TOGG fiyatı açıklandı mı?

Türkiye’nin otomotiv sektörü tarihleri temeli 1960’lar da başladı. Hızlı sanayileşme ve ilerleme döneminde, bu kilit sektör kendisini montaj temelli ortaklıklardan tasarım yeteneği ve büyük üretim kapasitesi olan tam teşekküllü bir endüstriye dönüştürdü.

birarabam-reklam

2000 yılından bu yana, orijinal ekipman üreticileri (OEM) Türkiye’deki faaliyetlerine 15 milyar doların üzerinde yatırım yaptı. Bu yatırımlar, üretim kapasitelerini önemli ölçüde artırdı ve bu da Türkiye’yi uluslararası OEM’lerin küresel değer zincirinin önemli bir parçası haline getirdi. Uluslararası kalite ve güvenlik standartlarını karşılayan ve aşan günümüz Türk otomotiv endüstrisi, katma değerli üretim sayesinde oldukça verimli ve rekabetçidir.

Ülkemiz birçok açıdan gelişmeye devam ederken yerli otomobil üretimi merakla bekleniyor.  TOGG tarafından üretileceği belirtilen yerli otomobil ile ilgili Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretim tesisi temeli atılmıştı.

Yerli otomobil ne zaman yollara olacak ve TOGG fiyatı açıklandı mı? Yerli otomobil ne zaman yollarda olacak?

Yerli otomobilin ismi ne oldu?

Markanın TOGG olacağı basında duyuruldu. Kamuoyu yoklaması yapıldığın ve TOGG markası üzerinden devam edilmesi kararının bu şekilde alındığı anlaşılıyor. TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, TOGG markası ile devam edileceğine dair açıklama yaptı.

TOGG üretimine en kötü ihtimal ile 18 ay içinde başlanacağını bildirdi. 2020 yılında ekipman siparişleri verilmeye başlanacağını da TOGG resmi makamları duyurdu.

TOGG fiyatı ne kadar?

TOGG yerli otomobil heyecanı tüm ülkede her vatandaşı sardı. TOGG fiyatları yerli otomobil olacağından daha mı düşük olacak, kısacası TOGG fiyatları büyük heyecanla bekleniyor.  Özellikle resmi bir açıklama ile fiyatların duyurulması bekleniyor. Son günlerde Fatih Altaylı bu konuda en fazla bilgi veren basın organlarından biri oldu. Resmi olmayan duyumlar olsa da bir hayli yankı gördü. TOGG fiyatı ne kadar tahmini olarak 25 bin dolar karşılığı bi seviyede olması bekleniyor.  30-35 bin dolar karşılığı ise iyi bir TOGG araca sahip olunabileceği öngörülüyor.

TOGG ne zaman piyasada olacak?

2022 yılının son çeyreğinde seri aracın satışa sunulacağı öngörülüyor.  Çok zaman kalmadı gibi görünüyor.  Biraz daha sabır yakında yerli üretim bir otomobile binme şansına sahip olacağız.

birevim-sabit-reklam

Leave a Comment