Volkswagen Araba Modelleri ve Fiyat Listeleri

birevim faizsiz araba

Volkswagen araba firması merkezi Almanya, Berlin olan dünyanın her tip aracını üreten firmalarından bir tanesidir. Alman Otomotiv Birliği tarafında kurulan firmamın sloganı “Das Auto” olarak lanse edilmiştir. Grup haline gelmesi yapmış olduğu satın alımlarla olmuştur. Audi, Porsche, Bentley, Lamborghini, Seat, Skoda gibi büyük üretim firmalarını çatısı altına eklemiştir.

Volkswagen uzun yıllardır ürettiği modellerle ve geniş ürün yelpazesi ile dünyanın en çok satış yapan firmaları arasında yer almaktadır. Ülkemizde satmış olduğu modeller arasında Polo, Golf, Golf R, Passat, Arteon, Passat Variant, T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace ve Tourang gibi seçenekler bulunmaktadır.

Volkswagen Polo Modeli ve Fiyatı

Volkswagen Polo firma tarafından ilk olarak 1975 yılında üretilmiş küçük sınıf bir hatchback modeldir. 2017 yılında yollara altıncı nesli çıkmıştır. GTI motor seçeneği, dizel ve benzinli motorlarla uyumlu olması, ortaya küçük ama güçlü bir araç çıkmasını sağlamıştır. Bu model ülkemizde 1.0 benzinli ve 1.6 dizel motor seçenekleri ile birlikte satılmaktadır.

Trendline, Comfortline, Highline donanım seçenekleri bulunmaktadır. Volkswagen Polo 1.0 litre 80 beygir, manuel vites, Trendline donanım modeli 137.900 TL, Volkswagen Polo 1.6 TDi 95 beygirlik dizel motoru, DSG otomatik şanzıman ve Highline olan seçeneği 211.200 TL’ye satılmaktadır.  Sınıfında küçük ama güçlü bir model olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Volkswagen Golf Modeli ve Fiyatı

Volkswagen Golf firma tarafından 1974 yılından bu tarafa kesintisiz olarak üretilen küçük aile arabası seçeneğidir. Bir aile arabası olarak üretilse de özel olarak üretilen GOLF R modeli sınıfının üzerinde bir motor performansı sunmaktadır. TSI R motora sahip olan bu model 310 beygir gücüyle adeta bir yarış aracı performansı sunmayı başarmaktadır. Günümüzde sekizinci nesil Golf yollara çıkmıştır.

Golf 1.0 TSI 115 beygir benzinli, manuel şanzıman, midline plus donanım modeli 181.400 TL’ye, Golf R 2.0 TSI 300 beeygir, R 4M DSG şanzıman, R donanım modeli 663.100 TL’ye satılmaktadır. Sınıfın en çok satan aracı olmasında panoramik cam tavan, çok sayıda güvenlik tedbiri gibi özellikleri standart olarak içerisinde barındırmasından kaynaklanmaktadır.

Volkswagen Passat Modeli ve Fiyatı

Volkswagen Passat firma tarafından çok farklı şekillerde 1967 yılından bu tarafa üretilen 4 kapılı sedan bir aile arabasıdır. Günümüzde 7 nesil Bassat, makyajlanan kasasıyla satılmaktadır. 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzıman özelliklerine sahip araç Impression, Business, Elegance donanım seçenekleri ile satılmaktadır. Passant Variant adıyla SW modeli de ülkemizde satılmaktadır.

Passat 1.5 litre benzinli, 1.6 ve 2.0 litre dizel motor seçeneklerine sahiptir. Volkswagen Passat 1.5 TSI 150 beygir benzinli motor, DSG şanzıman, Impression donanım modeli 273.300 TL, Volkswagen Passat 2.0 TDI SCR  240 beygir dizel motor, DSG şanzıman, Elegance donanım modeli 597.400 TL’ye satılmaktadır. Ülkemizde sınıfının ve ikinci elin en çok satan modelidir.

