En Az Yakan Hibrit Arabalar

birevim faizsiz araba

Bireylerin araç almaya karar verme süreçlerini en çok etkileyen etkenlerden birisi olarak yakıt tüketimi göze çarpmaktadır. Yakıt tüketimi fazla olan araçların kişiler tarafından tercih edilmediği bunun yerine en az yakan arabayı tercih ettikleri görülmektedir. Yakıt fiyatlarının pahalılığı, sürekli araç kullanan kişilerin buna bağlı olarak maddi olarak zorlanması gibi sebepler az yakan araçların kullanımını arttırmaktadır. Bunun için en Hibrit araçlar sıkça tercih edilmektedir.

Hibrit otomobillerin diğer otomobillere göre şehir içinde ve şehir dışında daha az yakıt tükettiği özellikle dur kalk ve trafik gibi etkenler göz önüne alındığında Hibrit araçların çok avantajlı bir konumda olduğu görülmektedir. Kullanıcıların da dikkat ettiği bir husus olan yakıt tüketimi konusunda en az yakan Hibrit araçları sizler için derledik.

Honda Jazz

Honda severlerin en gözde araçlarından birisi olmayı başaran Honda Jazz, Hibrit modeller içerisinde Honda severler için adeta bir göz bebeği. Herkesin bildiği üzere Honda otomobil markasının severlerinin birçok diğer otomobil markasına sıcak bakmadığı teknik olarak iyi olsalar bile Honda markasına bağlı oldukları bilinmektedir. Honda markasına bağlı kalarak bir araç edinmek isteyen kullanıcıların sık tercih ettiği ve göz bebeği haline getirdiği Hibrit model Honda Jazz birçok kişi için alınmayı beklenen bir araç.

Honda Jazz her zamanki gibi güzel Honda tasarımı ile ön planda olan ve Honda’nın eşsiz teknik özellikleri ile donatılmış bir araç olarak görülmektedir. Honda Jazz modeli ortalama olarak 4,5/100 km yakıt tüketimi ile listemize en üst sıralardan dahil olan bir Hibrit araç modelidir. Honda’nın güzel tasarımı ile birleşen ekonomik yakıt tüketimi avantajları ve çevre dostu Hibrit teknoloji ile Honda kullanıcıların favorisi durumundadır.

Toyota Corolla

Ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen araçlardan birisi olan Hibrit Toyota Corolla modeli olmaktadır. Hem şık ve etkileyici tasarımı ile göz önünde olan hem de yakıt tüketimi kısmında oldukça iyi bir performans gösteren Corolla model otomobiller Toyota tarafından piyasada oldukça tutulmaktadır. Teknik özellikleri tamamen bir Hibrit araca göre donatılan Toyota’nın Corolla modelinin sahiplerinin yakıta az para ödemesi ve hem doğaya zararsız çevre dostu hem de bütçeye olumlu yansıması sebepleri ile kişiler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Toyota’nın Hibrit Corolla modeli ortalama 4.7/100 km şeklindedir. Piyasada bulunan diğer araçlar ile karşılaştırıldığında oldukça iyi bir performans ortaya koyan ve kullanıcıları tarafından sevilen bir model olmayı başaran Corolla listemizin ilk sıralarında kendine yer buluyor.

Toyota Yaris

Bir diğer Toyota Hibrit modeli ise Yaris. Toyota Yaris kullanıcılarına şık ve tatlı tasarım sunan, oldukça konforlu bir sürüş deneyimi yaştan, Toyota’nın bir diğer Hibrit modelidir. Toyota Yaris de ortalama 4,6-4,8/100 km yakıt tüketimi sunmaktadır. Konfor ve ucuz yakıtı bir arada sunan bu Toyota modeli sedan sevmeyen ancak Hibrit bir araba kullanmak isteyen kişiler tarafından idealdır. Hibrit otomobiller ailesinin en çok tercih edilen üyelerinden bir diğeri olan Toyota Yaris ile, konforlu ve ucuz bir yolculuk yapmak mümkün olmaktadır. Yeterli teknik donanıma sahip olan Yaris modeli ülkemizde ve dünyada oldukça tercih edilen bir diğer Toyota modelidir.

Nissan Qashqai

Listemizin bu kısmındaki üyemiz bir cip. Sedan ve hatchpack arabaların yanında heybetli ve harika cip görünümü ile 4×4 bir Hibrit deneyimi yaşamak isteyen kişiler için en ideal otomobillerden birisi olmaktadır. Hibrit cip kategorisinde başı çeken bir araç olan Nissan Qashqai adeta teknik bir harika. Güçlü motoru, 4 çekiş özelliği, büyük iç hacmi, konforu ve bunlarından yanında sunduğu düşük yakıt tüketimi ile piyasanın göz bebeği konumundadır. Ortalama olarak 7/100 km yakıt tüketimi sağlayan Nissan Qashqai sunduğu özellikleri ile mest ediyor. Kendi kendinin elektriğini yolda giderken yeniden şarj etme gibi özellikleri ile de Qashqai sık tercih edilen ve çok tutulan en az yakan Hibrit modellerden birisi olma özelliğini taşıyor.

Fiat Panda

Güzel ve şık tasarımı ile klasik Fiat şıklığını elinde bulunduran. Hibrit Fiat otomobil diyince akla ilk gelen araçlardan olan Fiat Panda kullanıcılarına rahatlık ve konforun yanı sıra Hibrit olarak en az yakıt tüketimini sunmayı vadediyor. Fiat Panda modelinde şıklığın ve teknik detayların yanı sıra çevreye duyarlı ve ekonomik yakıt tüketim türü olan Hibrit model ile kullanıcıların tercihi arasında yer almayı başarıyor. Fiat Panda kullanıcılarını en iyi şekilde yakıt tüketimi vadeden ve kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih edilen bir otomobil olarak göze çarpmakta.

Çevre dostu uygulamalarının yanı sıra bütçe dostu uygulamaları da beraberinde getiren Hibrit model araçların en önde gelen üyelerinden biri olarak Fiat’ın Panda modelini görmekte mümkün. Kendine has tasarımı ve teknik özellikleri ile kullanıcıların sık tercih ettiği otomobillerin başında geliyor.

Hibrit Arabalar Tercih Edilmeli Mi?

Son zamanda oldukça artan popülarite ve tercih edilme oranları ile birlikte Hibrit araçlar büyük bir ilgi odağı olmuş durumda. Çevre dostu uygulamaları ile bilinen ve bütçe dostu uygulamaları da beraberinde getiren bu araçlar, ekonomik ve konforlu bir sürüş sağlıyorlar. Zararlı gaz atıkları ve çevreye zararlı diğer bileşenlerin olmadığı ve kullanıcılarının bütçelerini de zorlamadan en iyi ve en verimli şekilde yolculuk fırsatı sunan bu araçlar kişiler için ilgi odağı durumunda. Hibrit araçlar çok sık tercih edilen ve günümüz teknolojisi ile her geçen gün daha da iyiye giden modeller olarak bilinmektedir. Hibrit araç modelleri ile alakalı kafanızda oluşan soruların hepsini adeta kullanıcı yorumları ve verileri alt üst etmekte sizi de bir hibrit araç sahibi olma konusunda ikna etmektedir.

birevim

Leave a Comment

13 + nine =