Faizsiz Araba Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Birçok insan araba almak için bankalara başvuruyor. Ancak faiz oranlarını duyunca bu fikirden vazgeçiyorlar. Kredilerin geri ödemesi ile zorlanmak istemeyen ve dini açıdan da uygun bulmayan birçok kişi araba sahibi olmanın daha uygun yollarını arıyor. Fakat bunun için faiz kullandırtmadan araba kredisi veren bankalar da bulunuyor. Bu bankalar, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Ziraat ve Vakıf Katılım bankaları.

birevim faizsiz araba

Katılım bankacılığı, ülkemizde yer alan bankacılık modellerinden biridir. Fonlar ile ayakta duran bu bankalar, vatandaşlara alacakları ev, araba türü yatırımlarda kredi olanağı sağlarlar. Bu bankaların sunduğu kredi imkanları İslami usullere uyun olduğu için de en çok tercih edilenlerdendir. Faizsiz araba kredisi veren bankalara başvuru koşulları diğer bankalara yapılan başvurularla aynıdır. Ancak usul olarak bazı farklılıklar olabilir. Almak istediğiniz arabanın ruhsatı ile katılım bankalarına başvuru yapabilirsiniz. Gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınızda gereklidir. Bu belgeleri tamamladıktan sonra arabanın üzerinde bir ipotek olmaması ve gelirinizin talep edilen paranın geri ödemesine uygun olması da bir diğer şarttır. Şimdi bu bankaların kar paylarına hep birlikte bakalım.

Albaraka Türk Katılım Finansmanı Kar Payları

Eğer almak istediğiniz araç 80.000 lira değerinde bir araç ise sıfır ya da ikinci el fark etmeden sizden 400 işlem ücreti kesilir. 100 bin TL’ nin altındaki araçlara %70 finansman imkanı sağlar. 100.000 lira üzerinde sıfır ya da ikinci el araçlar da ise fatura ya da kasko değerinin %50 finansman olan Albaraka Türk müşterilerine en fazla 48 ay geri ödeme vadesi sunuyor.

Kuveyt Türk Bankası Finansman Oranları

Kuveyt Türk bankası sıfır ve ikinci el araç alımlarına finansman sağlayan bir diğer katılım bankamızdır. Banka 48 ay vadeli olmak üzere 8 yaşa kadar 2. el araç alımlarına da finansman olmaktadır. Ayrıca motosiklet alımlarına da kaynak sağlayan banka 6 yaş ikinci el araç alımı için 36 ay 7 yaş ikinci el araç alımlarında 24 ve son olarak 8 yaşındaki 2. el araçlar için de 12 ay vade ile geri ödeme olanakları sağlamaktadır.

Türkiye Finans Araba Finansman Oranları

Taşıt finansmanı adı altında para imkanı sunan Türkiye Finans arzu edene 48 aya kadar bu olanağı sunmaktadır. Banka işlem ücreti olarak sizler den başvuru yapılan finansmanın %0.50 oranında bir kesinti yapmaktadır. Bu da 10.000 lirada 50 lira yapar. Banka 100.000 liraya kadar olan araçlar da %70 finansman kaynağı olurken 100.000 liranın üzerinde ki başvurularda da %50 size finansman sağlamaktadır. İkinci el araç alacaklar için diğer bir çok bankaya göre 8 yaşa kadar finansman sağlayan Türkiye Finans ağır hasarlı ve PERT kayıtlı araçlara da araç teminatı haricinde başka bir teminat gösterilmesi halinde finansman olmaktadır.

Vakıf ve Ziraat Katılım Bankaları Hesapları

Vakıf katılım sıfır ve 5 yaşına kadar ikinci el araç alımları için finansman sağlamaktadır. Başvuru yapacağınız finansman için sadece 125 TL bir tahsis ücreti kesen Vakıf katılım 36 ay vadeli olarak sizlere taşıt finansmanı sağlar. Diğer tüm katılım bankaları dahil olmak üzere sizlerden talep edilen gerekli evraklar ise şu şekildedir.

  • Başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Sıfır araç alacaklar için araca ait fatura
  • el araç alımlarında ruhsat fotokopisi
  • Gerek duyulması halinde kefil ve ödenmiş fatura
birevim

Leave a Comment

thirteen − 8 =