Volkswagen Arteon Modeli ve Fiyatı

Volkswagen Arteon firmanın 2017 yılında üretim listesine almış olduğu bir modelidir. Efsaneleşmiş Volkswagen CC modelinin yerini alması için üretilmiştir. Fastback sedan olarak üretilen araç üst orta sınıf gelir grubuna hitap etmesi için üretilmiştir. Bir modelinde dört tekerlekten çekiş sistemi bulunmaktadır. 2020 yılında sadece 2.0 TDI dizel 240 beygirlik motorun satışı yapılmaktadır.

Volkswagen Arteon modeli ülkemizde Elegance ve R-Line donanım seçenekleri ile birlikte satılmaktadır. Volkswagen Arteon 2.0 TDI 240 beygir dizel motoru DSG şanzıman ve Elegance veya R-Line donanım seçenekleriyle 548.200 TL’ye satışta yer almaktadır. Sınıfının en güçlü ve çekişmeye açık modeli olarak dikkat çekmektedir.

Volkswagen T-Roc Modeli ve Fiyatı

Volkswagen T-Roc ülkemizde 2017 yılından bu tarafa üretilen firmanın en yeni nesil SUV modellerinden birisidir. 5 Kapılı olarak satılmasına rağmen talep halinde 2 kapılı olarak kullanılabilmektedir. SubKompakt SUV olarak lanse edilen model tasarımı, duruşu ve birçok özelliği ile dikkat çekici bir yapıya sahiptir.

Volkswagen T-Roc modeli ülkemizde sadece Highline donanım seçeneğiyle birlikte satılmaktadır. T-Roc 1.5 TSI benzinli, 150 beygir güce sahip motor ve DSG şanzıman aracın satış fiyatı 278.200 TL’dir. Bu modelin coupe versiyonu olsa da ülkemizde satılmamaktadır. Panoramik cam tavan ve iç gıdıklayıcı tasarımı ile dikkat çeker.

Volkswagen Tiguan Modeli ve Fiyatı

Volkswagen Tiguan firmanın 2007 yılında üretim listesine aldığı kompakt SUV modelidir. 2008 yılında ülkemizde satışa sunulan araç benzinli ve dizel motor seçenekleri ile birlikte satılmaktadır. 2016 yılından itibaren ikinci nesli yollarda yer alır. Güvenlik testinden 5 yıldız almayı başaran aracın 7 koltuklu versiyonu da bulunmaktadır. Donanımsal seçenekleri arasında Trendline, Comfortline, Highline seçenekleri bulunmaktadır. 1.5 TSI benzinli, 1.6 TDI ve 2.0 TDI dizel motor seçenekleri ile listeye yer alır.

Volkswagen Tiguan 1.5 TSI ACT 130 beygir motor, manuel  vites, Trendline donanım 237.200 TL, Volkswagen Tiguan 2.0 TDI SCR dizel motor, DSG otomatik şanzıman, Highline donanım 460.400 TL’ye satılmaktadır. Sınıfın en güçlü ve dikkat çekici tasarımlarından birisine sahiptir. 7 kişilik modeli Tiguan Allspace adıyla satışta yer almaktadır.

Volkswagen Touareg Modeli ve Fiyat

Volkswagen Touareng modeli firma tarafından 2003 yılından bu tarafa üretilmektedir. Bu model krosover SUV olarak üretilmekte ve satılmaktadır. Ülkemizde satılmasa dahi 5.0 V10 dizel motor seçeneği dahi bulunmaktadır.  Dijital kokpit, gece görüşü, kavşak asistanı, trafikte sürüş asistanı ve klimatronik özellikleri bulunmaktadır.

Volkswagen Touareng ülkemizde güçlü V6 motoru, 3.0 TDI 286 beygirlik dizel motoru ve Tiptronik şanzıman seçeneği ile satılmaktadır. Bu aracın fiyatı 1.346.700 TL’dir. Firmanın ülkemizde sattığı en güçlü motora sahip olmasının yanında en pahalı aracı olması ile de dikkat çekmektedir.

birevim

Leave a Comment

6 + five =