Taksitle Araba Nasıl Alınır?

birevim faizsiz araba

Araba satın almak artık hemen herkesin hedeflerinden biri haline gelmiştir. Ulaşım olanakları her ne kadar genişlemiş olsa da bireysel araç sahibi olmak büyük bir rahatlıktır. Üstelik araç sahibi olmak pek çok kesim tarafından ihtiyaç olarak da nitelendirilebilmektedir. Fakat Türkiye araç alımları için uygun rakamlar verebilen ülkelerden biri değildir. Araçların genellikle parçalar halinde yurtdışından getirildiği bir gerçektir. Bu da gerek gümrük gerek farklı vergiler yüzünden rakamların tavan yapmasına yol açmaktadır. Rakamların yüksek olması ise orta ve düşük gelir gruplarının peşin ödemelerle araç alımlarını imkânsız hale getirmektedir. Zincir sistemine göre ilerleyen bu durum taksitle araba alımını gündeme getirmektedir.

Taksitle Araba Alımlarında Faiz İşler Mi?

Yakın geçmişe kadar “Taksitle araba nasıl alınır?” için verilebilecek tek yanıt banka kredileriydi. Krediler bankalara ödenen taksitler çerçevesinde araç alımı yapılmasını sağlamaktadır. Ancak bu tip taksitlendirmeler faizler yüzünden alınan para miktarının çok daha fazlasının ödenmesine yol açmaktadır. Artık faizsiz sistemler sayesinde hiçbir faiz ödemesi yapmadan küçük küçük taksitlerle araba alınması mümkündür. Bu tip sistemlerde katılımcılar ödeme güçlerine göre gruplar oluşturmaktadır. Aylık ödemelerin az olması gruplardaki kişi sayılarının fazla olması sonucuna götürmektedir. Her halükarda gruplardaki kişiler faiz ödemeden araba satın alabilmektedir.

Birevim’den Taksitle Araba Alma Fırsatı

Taksitli Araç Satımlarında Peşinat Zorunlu Mu?

Emin Otomotiv, Fuzul Oto ya da Birarabam gibi önde gelen kuruluşlar taksitle faizsiz araba almak isteyenlere hizmet etmektedir. Tasarrufa dayalı faizsiz sistemler olarak tanımlanan hizmet türlerinin önemli özelliklerinden bir diğeri de peşinatlarla alakalıdır. Çünkü firmalar peşinat konusunda da katılımcılarını rahat bırakmaktadır. Bireyler tercihlerine göre peşinatlı ya da peşinatsız olan kampanyalarda kendilerine yer bulabilmektedir. Bu da kenarda yüklü birikmiş paraları olmayan bireylerin de araba satın alabilmelerine ortam hazırlamaktadır. Araç alımlarında yasal sürecin tamamlanmasından sonra kura çekimleri yapılmaktadır. Gruplardaki kişilerin hangi aylarda araç sahibi olacaklarını belirleyen kuralarda noter kontrolü esas alınmaktadır. Böylelikle hiçbir haksızlık ya da hile yapılmadan sistemin işleme başlaması garantilenmektedir.

Taksitle Hangi Model Arabalar Satın Alınabilir?

Katılımcıların taksitle araba almak konusunda elde ettikleri avantajlar belli kısıtlamalar yaşayacaklarını zannetmelerine yol açmaktadır. Kısıtlamalar arasında araçların modelleri konusu ise ilk akla gelenlerden biridir. Öncelikle kaliteli olan satış firmalarında bu alanda hiçbir kısıtlama yapılmamaktadır. Bireyler 2.el araç alabilecekleri gibi sıfır araç alımı da gerçekleştirebilmektedir. Üstelik önde gelen satış firmaları kişilerin yanı sıra kurumlara da hizmet vermektedir. Bu sayede ekonomik olarak zorluk yaşamadan istenen araçlara sahip olma imkânı doğmaktadır. Ancak alımlar sırasında sorun çıkmaması için sözleşmelerde araç tipinin net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. Tip içinde sadece marka ve model bulunmamalıdır. Aracın renginden içinde olması istenen ekstra özelliklere kadar detaylı bir tanımının yapılması oldukça önemlidir.

Taksitli Araç Alımlarının Avantajları Nelerdir?

Faizsiz sistemler üzerinden taksitle araba almanın avantajları oldukça fazladır. Sistemlere katılım sağlayabilmek için peşinat ödeme zorunluluğu bulunmaması avantajlar arasında kendini ilk gösterenlerden biridir. Bunun yanı sıra taksitli araç alım imkânlarının en iyi yönlerinden biri ekstra ödemelerle alakalıdır. Pek çok firma araç alımlarında ek ödemeler talep ederek katılımcılarını zora sokmaktadır. Ancak faizsiz sistemlerle araç alım kampanyalarında ek ödeme istenmemektedir. Ara ödeme taleplerinin de olmaması, vadelerin sözleşmelerde belirtildiği şekilde ödenmesini sağlamaktadır. Üstelik beklenmeyen sıkıntılar yüzünden taksitlerini ödeyemeyen katılımcılar görüşme sağlayarak ödemelerine ara da verebilmektedir. Bu da araç alımlarının hiçbir şekilde bütçeleri sarsmamasını sağlayan önemli unsurlardan biri olarak gösterilmektedir.

birevim

16 Comments

 • Araba satın almak artık gerçekten çok zor, taksitle araba veren şirketlerden araç almak çok daha mantıklı

  • Merhaba Yasemin Hanım,
   Günümüz ekonomisinde bir çok vatandaşımız araba almak isteyip banka kredileriniz yüksek faizleri sebebiyle araba alamamaktadırlar. Bu durumlarda taksitle araç satışı yapan firmalar tercih edilmesi ödeler açısından da çok daha kolaylık oluşturmaktadır.

 • Birarabam’da istediğimiz aracın fiyatının üst limiti önemli mi? Misal ben 200.000 TL’lik bir araç istiyorum buna da senetle taksit yapıyorlar mı?

  • Merhaba Serpil Hanım,
   Birarabam’da araç için üst limit bulunmamaktadır. Dilediğiniz tutardaki arabayı taksitle alabilirsiniz.

 • Taksitle araba almak, günümüz şartlarında çok cazip bir fırsattır. Bende bu konuda birarabam’ı önerebilirim, gayet kolay ve cüzi taksitlerle istediğiniz araca sahip olabilirsiniz.

 • Taksitle araba almak günümüzde gerçekten çok güzel, kredi taksitleri biraz fazla çıkıyor ama rakamı kendimiz ayarlayabiliyorsak çok güzel oluyor

 • Taksitle faizsiz araba alabilmek gerçekten çok iyi, birarabam bu konuda çok iyi

 • Faizsiz kredisiz araba almak günümüzde artık daha kolay ve bu tarz fırsatları değerlendirmek lazım

 • Taksitle araba satın almak gerçekten güzel fırsat hele faiz ve kredi derdi yoksa çok iyi 🙂

 • Kredi faiziyle uğraşmadan araba sahibi olabilmek günümüz ekonomisine göre büyük imkan

 • Taksitle araba satın alabilmek günümüzde çok popüler oldu, kredi faiziyle uğraşmadan araba sahibi olabilmek güzel

 • Taksitle araba almaktan ziyade faizsiz araba sahibi olabilmek gerçekten çok iyi

Leave a Comment

12 − 1 =