Otosor Nedir? Nasıl Araba Alınır?

birevim faizsiz araba

Günümüzde ikinci el araba alıp satarken dikkat edilecek birçok nokta vardır. Bunların hepsi birbirinden farklı şekillerde işlemektedir. Çok sayıda sorunlu arabanın piyasada olması ve aynı zamanda ikinci el araba fiyatlarının çok yükselmesi bunun daha önemli bir hale gelmesine neden oluyor.

Bu konuda hizmet veren OtoSOR şirketi birçok noktada ki uzmanlığı ve ikinci el araç satışının çok basit bir şekilde yapılabiliyor olması sayesinde tercih ediliyor. İsterseniz bireysel müşteri olarak isterseniz de bayilik tercihi yaparak bu sistemi kullanma şansınız var.

Öncelikle bu şirketi yakından tanımanız, verdiği hizmetleri öğrenmeniz ve ardından başvuru yapmanız daha doğru olacaktır. Yazımızın devamında OtoSOR ile ilgili daha detaylı bilgi almanız mümkün olacaktır.

OtoSOR Nedir?

OtoSOR ikinci el araç alımı ve satımında bütünsel hizmet anlayışını benimsemiş olan güçlü bir firmadır. Bireysel ve bayilik üzerinde hizmetlerini müşterilerine sunarak her anlamda esnek şekilde hizmetlerini sunuyorlar. İsterseniz esnek ve uygun ödeme şartlarını tercih ederek araç sahibi olurken, aynı zamanda nakit, ara ödemeli bir şekilde araç almaya da izin veriyor. İstanbul merkezde bulunan merkezinden hizmet veren şirketle istediğiniz şekilde iletişim kurmanız mümkündür.

İkinci el araç almak isteyenlere vadeli satış, takas imkanı, nakit alım imkanını da sunuyor. Tek yapılması gereken kendiniz için en ideal olan araç tercihini yapmak ve ardından ödeme koşullarını belirtmek olacaktır. Bunların tamamına karar verdikten sonra ikinci el aracınızı gönül rahatlığıyla satın almanıza imkan veriyor.

Firma üyelerine 48 ay vade imkanı sunuyor. Sizlerde bu taksit imkanlarından yararlanarak kolay bir şekilde satın alma işlemini yapabilirsiniz. Alım-satım işlemlerinin de çok kolayca yapılabildiği bu sistemden yararlanmak için öncelikle üye olmalısınız.

OtoSOR Araba Sistemi Nasıl İşler?

OtoSOR sisteminden yararlanmak isteyenlerin ilk yapması gereken üye olmak olacaktır. Üyelik işlemi için öncelikle kişisel bilgilerin sisteme detaylı bir şekilde girilmesi isteniyor. Bunun ardından sizleri hızlı onay sürecine dahil ediyorlar ve ilk değerlendirmeniz ardından çok kısa bir süre zarfı içerisinde üyeliğiniz tamamlanmış oluyor.

Sisteme bireysel olarak üye olabileceğiniz gibi aynı zamanda bayi olarak da üye olmanız mümkündür. Bunun ardından farklı vade seçenekleri ile araç satın almanıza imkan tanınmış oluyor. Öncelikle size belirli bir fiyatı zor koşmuyorlar. İsteyen kullanıcı her türlü şekilde pazarlık yapabilme hakkına sahip oluyor. Bu sizlerin alım gücünüzle alakalı bir durum olarak sunuluyor.

Bu sistemin en büyük artısı herhangi bir banka kredisi kullanmadan ikinci el araç sahibi olabilmeniz oluyor. Bu sayede banka kredi limitiniz düşmeden buna sahip olmanıza imkan tanınmış oluyor. Eğer güçleri yetmezse istemeleri halinde bu kredisiz satış sayesinde kendiniz için kredi başvurunuz yapmanıza müsaade ediliyor.

OtoSOR ayrıca istenmesi halinde erken ödeme yapanlara özel bir vade farkı indirimini de sunuyor. Bu sayede ikinci el aracınızı indirimli olarak almanız mümkün oluyor. Firma tüm ikinci el araçlarını güvenilir bir şekilde ekspertiz olarak sunuyor. Peşinatsız, senetle araç almak, 48 ay vade seçeneği de sunuluyor. Hızlı onay sürecini geçtikten sonra çok kısa bir sürede araç satın alabiliyorsunuz.

OtoSOR Araba Peşinat İstiyor mu?

OtoSor firması müşteri odaklı olarak hizmet vermeye çalışan bir ikinci el firmasıdır. İkinci el araç yanında isteyenlere sıfır araç satışını da sunuyor. Dürüst, kaliteli ve olması gerektiği şekilde sunulan bu hizmet ikinci el araçlarda sayısız şekilde yararlanmanız mümkün oluyor.

Aracınızı isterseniz peşinat ödeyerek isterseniz de vadeli olarak almanıza imkan tanınmış oluyor. Bunun yanında sigorta hizmeti de firma tarafından sunuluyor. Toyota, Volkswagen, Renault gibi birçok farklı markanın ikinci el seçeneğini az bir peşinat ödeyerek satın almanıza imkan tanınıyor. Tabi istemeniz halinde firma peşinatı zorunlu olarak kabul etmiyor. Bunun yerine en basit şekilde size uygun bir bütçe ile araç almanız sağlanıyor.

