Otonet Nedir? Nasıl Araba Alınır ve Satılır?

birevim faizsiz araba

Otonet online dünyada hizmet veren satış noktalarından bir tanesidir. 2013 yılında hizmet vermeye başlayan sitede hem bireysel hem de kurumsal olarak üyeler bulunmakta ve satış işlemleri yapılmaktadır. Giderek büyümeye devam eden ikinci el otomobil piyasasında yaptıkları atılımlarla dikkat çekmektedir.

Sistem üzerinden her ay 1.250’nin üzerinde satış yapılmaktadır. Toplam 50 binin üzerinde kayıtlı üye varken bunlardan 4 bin tanesi kurumsal olarak hizmet vermektedir. Ülkemizin neredeyse tüm illerinde ki noktaları sayesinde başvuru yapan herkese araç alımı ve satımı konusunda profesyonel olarak desteklerini sunuyorlar.

Otonet Nedir?

Otonet tamamen yepyeni bir ikinci el araç deneyimi yaşamak isteyenlere bu imkanı sunuyor. Normal bir şekilde üyelik açarak araba al, araba sat veya takas yap özelliklerini kullanabilirsiniz. Düzenli olarak hazırlanan araçlar arasından sizin için en doğrusunu seçerek firmanın sunduğu güvenli çatıdan ve avantajlardan yararlanmanız mümkün kılınıyor.

Firmanın içerisinde yer alan yapı sayesinde herkes istediği işlemi kurallara uyarak yapma şansına sahip oluyor. Tüzel bir kişiliğe sahip firmaya sahipseniz de sadece kişisel olarak araba almak veya satmak isterseniz de bu sistemi kullanmanız mümkün kılınıyor. Firma belirli şartların üzerinde olan araçları almayı tercih ediyor. 2009 model ve üstü, 175 bin km altında, 20 bin TL’nin altında tramer kaydı olanlar tercih ediliyor. Ayrıca tavan, şase, parça değişimi ve boyalıyla motor arızasıyla airbag sorunu olan araçlar firma tarafından alınmıyor.

Otonet Nasıl Araba Alınır?

Otonet üzerinden araba almak istiyorsanız satılık araçlar kısmına bakmanız gerekiyor. Ana ekranda bulunan “Al” sekmesine tıklayarak listeye bakabilirsiniz. Düzenli olarak liste yenilenmekte ve buradan araç almak isteyenlere yardım sağlanmaktadır. Site üzerinden bireysel olarak da kurumsal olarak da araç almak mümkündür.

Tabi sistem size araç almanın yanında araç takas imkanı da sunmaktadır. Elinizde ki aracı satmadan yenisini almanız mümkün değilse yapmanız gereken takas kısmına tıklamak olacaktır. Aracınızın değeri belirlendikten sonra alacağınız aracı belirleyip daha sonra arada ki farkı ödemeniz sizden istenerek işlem yapılmaktadır.

Otonet Nasıl Araba Satılır?

Otonet aynı zamanda araçlarını güvenli bir şekilde internet üzerinden satmak isteyenlere yardımcı oluyor. Bunun için ilk olarak aracınız için fiyat almanız isteniyor. Aracın modelini, markasını ve kilometresini seçtikten sonra sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz girmeniz isteniyor. Ardından iletişim bilgilerinizi girerek aracın fiyatlandırmasını alabiliyorsunuz.

Size özel fiyat teklifi karşınıza çıkacaktır. Bu teklif sadece 1 iş günü için geçerli olmaktadır. Tabi ekspertiz işlemi yapıldıktan sonra aracınız için son teklif yapılacak ve daha sonra satış işlemi yapılacaktır. Sizlerde bu fırsattan yararlanarak güvenli ve kolayca satış yapmak istiyorsanız bu sistemi istediğiniz her zaman kullanma şansınız olduğunu bilmeniz gerekiyor.

birevim

7 Comments

Leave a Comment

2 × 5 =