KKTC’nin Yerli Otomobili Günsel B9’un Tanıtımı Yapıldı!

Yerli otomobil çalışmalarında kendini gösteren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yerli üretimi olan Günsel B9’un lansmanını yaptı. Yakın Doğu Üniversitesi ve KKTC işbirliği içerisinde hazırlanan otomobilin meraklısı oldukça fazlaydı. Dış görüntüsü itibarıyla Kıbrıs’ın simgesi haline gelen Muflon’a benzeyen araç ilk görüntüleri ile göz kamaştırmayı başardı. Parlak, hafif ve ufak olmasına rağmen oldukça hızlı bir araç olduğu söylentilerine ek olarak renk tonunun samimiyeti ve Türklüğe olan vurgusu da gözlerden kaçmadı.

birevim faizsiz araba

Günsel B9 Özellikleri İle Beğeni Topladı!

Muflondan esinlenilerek hazırlanan Günsel B9, hilal şeklindeki boynuzları ve yükseklerde olmayı seven Muflon özelliği ile dikkat çekiyor. Farlardan başlayarak kabin bölgesine doğru uzayan çizgiler muflonun boynuzlarını andırıyor. Aracın yanlarındaki keskin çizgiler ise otomobile farklı bir heybet katıyor.

OTA güncellemesi alabilen Günsel B9, günümüzde kullanılan teknolojilere cevap verebilecek niteliklere sahip olması ile biliniyor. 74 kilogramağırlığa sahip elektrikli bir motoru olan Günsel B9’un motor gücü ise 140 kW olarak tanıtıldı.

Az Enerji Daha Fazla Hız!

Günsel B9 özellikleri arasında hafif olması ve hızlı olması da yer alıyor. Sınıfının en hafif otomobili olan Günsel B9 aynı zamanda daha az enerji tüketiyor ve hafifliğinden dolayı daha hızlı bir şekilde yol kat edebiliyor. Hafif olmasına rağmen oldukça heybetli duran Günsel B9, aerodinamik olarak üretimi planlanmış bir araç oluyor. Otomobilin elektrik kapasitesine göre 52.5 kWh pil alanına sahip olduğu biliniyor. Yani bu pil ile 350 kilometreye kadar yol kat edilebiliyor.

Alıcıları Şimdiden Hazır!

Tanıtımı yapılan Günsel B9, hızlı ve hafif olma gibi özelliklerinden dolayı çoğu kişinin merakını cezbede otomobiller arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı alıcıların dikkatini çeken Günsel B9 için alıcılar şimdiden sıraya girmiş bulunuyor. KKTC yerli üretim otomobil modelleri içerisine Günsel J9’u da eklemeyi düşünüyor. Günsel J9’un lansmanını ise 2022 yılında yapmayı planlıyor. KKTC yerli otomobili Günsel B9 lansmanı ile başarılı bir çalışmaya imza atıyor ve yeni araçları merakla beklenen ülkeler arasına giriyor.

birevim

Leave a Comment

3 × five =