Aprilia Shiver 900 Türkiye’de!

Aprilia firmasının sport naked kategorisinde yer alan modeli Shiver 900, sınırlı sayıda geliyor. Aprilia Shiver 900 özellikleri arasında dikkat çeken çekiş kontrol sistemi, ayarlanabilir olması, süspansiyon sistemi, elektronik gaz kontrol sistemi ve 95 HP motor gücü. Motosiklet tutkunlarına daha keyifli kullanım vaadeden model, 13 yıl önce elektronik gaz kelebeği yönetimi teknolojisine sahip ilk seri üretim motosiklet olarak yollara inmişti.

  • Üstün mekanik yapısı
  • Daha gelişmiş şasisi ile Shiver 900, yarış dünyasından yollara transfer edilmişti. Teknolojisi ile hem deneyimli kullanıcıları hem de motosiklete yeni binmeye başlayanları ortak potada buluşturan Shiver 900, ülkemizde sınırlı sayıda satışa sunuluyor.
  • Kırmızı renkli iskeleti
  • Gelişmiş şasi mimarisi
  • Sürüş güvenliğini arttıran elektronik kontrol sistemi
  • 900 cc’lik V – Twin motor ile birlikte 82 bin 900 lira fiyatı ile Türkiye’de satışa sunulan Aprilia Shiver 900 motosiklet, sport naked kategorisinde çığır açtı.
birevim faizsiz araba

Yarış Dünyasından Transfer Edilen Teknoloji

İtalyan estetiğini sunduğu performans ile buluşturan motosiklet üreticisi Aprilia, yenilediği Shiver 900 özellikleri ve son teknolojiye uygun donanımları ile birlikte yollarla buluşturdu. 2007 yılında Ride – By Wire gaz kelebeği elektroniği yönetimine sahip ilk seri üretim motosiklet olan Aprilia Shiver 900 dikkat çekiyor. Yarış dünyasından transfer edilen teknolojisi ve yıllar içerisinde geçirdiği evrim ile motosiklet tutkunlarına yeni ve daha keyifli deneyimler yaşatmayı hedefliyor.

Sportif Ve Agresif

Alışılmışın dışında bir tasarım ile öne çıkan motosiklet modelinde, ön kısımda hakim olan hava girişleri ve ön çamurluk; arka kısmında ise sedenin altına entegre edilen egzoz sistemi, yan paneller, kuyruk ve yakıt deposu yan kaplamaları gibi kendine özgü birçok detay ile ön plana çıkıyor. İskeleti, silindir başı kapakları ve amortisör yayları kırmızı olan motosiklet, sportif ve agresif bir karakter sergiliyor.

Daha Çabuk Hızlanma Özelliği

Tech Silver, Challenging Red ve Innovation Dark olarak 3 farklı renk temasına sahip motosiklet, bu sayede adrenalin hissini de arttırıyor. Ucu yukarı doğru bakan ve selenin altına entegre edilen susturucu ile egzoz gazını aşağıya yönlendiren uç tasarımı, motosiklete daha özgün bir görünüm için katkı sunuyor. Aprilia Shiver 900 Türkiye’de satışa sunduğu modelinde özellikle orta devirde kullanıma sunulan yüksek tork seviyesi, hem daha üstün viraj performansı sağlıyor hem de daha çabuk hızlanma özelliğine sahip.

 

Alışılmışın Dışında Bir Tasarım Harikası

Sürtünmeyi azaltmak için 90 derece açılı Twin – V motor, silindir başına 4 supap, üst kısımdan çift eksantrik ve sıvı soğutma gibi teknolojiye de sahip. Hem motor sıcaklığını hem de yağ dengesini koruyan yağ döngüsü, radyotöre olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Yağmur modu ise zorlu hava koşulları ve kaygan zemin için ideal bir ayrıntı.

birevim

5 Comments

Leave a Comment

seventeen + 12 =