Araba Almanın En Kolay Yolu

Herkesin hayali bir otomobil sahibi olmaktır. İster büyük şehirlerdeki trafik yoğunluğu ister ise farklı sebepler, şartlar ne olursa olsun ya da ne yaşanırsa yaşansın insanlar bir otomobili olsun ister. İnsanların birbirini tanıdığı, daha az insanın bir arada yaşadığı küçük şehirlerde ya da kasaba ve köylerde kişiler, kendi şartlarına aradığı otomobili rahatlıkla bulabilir ve ödeme avantajlarını kendileri oluşturabilirler. Ancak büyük şehirlerde bu söz konusu değildir. İnsanlar otomobil alabilmek için öncelikle bankaların kapısını çalar.

birevim faizsiz araba

Otomobil Hayali Kuranlar İçin Alternatif

Bankaların faiz oranları ve vade seçenekleri ile kullandıkları kredi ile araç sahibi olurlar. Ama son yıllarda ülkemizde farklı yöntemler de artmaya başladı. Pek çok otomobil satış noktası kredi konusunda çok çeşitli ve çok farklı avantajlar sağlamaya başladı. Hem kredi hem de taksitler konusunda sunulan cazip avantajlar, otomobil hayali kuranlar için bir alternatif oldu. Araba almanın en kolay yol taksitle ya da senetle araba alma olarak karşımıza çıkıyor. Katılım bankalarının sağladığı taşıt kredileri, araba almanın en kolay yolu ilk seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü katılım bankalarında faiz yerine kar payı kullanılır. Kar payı oranı eklenir ve bu şekilde kredi satışı yapılır.

Dayanışma Ve Tasarrufa Dayalı Kurumlar

İster faizli ister kar paylı olsun gereksiz ve ederinden fazla para ödemek istemeyenlerin diğer bir seçeneği de faizsiz araba alma seçeneğidir. Faizli sistemli araba alırken para boşa savrulabilir. Ama dayanışma ve tasarrufa dayalı kurumlar sayesinde

 • Faizsiz
 • Kredisiz
 • Peşinatsız
 • Senetle
 • Taksitle
 • Kişinin kendi belirlediği şartlarda vade farkları ile araç sahibi olmak mümkün hale gelmektedir.

Banka Kredisine Göre Avantajlı

Faize göre çok daha az bir rakamla alınan hizmet bedeli dışında başka bir ödeme yapılmayan araçlar, aynı zamanda hiç peşinatsız da alınabilmekte. Araç sahibi olmak isteyenler için en fazla akla yatan yöntemlerden biri de galerilerden senetle araba alma yöntemi. Birçok galeri bu avantaj ile insanları otomobil sahibi yapıyor ancak insanların bu yöntemin koşullarını çok iyi bilmesi lazım. Banka kredisine göre oldukça avantajlı ve pratik bir yöntem ama arabanın nereden alındığı ya da hangi arabanın alınacağını bilmek önemli bir husus.

 

Kişiye Özel Teklifler

Hem ödenen peşinat hem de taksitlerde sıkıntı çekilmeyen bu yöntem sayesinde araç sahibi olunabilir. Ama bunun için güvenilir ve kurumsal bir galeri seçmek gerekir. Senet ile araba almak bir bakıma taksitle araba alma yöntemi olarak da kabul edilebilir. Ülkemizde taksitle araba alım sistemi de oldukça bilinen ve tercih edilen sistem. Nakit alım gücüne ve ödenebilecek taksit seçeneğine göre firmalar, kişiye özel teklifler sunabiliyor, ama bunun için kredi notunuzun yüksek olması ve kefil bulmanız gerek.

birevim

5 Comments

 • Faizsiz peşinatsız araç satın almak günümüzde büyük fırsat gerçekten 🙂

 • Araba almak için günümüzde bir çok fırsat var ancak araba fiyatları öyle uçtu ki taksitler cep yakıyor 🙂

 • Araba almak için taksit taksit rahat ödeme yaparak ev sahibi olabilmek gerçekten çok iyi 🙂

 • Araba almak birarabamla gerçekten kolay, abim ve 3 arkadaşım birevimden araç sahibi oldular 🙂

 • Araba almak günümüzde artık daha kolay derken araba fiyatları 2-3 katına çıktı 🙂

Leave a Comment

four × five =