Sahibinden Senetle Araba Alma

birevim faizsiz araba

Sahibinde senetle araba almak fikri birçok kişinin aklına gelse dahi bunu gerçekleştirmek için bazı şeylerin olması gerekiyor. Öncelikle günümüzde hiçbir kimse bu şekilde araç satmayı tercih etmiyor. Ancak aralarında belirli bir güven ortamı oluşmuşsa ancak bu şekilde senet tercihine giderek vadeli olarak araba almanız mümkündür.

Tabi bazen bu dahi yeterli olmuyor. Öncelikle peşinat verip vermeyeceğiniz de önemlidir. Genelde yakın birisinden alsanız dahi sizden belirli bir miktarı peşinat olarak ödemeniz istenecektir. Bunu yapmadan genelde bu istediğiniz yerine gelmeyecektir. Dediğimiz gibi sahibinden senet tercihini bulmak için öncelikle o insanla aranızda farklı bir güven bağlantısı olmalıdır. Aksi taktirde günümüzde bu tercih mümkün olmayacaktır.

Sahibinden Araba Alırken Önemli Noktalar

Sahibinden günümüzde araba almak isteyenlerin unutmaması gerekenler vardır. Alacağınız aracın sizin ihtiyacını karşılayıp karşılamadığına bakmalısınız. Bütçenize uygun olması da önemlidir. Senetle alacaksanız dahi aylık ödemelerinizi buna göre yapmanız gerekiyor. Ayrıca satışının kolayca yapılması da önemli olacaktır. Yani gerektiğinde hızlı bir şekilde satmanızın mümkün olması olacaktır.

Bu yöntemi tercih ederken peşinatlı ya da peşinatsız olarak yapacağınız anlaşmada vade farkının olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. İşi araba alıp satmak olmayanlar dahi uzun vadeli satışlarda fark koymayı tercih edebiliyor. Tabi bunun için çok uzun vade yerine örneğin 12 ay içerisinde borcunuzu bitirmeyi ve önemli bir kısmını peşinat olarak vermeyi teklif edebilirsiniz.

Sahibinden Senetle Araba Alabileceğiniz Yöntemler

Sahibinden senetle araba almak için illa kullanıcıları tercih etmenize gerek yok. Günümüzde size bu hizmeti veren aracı kurumlarda bulunuyor. Bu kurumlar almak istediğiniz arabayı aldıktan sonra size istediğiniz şekilde satıyor. Peşinat, peşinatsız, senetle veya farklı bir ödeme yöntemiyle bu fırsat size sunuluyor.

Birevim olarak insanlara bu hizmet sunuluyor. Türkiye’nin her yerinde bulunan her türlü arabayı istediğiniz şekilde almanıza izin veriliyor. Siz almak istediğiniz arabayı belirleyip, karara bağladıktan sonra alış sizin adınıza yapılır, daha sonra size gerekli sözleşme imzalanarak satışı yapılacaktır. Vade farksız ve peşinatsız olarak bu işlemi senetle yapabilirsiniz.

birevim

5 Comments

 • Sahibinden senetle araba satanların tamamı sanırım bir otomotivciye veriyor arabayı biz oradan alıyoruz galiba

  • Merhaba Halil Bey,
   Bu şekilde araba alımını Birevim aracılığı ile yapmak mümkün. Sistem şu şekilde siz ülkemizin herhangi bir yerinden istediğiniz aracı seçiyorsunuz. Birevim sizin adınıza aracı satın alıyor ve size senet karşılığında satıyor.

   • Birarabam’ın en büyük avantajlarından biri de bu bence, istediğin aracı alıyorsun ama senetle alıyorsun. Onlar senin yerine alıp, sana satıyor.

 • Birarabam bizim yerimize gidip aracı alıp bize satıyor senetle doğru mudur? Ufak bir organizasyon ücreti de alıyor sanırım. Baya güzel bir iş modeli

 • Birarabam bu konuda gerçekten çok ciddi bir atılım yaptı, çevremde kiminle senetle arabayı konuşsam ya Wowwo ya da birarabam diyorlar.

Leave a Comment

five × four =