OtoSOR Araba Şikayet Var mı?

OtoSOR binlerce kişinin ikinci el araba almasına imkan tanıyan bir firmadır. Bununla birlikte şirket hakkında internet aramalarında çok sayıda yorum ve konu bulunabiliyor. Genel olarak bakıldığında firma hakkında çok olumlu yorumlar yapılıyor. Sizlerde bu yorumlara bakarak firma ile işlem yapan kişilerin düşüncülerini direk bir şekilde öğrenmiş oluyorsunuz.

Ama dikkat çeken noktalar yapılan şikayetler oluyor. Bu kadar büyük bir firmada bu tür şikayetlerin olacağını unutmamalısınız. Bu onların hizmetlerinin kötü olduğunu veya onların başarısız olduğunu göstermeyecektir. Bu durumlarda müşterinin de hatalı davranışı söz konusu olabilir. Ayrıca müşteri ile nasıl iletişim kurduklarını, satış sonrasında yaşanabilecek sorunlar hakkında nasıl bir tavır sergilediklerini de öğrenmeniz de fayda var.

OtoSOR Hizmetleri Nelerdir?

OtoSOR Otomotiv A.Ş. olarak hizmet veren kurumsal bir firmadır. Firmanın güçlü bir öz sermayesi bulunuyor. Bu sayede her türlü farklı satışta müşterilerini ve bayilerini desteklemeyi başarıyorlar. Bunun ne kadar verimli ve doğru olduğunu sizlerde görme şansına sahip olabiliyorsunuz. Sunulan öncelikli satış hizmetleri şu şekilde sunuluyor.

 • Vadeli Satış
 • Takas Hizmeti
 • Nakit Alım Hizmeti
 • Parato Hizmeti

İkinci el araç satışı için vadeli satış, takas ve nakit alım gibi hizmetler herkes tarafından bilinen seçeneklerdir. Bunlardan başka Parato adı verilen bir hizmet şeklide sunuluyor.

Parato, OtoSor tarafından sunulan vadeli satış işlemine verilen isimdir. Parato sisteminin sağladığı avantajlar arasında arabayı alırken, paranızın cebinde kalacak olmanızdır. Çok hızlı bir şekilde işlem yapılması, ekspertiz için olması gereken ücreti vermeyecek olmanız, en iyi fiyatların yanında esnek ve uygun bir vade seçenekleri ile aracın size teslim edilecek olmasıdır.

Tüm bu seçenekler ikinci el araba almak isteyen ancak güvenilir bir kanal bulamayanlar için en doğru hizmeti sunmayı amaçlamalarıdır. İsterseniz bayilerine giderek bilgi alabilir, isterseniz 0850 800 40 00 numarasını aramanız olacaktır. Sizde bu kaliteli ve uygun olan hizmeti kullanarak çok kısa sürede en uygun şekilde ikini el aracınıza sahip olabileceksiniz.

birevim

16 Comments

 • Otosor’a araba almak adına gidip bir bilgi almak istedim. Faiz oranları biraz yüksek, hemde peşinat zorunluluğu varmış. Bu sebeple başka bir araç sahibi yapan firmaya gittim

 • Peşinat zorunluluğu ve faiz oranları sebebiyle bende Birarabam üzerinden satın aldım aracımı

  • Merhaba Ezgi Hanım,
   Otosor; bireylerin peşinat ödemeden katılabilecekleri bir sistemdir.

 • Peşinat ödemeden ufak taksitlerle araç alabilmek gerçekten büyük bir avantaj günümüzde

  • Merhaba Şule Hanım,
   Günümüzde peşinat ödemeden araç sahibi olmak için bir çok alternatif bulunmaktadır. Fakat kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde araç sahibi olmak için tercihinizi Otosor’dan yana kullanabilirsiniz.

 • Peşinat ödemeden araç sahibi olabilmek gerçekten güzel avantaj. Otosor firmasını sizin aracılığınızla öğrendim ve yakında kendilerinden bir araç için kayıt yaptıracağım nasipse

  • Merhaba Gaye Hanım,
   Otosor firmasının web sitesinde ödeme planı ile ilgili ayrıntılı bilgi paylaşılmamıştır. Otosor siteminin ödeme ayrıntıları ile ilgi net bilgiyi firma ile görüşerek edinebilirsiniz.

 • Açıkçası bana çok güven vermedi, neden derseniz sitesinde ne örnek ödeme planı ne başka detaylı bir bilgi var, bu tarz kurumların denetlenmesi gerek bence

 • Otosor’un tek dezavantajı peşinat zorunluluğu olması onun haricinde efsane bir sistemleri var 🙂

 • Otosor sistemini çok duydum ama peşinat olayı hariç bir kötü yanı yok diye duydum, bence peşinat çok sıkıntı değil

Leave a Comment

two × five =