer B Segmenti Arabalar Hangileri

Piyasada daha pek çok B segmenti arabayı bulmanız mümkün. Hyundai i20 modelleri tasarım açısından güven vermesi yanında konfora odaklananları memnun ediyor. Spor araç görünümü, düşük yakıt tüketimi ile motor şanzıman özellikleri yönünden avantaj bulabilirsiniz.

Dacia Sandero B segmenti araçlar arasında ailelere yönelik tasarımıyla dikkat çekiyor. LPG yakıt sistemiyle de çalışabilen versiyonları, bu araçları daha da öne çıkarabiliyor. Motor ve sürüş özelliklerini seveceğiniz Dacia’ yı alarak güzel başlangıçlar yapabilirsiniz.

B segmenti SUV araç modeli arayanlar için Nissan Juke başvurularını geciktirmemelisiniz. Yeni ve hızlı bir araç donanımı isteyenlere özel bu araç modeli, akıllı sürüş sistemlerine sahiptir. Yolculukta konfor ve memnuniyet arayanlara özel iç ve dış donanımın tadını çıkarabilirsiniz.

Piyasada yer alan araç modellerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Klasikleşen otomobillere ek olarak, eklenen tasarımları incelemek faydalı olabilir. Seçim rehberi ve genel piyasa değerlendirmesi ardından dilediğiniz araç markası ve modelini bulabilirsiniz.

Motor gücü bakımından 2.00 ve üzeri talepleriniz varsa, daha farklı segmentlerdeki araçlara bakabilirsiniz. E segmenti araçların motor güç özellikleri üst sınıf olarak biliniyor. D segment, C segment arabalar, B segment araba markaları ile kıyaslanınca daha güçlü denebilir. A segment arabalar ise B segmente göre daha düşük güce sahiptir.

birevim

Leave a Comment

4 × five =