Kurye Motosikleti Nasıl Alabilirsiniz?

birevim faizsiz araba

Kurye; insanların posta, paket ve mektuplarını onlara ulaştırmakla yükümlü olan kişidir. Her geçen gün daha çok kişinin kurye olarak çalışmak istediği bilinir. Bunun yanı sıra, birçok kişinin aklında kurye şirketi açarak para kazanma fikri de yer alır. Bu noktada, en iyi kurye motoru araştırması yapılır. Kurye motosikleti almak isteyenlerin birtakım kriterlere dikkat etmesi şarttır. İnsanların güvenliği söz konusu olduğu için kaliteli bir markaya ait motosiklet tercih edilmelidir.

En İyi Kurye Motosikleti Hangisi?

  • Honda Spacy 110; kuryeler için en iyi motosiklet seçeneklerinin başında gelir. Şehir içi manevra kabiliyeti bir hayli fazladır. Buna ek olarak, normalden daha az benzin yakar. Arıza çıkarmaması bir diğer avantajıdır. Ayrıca, yedek parça maliyetinin düşük olduğu da bilinir.
  • İkinci sırada, Honda Activa S yer alır. Güncel tarih itibariyle birçok kuryenin tercih ettiği bir motosiklet modelidir. Hem motor hacmi hem de hızı; Spacy 110’a kıyasla daha iyidir. Ancak, parça kalitesinin daha düşük olduğu söylenebilir.
  • Honda CBF 150; motosikletli kuryelerin favorisi olan araçlardan bir diğeridir. Bilhassa şehir içi için ideal bir araçtır. Az yakıt harcamasıyla öne çıkar. Dik yokuşlarda en iyi performansı verir.
  • Haojue 135 DA; daha az popüler bir motosiklettir. Ancak, sportif bir araç oluşuyla dikkat çeker. Yakıt tüketiminin düşük oluşuyla bilinir. Günlük kullanım için idealdir.
  • Yamaha YBR 125; harika bir dış görünüşe sahiptir. Kaliteli parçalardan imal edilmiş bir araçtır. Bunun yanı sıra, diğer motosiklet modellerine kıyasla daha az yakıt tüketir. Gün içerisinde oradan oraya gitmek zorunda kalan kuryelerin rahatı düşünülerek tasarlanmıştır. Ayrıca, yedek parçasının çok olması da ciddi bir avantajdır.

Kurye Motosikletlerinin Özellikleri Nelerdir?

Her şeyden önce, bu araçların az yakıt tüketmesi gerekir. Yukarıdaki modellerin her birisi az yakıt tüketir. Bunun yanı sıra, dayanıklı araçlar olmaları şarttır. Kuryelerin gün içerisinde farklı lokasyonlara gitmek zorunda kaldıkları hesap edildiğinde tüm yol şartlarına uygun bir motosiklet tercih edilmelidir. Scooter, street, touring, commuter, cruiser, racing ve enduro olmak üzere piyasada farklı motosiklet türleri vardır. Bu noktada, bilhassa commuter ve scooter; kuryeler için idealdir.

İyi bir kurye motosikletine sahip olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Motosikletin manevra kabiliyeti yüksek olmalıdır. Ayrıca, aracın dayanıklı bir motora sahip olması da şarttır. Olası bir hasar durumunda daha az masraf çıkartacak türden oluşu önem kazanır. Hafif bir araç oluşu da önem taşır. Bu sayede, kuryenin yol boyunca rahat etmesini sağlar. Son olarak, motosikletin üzerinde ulaştırılacak paketler için bir taşıma alanı bulunmalıdır.

Birçok kurye şirketinin düşük motor hacmine sahip motosikletlerden yana seçim yaptığı bilinir. Çünkü, devlet; bu tür araçlardan daha az vergi alır.

birevim

Leave a Comment

fifteen − one =