Skoda Araba Modelleri ve Fiyat Listeleri

birevim faizsiz araba

Skoda, 1895 yılında Çek Cumhuriyeti’nde kurulan bir otomobil şirketidir. Bisiklet ile başlayan serüven daha sonra motosiklet ve daha sonrada araba üretimine başlamıştır. 1991 yılında firma Volkswagen Grubu tarafından satın alınmıştır. Amblemi günümüze gelene kadar birkaç kez değişiklik göstermiştir. Günümüzde ülkemizde satılan modelleri Fabia, SuperB, Karoq ve Kadıaq modelleridir.

VW grubunun firmayı almasının ardından ciddi anlamda tasarım değişikliği göstermiştir. Bu da firmanın tekrar eski parlak günlerine ulaşmasını sağlamıştır. Güçlü motor seçeneği, geniş iç hacmi, teknolojik detayları ve çok sayıda donanım seçeneği ile birlikte bu modeller satışta yer almaktadır. Dizel ve benzinli motor seçenekleri hem sedan hem de SUV modellerinde bulunmaktadır.

Skoda Fabia Modeli ve Fiyatı

Skoda Fabia firma tarafından 1991 yılında üretilmeye başlanan küçük sınıf otomobil modelidir. 2007 yılında ikinci nesil, 2014 yılında üçüncü nesil ve 2020 yılında dördüncü nesil modeli yollara çıkmıştır. 2015 yılında en iyi küçük otomobil ödülünü almıştır. HB ve Combi modelleri olarak 5 kapılı olarak sunulmaktadır. Sürüş destek sistemleri, konfor ve teknoloji, pasif güvenlik gibi konularda dikkat çekici bir araçtır.

Skoda Fabia 1.0 TSI 110 beygir DSG şanzıman Style donanım araç 125.400 TL, Skoda Fabia 1.0 TSI 110 beygir DSG şanzıman combi modeli 128.900 TL’ye satılmaktadır. Bu araçta opsiyon olarak panoramik cam tavan seçeneği bulunmaktadır. İç tasarımında birçok akılcı kullanım seçeneği yer alması aracı dikkat çekici bir hale getirmektedir.

Skoda SuperB Modeli ve Fiyatı

Skoda SuperB firma tarafından 2001 yılındna üretilmeye başlanan bir modeldir. Büyük aile arabası sınıfında üretilen araç 4 kapılı bir sedan olarak sunulmaktadır. Comfort, Elite, Premium, Prestige ve L&K Crystal donanım seçenekleri sunulmaktadır. Bir tane benzinli ve iki adet dizel motor seçeneği ile birlikte sunulmaktadır. Tüm seçeneklerde DSG otomatik şanzıman ve bir adet manuel vites özelliği vardır.

Skoda SuperB 1.5 TSI ACT 150 beygirlik benzinli, Comfort donanım modeli 205.900 TL’ye satılırken, Skoda SuperB 2.0 TDi SCR dizel motor, 190 beygirlik, 4×4 çekişe sahip, L&K Crystal donanım seçeneği 504.900 TL’ye satılmaktadır. Firmanın en dikkat çekici ve en pahalı modeli olarak lüks segmentte satılmaktadır. Tasarım, güvenlik ve teknolojik özellikler açısından dikkat çekicidir.

Skoda KAROQ Modeli ve Fiyatı

Skoda Karoq modeli 2016 yılından bu tarafa firma tarafından üretilen Kompakt SUV modelidir. Montay yeri Çek Cumhuriyeti olan model ülkemizde satılmaktadır. Ülkemizde 1.5 benzinli ve 1.6 dizel motor seçenekleri Premium, Prestige donanım özellikleri ile satılmaktadır. Satışta olan tüm modellerde DSG şanzıman bulunmaktadır.

Skoda KAROQ 1.5 TSI ACT benzinli 150 beygirlik, DSG şanzıman modeli 249.900 TL, 1.6 TDI 115 beygirlik dizel motor, Prestige donanım seçeneğine sahip modeli 279.900 TL’ye satılmaktadır. Opsiyon seçimleri arasında açılabilir panoramik cam tava, renk seçenekleri bulunmaktadır.

Skoda KODIAQ Modeli ve Fiyatı

Skoda KODIAQ modeli 2016 yılında üretilmeye başlanan SUV modellerinden birisidir. Orta sınıf olarak üretilen araç iki ve dört çekişli seçeneklere sahiptir. Benzin ve dizel motor seçenekleri bulunan araç çok farklı donanımlar ile sunulmaktadır. Elite, Premium, Prestige ve L&K Crystal donanım seçenekleri, standart DSG şanzıman ile birlikte sunulmaktadır. 1.5 benzinli TSI motor ve 2.0 TDI dizel motor seçenekleri bulunmaktadır.

Skoda KODIAQ 1.5 TSI 150 beygir motor, Elite donanım ve DSG şanzıman modeli 264.900 TL, Kodiaq 2.0 TDI 190 beygirlik dizel motor, 4×4 çekiş, L&K Crystal donanım seçeneği 574.400 TL’ye satılabilmektedir. Bu modelin panoramik cam tavan seçeneği ve istenmesi halinde aracı 7 kişilik bir aile arabasına çevrilen versiyon seçeneği de bulunmaktadır.

birevim

Leave a Comment

5 × 2 =