Faizsiz Araba Nasıl Alınır?

birevim faizsiz araba

Araba satın almak günümüz şartlarında ihtiyaçlar kategorisinde en önemlilerinden biridir. Ancak bu ihtiyacın giderilmesi için gerekli olan nakit birikimi herkes tarafından rahat bir şekilde yapılamamaktadır. Pek çok vatandaş istedikleri araçlara sahip olabilmek için yıllarca beklemek ya da yüksek faizlerden kredi çekmek zorunda kalmaktadır. Maddi durumları yüzünden hayal ettikleri aracın birkaç model altını alan bireylerin sayısı da oldukça fazladır. Faizsiz sistemlerle araç alımı yapmak imkânı bahsedilen sorunların arkada kalmasını sağlamaktadır. Sistemler ile birlikte vatandaşlar faiz ödemeleri yapmadan kolay bir şekilde arabalarını satın alabilmektedir.

Faizsiz Sistemlerle Araç Alımı

Merak edilen faizsiz araba nasıl alınır, soruları için yanıtlar aynıdır. Öncelikle bu alanda sektörün önde gelen firmalarından biri tercih edilmelidir. Birarabam, Birikimoto, Finansarabam ya da Emin Otomotiv gibi kuruluşların tümünden faiz ödemeksizin araç alımı gerçekleştirilebilmektedir. Sayılan bu ve buna benzer firmaların farklı şehirlerde şubeleri bulunmaktadır. Ancak bulunulan yerde şubenin olmaması alımlara mani değildir. Çünkü katılımcılar internet üzerinden başvurularını iletebilmektedir. Katılım taleplerinin iletilmesinden sonra bireyler ödeme güçlerine göre belirlenen gruplara dâhil edilmektedir. Küçük küçük taksitlerle havuzda biriktirilen paralar, her katılımcıya hayal ettikleri arabaları faiz ödemeden almak şansı vermektedir. Üstelik yapılan işlemlerin tamamı yasal sözleşmelere dayandırıldığı için güvenirlik açısından da bir sorun çıkmamaktadır.

Faizsiz Sistemlere Katılım Şartları Nelerdir?

Faizsiz araba almak için sunulan sistemlere katılım şartları taleplerle başlamaktadır. Bireylerin sitelerdeki başvuru formlarını doldurmaları yerine getirmeleri istenen ilk şartlardan biridir. Ayrıca araç alımı için sözleşme yapıldığı için kişilerin reşit olması da önemlidir. Bunun haricinde aylık gelirleri zorlamayacak taksitler üzerinden araba alınabildiği için farklı şartlar öne sürülmemektedir. Bireyler istedikleri model ve marka aracı sözleşme imzalanmadan yetkililer bildirmektedir. Alımlarda fiyat ortalamaları da araçların model ve markalarına göre belirlenmektedir. Koşullarda anlaşılması halinde katılımcıların sözleşmelere imza atmaları beklenmektedir. Sözleşmelerin geçerli şekilde imzalanması yerine getirilmesi gereken bir diğer önemli katılım şartıdır.

Faizsiz Araç Alımlarında Peşinat Ödemek Gerekir Mi?

Ülkemizde araba alımlarında alışılagelmiş bir sistem bulunmaktadır. Alışılagelmiş olan sistem içinde araç alımları öncesinde bir peşinat yatırılmaktadır. Yatırılan peşinat ise aracın nerden temin edildiğine göre değişim gösteren miktarlardan oluşmaktadır. Bu neden yüzünden faiz ödemeden araba almak fırsatı sunan sistemler hakkında da peşinat soruları kafaları kurcalamaktadır. Ancak bireylerin bu konu hakkında endişe yaşamaları yersizdir. Çünkü faizsiz sistemlerin tamamı müşteri odaklı olarak hizmet sunumu yapmaktadır. Bu durum peşinat konusunu da katılımcıların kararlarına bırakmaktadır. Kenarda birikmişi olan ve bu birikmişi peşinat olarak vermek isteyen katılımcılar ödemelerini yapabilmektedir. Fakat katılım şartları arasında peşinat ödenmesi bulunmamaktadır. Bu neden yüzünden isteyen bireyler hiçbir peşinat ödemesi yapmadan ödeme güçlerine göre belirlenen bir gruba dâhil edilebilmektedir.

Faizsiz Araç Alımı Avantajlı Mı?

Katılımcıların faizsiz sistemlere araba almak konusunda elde ettikleri avantajlar bir hayli fazladır. Öncelikle sistemlere katılım sağlayabilmek için peşinat ödeme şartı bulunmamaktadır. Bireyler sadece ilk taksitleri ile birlikte yapılan işlemler için ekstra bir meblağ ödemek zorunda kalmaktadır. Bu rakamlar da cüzi olduğu için maddi zorluklar yaşanmamaktadır. Katılımcılar açısından sağlanan avantajlardan bir diğeri de araçların hem sıfır hem de 2.el olarak satın alınabilmesidir. Model ve marka değişimleri, alınan hizmetlerin kalitesinde bir fark yaratmamaktadır. Böylelikle uzun yıllar hayali kurulan araçlara sıkıntısız şekilde sahip olunabilmektedir. Son olarak firmalar, görüşmelerle birlikte taksitlere belli süre ara vermek fırsatı da sunarak müşterilerine farklı bir avantaj daha oluşturmaktadır.

birevim

17 Comments

 • Faizsiz araba satan şirketlerden en çok hangisini önerirsiniz? Birevim araba ve fuzuloto arasında kaldım?

  • Merhaba Serpil Hanım,
   Birarabam sektör adını duyurmuş bir firmadır. Kurulduğu günden bu yana binlerce kişiyi araba sahibi yapmıştır.

  • Merhaba Yağmur Hanım,
   peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır. Araç üst sınırı yoktur istenilen tutarda bir araç alınabilir.

 • Faizsiz araç satan şirketlerin sayısı baya bir arttı son zamanlarda, hangisini seçebileceğimiz konusunda önerileriniz var mı?

  • Merhaba Canan Hanım,
   Birevim sektörde adını müşteri memnuniyeti sağlayarak duyurmuş bir firmadır. Birevim’in sistemini inceleyip karar verebilirsiniz.

 • Faizsiz araba alabilmek adına bir çok firma türedi son zamanlarda, hepsini araştırmak gerekiyor hangisi daha iyi değil diye

  • Merhaba Selda Hanım,
   Son zamanlarda bu sektörde hizmet veren firma sayısı bir hayli arttı. Bu gibi sistemlere dahil olmadan önce iyice araştırılmalıdır.

 • Faizsiz araba hizmeti veren şirketler gerçekten çok arttı son zamanlarda, ama bana göre her zaman güvenilir olan birevim oldu

 • Günümüzde faizsiz araba sahibi olmamıza olanak sağlayan şirketlerin artması gerçekten güzel, rekabet ortamı sebebiyle büyük kampanyalar yapabilirler

 • Faizsiz peşinatsız araba almak gerçekten çok büyük fırsat günümüzde

 • Faizsiz araba sistemleri günümüzde çok popüler oldu ve faiz ödemeden araba alabilmek gerçekten güzel bir imkan

 • Faizsiz araba sahibi yapan firmalar son zamanlarda çok türediler ve çok kampanya yapıyorlar gerçekten

 • Faizsiz araba alabilmek gerçekten çok güzel bir şey, 100.000 TL’lik bir arabayı faizsiz aldığınızda taksitinizde inanılmaz düşüşler oluyor

Leave a Comment

nineteen − eight =