Toyota Araba Modelleri ve Fiyat Listeleri

birevim faizsiz araba

Toyota merkezi Japonya olan dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden birisidir. Listede her zaman ilk üç içerisinde yer almaktadır. Ford ve VW grup ile bu konuda yarışmaktadır. Japonya içerisinde 12 adet fabrikası ve 300 binin üzerinde çalışanı bulunmaktadır. Dünya çapında üretim yapan firmanın montaj fabrikalarından birisi ülkemizde yer almaktadır.

Otomotiv üretiminin yanı sıra farklı alanlarda da hizmet veren bir firmadır. Firmanın kurucusu Kiichiro Toyoda’dan adını almaktadır. Ülkemizde 8 farklı model ile satış yapmaktadır. Sedan, HB, SUV ve hafif ticari araç seçenekleri bulunmaktadır. Güçlü satış ağı ve birçok servis seçeneği ile ülkemizde güvenilir firmalar arasında gelmektedir. Ülkemizde dizel, benzinli ve Hibrit motor seçenekleri bulunmaktadır.

Toyota Corolla Modeli ve Fiyatı

Toyota Corolla ülkemizde sedan ve HB versiyonları ile birlikte Hibrit motor seçeneği ile satılmaktadır. İlk olarak 1966 yılında üretilen araç günümüzde satış rakamı en yüksek olan otomobil olarak öne çıkmıştır. Ülkemiz dahil birçok ülkede montajı yapılmaktadır. 2020 yılında satılan model bu aracın 12. Nesli olma özelliğine sahiptir. Dizel, benzinli ve elektrikli motor seçenekleri bulunmaktadır. Hem HB hem de sedan model için bu seçenekler sunulmaktadır.

Toyota Corolla 1.6 Vision donanım seçeneğine sahip benzinli motoru 147.100 TL’ye satılmaktadır. Toyota Corolla Hibrit, Passion donanım X-Pack e-CVT şanzıman seçeneği 267.000 TL’ye satılmaktadır. Dreaam, Dream X-Pack, Flame, Flame X-Pack ve Passion ve Passion X-Pack donanım seçenekleri vardır.

Toyota C-HR Modeli ve Fiyatı

Toyota C-HR modeli firma tarafından 2016 yılında üretilmeye başlanan geniş üretim ağının en yeni SUV modelidir. Dört çekişli seçeneği bulunan araç dizel, benzinli ve Hibrit motor seçeneklerine sahiptir. 6 ileri manuel ve CVT otomatik şanzıman özellikleri de bulunmaktadır. Ülkemizde 1.2 litre benzinli turbo modeli, Flame, Flame Multidrive S ve Passion Multidrive S donanım seçeneklerine sahiptir.

Toyota C-HR 1.2 Turbo 4×2 Flame donanım modeli 192.250 TL, Toyota C-HR Hybrid 4×2 Passion X-Pack, e-CVT şanzımana sahip modeli 286.900 TL’ye satılmaktadır. Siyah tavan ve Premium ses sistemi opsiyon paketinde yer almaktadır. Ön ve arka park sensoru, geri manevra trafik uyarı sistemi ve kör nokta uyarı sistemleri standart olarak sunulmaktadır.

Toyota Camry Modeli ve Fiyatı

Toyota Camry, Japon firması tarafından 1982 yılından bu tarafa üretilen lüks sedan aracıdır. Güçlü motoru, geniş iç hacmi ve yere yakın tasarımı ile dikkat çekmektedir. Firmanın ürettiği en büyük ve en güçlü motorlu araçtır. Ülkemizde sadece 2.5 litre Hibrit motor seçeneği bulunmaktadır.

Toyota Camry 2.5 litre benzinli-hibrit motor seçeneği, Passion donanım ve e-CVT şanzıman ile 480.150 TL’ye satılmaktadır. Opsiyonları arasında metalik ve sedefli renk seçeneği yer almaktadır. Benzinli-hibrit motoru 100 kilometrede 4.3 litre yakıt tüketirken, sadece kilometrede 98 gr C02 salınımı yapmaktadır.

Toyota Yaris Modeli ve Fiyatı

Toyota Yaris modeli Japon firma tarafından 1998 yılında üretilmeye başlanan bir B segment araçtır. Hatchback olarak üretilen aracın günümüzde yıllarda dördüncü neslinin çıkması beklenmektedir. Life, Fun Special, Fun Special Multidrive S, Style X-Trend Multidrive S donanım seçenekleri, 1.0, 1.5 litre motor seçenekleri ve Hibrit motor seçeneği bulunmaktadır.

Toyota Yarin Hybrid Spirit X-Trend e-CVT şanzıman seçeneğine sahip modeli 204.900 TL, 1.0 life benzinli, manuel şanzıman seçeneğiyse 114.350 TL’ye satılmaktadır. Anahtarsız çalışma sistemi, 4.2 inç renkli TFT ekran, akıllı giriş gibi sistemler araç versiyonlarında standart olarak sunulmaktadır.

Toyota RAV4 Modeli ve Fiyatı

Toyota RAV4 firmanın ürettiği bir arazi aracıdır. İlk olarak 1996 yılında üretilen araç gününüzde 200 binin üzerinde satış rakamına sahiptir. Hem arazi aracı hem de şehir aracı olarak kullanılabilen bir SUV modelidir. Bu model ülkemizde Flame, Passion, Passion X-Pack ve Passion X-Sport donanım seçenekleri ve 4×4 çekiş sistemi ile Hibrit motor ile sunulmaktadır.

Toyota RAV4 Hybrid motor, 4×4 çekiş, Flame donanım ve e-CVT şanzıman seçeneği 378.700 TL, Toyota RAV4 Hybrid motor, 4×4 çekiş, Passion X-Sport donanım, e-CVT şanzıman modeliyse 478.950 TL’ye satılmaktadır. 7 inç TFT ekran, kablosuz şarj ünitesi, dijital kameralı dikiz aynası ve 9 hoparlör seçeneği standart olarak sunulmaktadır.

Toyota Land Cruiser Modeli ve Fiyatı

Toyota Land Cruiser firma tarafından 1951 yılından beri üretilen bir seriye verilen genel isimdir. Günümüzde J200 adı verilen seri satılmaktadır. Land Cruiser Prado adıyla satılan bu seçenek listede bulunan diğer araçların aksine tek Hibrit motor bulunmayan modelidir. Land Cruiser Prado 2.4 D-4D dizel motor ve otomatik vites seçeneğine sahiptir. 177 beygir güce sahip olan bu modelin çoklu arazi seçimi, arazi kullanımı destek sistemi, kinetik dinamik süspansiyon sistemi ve adaptif değişken süspansiyon sistemleri bulunmaktadır.

Toyota Land Cruiser Prado 2.8 D-4D 177 beygirlik seçeneği 1.201.000 TL’ye satılmaktadır. Bu araç ülkemizde tek versiyon ve tek fiyat ile satılmaktadır. Listede firmanın sattığı en güçlü ve en pahalı model olarak dikkat çekmektedir.

 

birevim

Leave a Comment

four × 4 =