Elektrikli Dacia Geliyor!

Elektrikli otomobil modellerine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Sürekli değişen elektrikli otomobil piyasasında farklı modeller ortaya çıkarken otomobil markaları da elektrikli otomobil üretimine başladı. Bu markalardan biri olan Dacia ise elektrikli otomobil dünyasına farklı bir soluk getirmek amacıyla çalışmalara başladı. meraktoplayan bu girişim ile birlikte çoğu kişi gözünü Dacia markasına çevirdi. Özellikleri bakımından elektrikli Dacia nasıl olacak soruları sorulmaya başlandı.

birevim faizsiz araba

Dacia İhtiyaçlara Yönelik Araçlar Sunuyor!

Otomobil kullanıcılarının ihtiyaçlarının önemli olduğunu düşünen Dacia markası, hazırlamış olduğu otogazlı- benzinli ve dizelli modellerle dikkat çekmişti. Şimdi ise elektrikli otomobil piyasasına katılan Dacia, 2019 yılının sonlarına doğru elektrikli modelleri ilk sinyallerini vermişti. Şimdilerde ise elektrikli modelleri ile göz dolduruyor.

Renault markasının Avrupa’ya açılan kapısı haline gelen Dacia, Philippe Buros tarafından yapılan açıklamaya göre Renault’un elektrikli otomobil çalışmasının bütünleştiği alan olacak. Oldukça dikkatli ve özenli bir çalışma yürütüldüğünü söyleyen Renault yetkilileri, Dacia elektrikli otomobil hazırlıklarında diğer modellerden daha üstün bir çalışma sunmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Fiyatlarda Büyük Düşme Bekleniyor!

Renault firmasını alt markası olan Dacia, diğer markaların araçlarına göre uygun fiyatlı ve üstün özelliklerde olması ile biliniyor. Elektrikli otomobil üretimlerinde de uygun fiyatlı seçenekler sunması beklenen Dacia, emisyon salınım ortalamasını başarılı bir şekilde düzenleyecek gibi duruyor.

Avrupa piyasalarında elektrikli otomobil seçeneği olarak onlarca araç bulunuyor. Dacia çıktığı ilk günden bu yana uygun fiyatlı olması ile bilinirken şimdilerde ise uygun fiyatlı elektrikli araçları ile gündeme geliyor.

Renault Elektrikli Otomobil İle Kardeş Oldular!

Romanya markası olan Renault gelir seviyesi yüksek kişiler için elektrikli otomobil üretimi yapıyor. Alt markası olarak sunduğu Dacia markası ise daha orta seviyede gelire sahip kişiler için elektrikli otomobil seçenekleri sunmayı hedefliyor.

Renault tarafından tanıtılan K-ZE model elektrikli otomobille hemen hemen her noktada benzer özellikler sunan otomobili ile dikkat çeken Dacia, elektrikli otomobilini 2021 yılında tanıtacak. Elektrikli otomobil deneyimi yaşamak isteyenlerin uygun fiyatlı Dacia elektrikli otomobil modellerinden birini alarak bu araçları deneme imkanı olacak.

birevim

Leave a Comment

7 − 2 =