Otomobil Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

birevim faizsiz araba

Yeni bir araba satın alırken, göz önünde bulundurulacak birçok faktör vardır. Arabanın isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı ve yaşam tarzı taleplerinizi yerine getirmesi gerekir. Ayrıca, yeniden satış değerini, sahip olma maliyetlerini, istenen özellikleri, teşvik ve takas seçeneklerini ve fiyatlandırma ve finansmanı göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz. Aşağıdaki beş faktörü göz önünde bulundurarak paranızın karşılığını en iyi şekilde aldığınızdan emin olun.

Kalan Değer

Bir otomobilin artık veya yeniden satış değeri, zamanla değer kaybettiği için aracın değeridir. Bazı alıcılar satışta veya özel bayi indirimleri ile bir araç satın alabilir. Ancak, bu teşvikler bir aracın değerinin daha hızlı değer kaybetmesine neden olabilir.

Öte yandan, piyasada çok fazla varsa, en çok satan otomobillerden bazıları da hızlı bir şekilde değer kaybına uğrayabilir. Önceden biraz araştırma yapmak ve hangi otomobillerin güçlü yeniden satış değerlerine sahip olduğunu belirlemek için ödeme yapar. Bu adım, uzun vadede sizi binlerce kişi kurtarabilir.

Sahip Olma Maliyeti

Yeni bir araba satın alırken, ek sahiplik maliyetlerini göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Sigorta, yakıt ve bakım fiyatları yıllar içinde birikebilir. Araba giderleri toplam aylık bütçenizin %15 ila %20’sinden fazla olmamalıdır.

Yeni bir araba satın almadan önce, fiyatlarınızın ne kadar değişeceğini öğrenmek için sigorta şirketinize danışın. Aracın modeline ve modeline bağlı olarak primler artabilir. Tipik olarak, bir araba ne kadar pahalıysa, sigortalamak o kadar pahalıya mal olur.

Yakıt tasarruflu otomobillerin uzun vadede önemli miktarda tasarruf da edebileceğini unutmayın. Yakıt ekonomisini karşılaştırmak ve verimli bir araç seçmek sahip olma maliyetlerinizi azaltabilir. Benzer şekilde bakım maliyetleri de devreye girer. Yedek parçaların fiyatını ve kullanılabilirliğini ve tüketici raporlarını göz önünde bulundurun.

Özellikler ve Teknoloji

Yeni bir araba satın almada en dikkat çekici faktörlerden biri güvenlik cihazları, özellikleri ve teknolojisi olabilir. Alıcılar ihtiyaçlarını karşılayan özelliklere sahip araçları seçmeli ancak ekstra özelliklerden kaçınmalıdır. Yeni araçlar genellikle uyarlanabilir farlar, otomatik park etme ve yedekleme kameraları gibi gelişmiş güvenlik özellikleriyle birlikte gelir. Bu tür bir teknoloji çok faydalı olabilir. Ancak, kullanmayacağınız teknoloji ve özellikler için ödeme yapmayın.

Potansiyel alıcılar, aracın uygun olduğundan emin olmak için birden fazla test sürüşü yapmalıdır. Sürüş konforu, kör nokta görünümü ve oturma konfigürasyonunu kontrol edin. Depolama alanı ve diğer olanaklar da kararınız üzerinde önemli bir etkiye sahip önemli faktörlerdir.

Teşvikler ve Takaslar

Yeni bir araba satın almak için en iyi zaman, bayilerin yeni modellere yer açmak için yıl sonunda envanteri boşaltmalarıdır. Genellikle, Ekim ayının başı, yeni model çıkmadan önce bir araba satın almak için mükemmel bir zamandır. Ayrıca, potansiyel alıcılar model yılın sonuna yakın düşük faizli krediler ve diğer indirimler için gözlerini açık tutmalıdır.

Araç sahipleri eski arabalarını kendi başlarına satarken daha iyi bir anlaşma yapabilir. Ancak, bayide bir takas size değerli zaman ve enerji tasarrufu sağlayabilir. Eski aracınız için en iyi fiyatı almak için farklı bayilerden teklifler toplayın.

Fiyat ve Finansman

Yeni bir araba için en iyi fiyatı elde etmek için potansiyel alıcıların araştırmalarını yapmaları gerekecektir. Otomobil bayileri müşterileri ile kalıcı ilişkiler kurmak istememektedir. Fiyat karşılaştırmaları, sıkı bütçe yönergeleri ve ne aradığınız hakkında kesin bir fikir ile ortaya çıkarak, makul bir fiyat üzerinde etkili bir şekilde pazarlık edebilirsiniz.

 

birevim

Leave a Comment

eighteen − 8 =