Tesla’ya Yeni Rakip Volvo’dan Geldi!

birevim faizsiz araba

Virüs salgınından dolayı üretimin neredeyse durma noktasına geldiği otomotiv sektöründe güzel gelişmeler olmaya devam ediyor! Polestar şirketi Volvo’ya ait olmakla beraber Tesla Model 3’e rakip olacak Polestar 2’nin üretimine geçtiğimiz günlerde başlamıştır. Bu sürpriz gelişme, tüm dünyada yankı uyandırırken yeni otomobilin hangi özelliklerde olacağı merak konusu olmuştur.

Otomobil Sektöründe Güzel Bir Gelişme!

Çin’deki bir tesiste elektrikli otomobil Polestar 2’nin üretimine başlanmasının ardından koronavirüs salgınından dolayı ciddi ekonomik kayıplar yaşayan otomobil sektörünü sevindiren bir gelişme yaşanmıştır.

Koronavirüs salgınının başlangıç noktası olan Çin’deki Polestar firması; bu sürecin zorluklarının üstesinden gelerek Şangay’ın güneyinde bulunan bir kıyı kenti olan Luqiao’da yeni aracın üretim sürecine başlamıştır. Polestar CEO’su Thomas Ingenlath; virüs salgınından dolayı çok zorlanmalarına rağmen büyük çabalar göstererek üretim sürecine başladıklarını dile getirmiştir. Başarılarından dolayı büyük bir gurur duyduklarını ifade eden Ingenlath; otomobil sektörünün şu günlerde nefes almasını sağladıklarını ifade etmiştir.

Tesla Model 3’e Rakip Olacak!

Tesla’nın ekonomik elektrikli otomobili olarak bilinen Model 3’e rakip olması amacıyla tasarlanan Polestar 2; bu yaz döneminde Almanya, Hollanda, Norveç gibi ülkelerde satışa sürülecektir. Otomobil fiyatlarının yine yaz aylarında belli olması beklenmektedir. Aracın sosyal medyada yayılan fotoğrafları ise birçok kişinin beğenisini kazanmıştır. Bilhassa tasarımının etkileyici olduğu iddia edilmektedir. Otomobil hakkında olumlu yorumların bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, aracın fiyatının ne olacağı ise herkes tarafından merak edilmektedir.

Virüs salgınından dolayı çok ciddi bir çaba ve emek sonucunda üretimine başlanan Polestar 2; muhtemelen kalitesini hak edecek bir fiyata sahip olacaktır. Yaz aylarında fiyatının ne olacağının belli olmasının ardından satış rakamları hakkında net bilgiler edinmek de söz konusu olacaktır.

birevim

5 Comments

  • Volvo elektrikli araba sektöründe gerçekten ciddi bir rakip, bakalım 2021’de bize neler gösterecek Volvo 🙂

  • Volvo sektör için çok ciddi rakip ama Tesla’nın teknolojisine kolay kolay yakalayabilmeleri zor 🙂

Leave a Comment

ten − 3 =