TÜV – Türk Nedir?

birevim faizsiz araba

TÜV Türk ülkemizde araç muayenesi yapan kuruluşun ismidir. Bu işten önce kurum endüstri alanında, yol açma çalışmalarında hizmet vermekteydi. Teknik deneyim kurumu olarak hizmet vermeye başlaması araç muayene istasyonlarının devlet tarafından özelleştirilmesi ile mümkün olmuştur.

İhaleye en yüksek bedeli vererek bu hizmeti vermeye başlayan şirket ülkemizin tüm illerinde ve ihtiyaç sahibi ilçelerinde ki istasyonları ile hizmet vermektedir. Ayrıca gezici araç muayene hizmeti de vererek bu hizmeti en iyi şekilde sunmaktadır. 2019 sonu itibariyle 207 sabit 76 adet gezici istasyonu ile 300’e yakın noktasıyla hizmetini 3500 çalışanı ile birlikte sunan bir kurum olarak bilinmektedir.

TÜV Türk Hizmetleri ve Ücretleri

TÜV Türk ülkemizin tüm noktalarında bulunan istasyonları ile gerekli olan araçların muayenesini yapmaktadır. Araç muayenesini hızlı ve doğru bir şekilde yapmanıza yardımcı olmak için firmadan randevu almanız gerekiyor. Basit bir randevu sistemiyle hizmet veren şirket borcu olmayan tüm arabalara uygun bir ana randevu vererek aracın yıllık veya iki yıllık muayenesini yapmaktır.

Gerekli kontrollerin ardından muayeneden geçmeyen araçlar ikinci kez bir ay içerisinde ücretsiz olarak tekrar gelme şansı da sunuluyor. Üç farklı araç çeşidine göre fiyat listesi belirlenmektedir. Otobüs, kamyon, çekici ve tanker 462 TL, Otomobil, Kamyonet, Römork, Özel Amaçlı Taşıt için 342,60 TL ve Traktör, motosiklet için 174,64 TL 2020 yılında ücret alınmaktadır.

TÜV Türk Randevu Alma

TÜV Türk vermiş olduğu araç muayene hizmetini randevu üzerinden sağlamaktadır. İnternet üzerinden web sitelerine girerek veya telefon ile irtibata geçerek herhangi bir noktadan randevu almanız mümkündür.

Randevu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta aracın bir cezasının olmamasıdır. Ödenmemiş bir MTV borcu, trafik cezası olmaması önemlidir. Ayrıca sigortası da tam olmalıdır. Bunlardan birisi eksik olursa sistem size randevu vermemektedir.

Muayene tarihi geçen tüm araçlar için bir daha ki ay iç %5 fazla tahsilat yapılmaktadır. İsterseniz istasyonlardan randevu alabileceğiniz gibi isterseniz gezici istasyon programını takip ederek randevu alabilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

birevim

Leave a Comment

3 × three =