Emin Otomotiv Nedir? Şikâyet Var Mı?

Emin Grup, bünyesinde bulundurduğu şirketler sayesinde ülkemizdeki önemli firmalardan biri haline gelmiştir. Oldukça köklü bir yapısı bulunan firma, son yıllarda Emin Otomotiv ile birlikte ismini oldukça geniş kitlelere duyurmayı başarmıştır. Bilindiği üzere günümüzde araç alımlarında peşinat ödemeden ya da belli faizlere katlanmadan işlem görmek mümkün değildir. Özellikle birikimi olmayan orta ve düşük gelir grupları bu bağlamda araç alımlarına imkânsız gözü ile bakmaktadır. Emin Otomotiv, ev satışlarının ardından faizsiz sistemlerini otomobil satışlarına da uyarladığı için artık herkes araç sahibi olabilmektedir.

Emin Otomotiv Sisteminden Kimler Faydalanabilir?

birevim faizsiz araba

Emin Otomotiv faizsiz araba alımı yapmak isteyen bireylere avantaj sağlayan bir şirkettir. Bu sayede katılımcılar yüksek faiz rakamları ile bütçelerini zora sokmadan araçlarını temin edebilmektedir. Üstelik sisteme katılım için peşinat ödemek gibi bir şart da öne sürülmemektedir. Bu da küçük taksit ödemeleri yaparak araç temin etmek anlamına gelmektedir. Peki, sistemin kullanımı kimler içindir? Bu sorunun yanıtı oldukça geneldir. Çünkü katılımcılar Türkiye sınırları içerisinde olmaları halinde araç sahibi de olabilmektedir. On sekiz yaşını geçmiş olan bireyler gereken müracaatlarını iletmeleri halinde bütçelerine en uygun olan aylık taksitlerle sisteme dâhil olabilmektedir.

Kredisiz Araba Almak İçin Birevim’i Tercih Edebilirsiniz

Emin Otomotiv Araç Alımında Katılım Şartları Nelerdir?

Emin Oto araç alımı için katılımcı olmanın iki farklı tür katılım yöntemi bulunmaktadır. Talepler üzerinden işleyen sistemi bulunan Emin Otomotiv, talepleri şubelerinde gerçekleştirilen görüşmelerle alabilmektedir. Bunun haricinde şubeye gitmek imkânı olmayan bireyler internet üzerinden form doldurabilmektedir. Formların doldurulmasının ardından en alt bölümdeki gönder butonuna basılmalıdır. Böylece yetkililer tarafından aranan katılımcılar alımlar için gerekli olan şartların büyük bir bölümünü sağlamış olmaktadır. Çünkü bu adım neticesinde hangi aracın istendiğinin bildirilmesi ve ödeme planlarının resmiyete dökülmesi gibi işlemler kalmaktadır. Ödeme planları da araç modelleri de müşteri isteklerine göre şekillendiği için son adımlar hızlı ve pratik bir şekilde atılabilmektedir.

Emin Otomotiv İle Hangi Tip Araçlar Alınabilir?

Emin Otomotiv peşinatsız araç alımı konusunda katılımcıları için belli fırsatlar yaratmaktadır. Oluşturulan fırsatlar arasında katılımcıların 2.el araç alımı açısından mecburiyete tabi tutulmamaları en önemlilerinden biridir. Böylece her türlü araç alımı yapılabilmektedir. İsteyen bireyler ticari isteyenler ise lüks ya da aile tipi arabalarına sahip olabilmektedir. Araç alımlarında altın günü sistemi esas alınmaktadır. Bu da katılımcıların aylık ödemelerine göre belirlenen sayılardan oluşan gruplara dâhil edilmesi anlamına gelmektedir. Her birey taksit ödemelerini zamanında gerçekleştirerek grup havuzuna birikimini aktarmaktadır. Kura ile belirlenen sıraya göre havuzda toplanan paralarla araçlar satın alınarak kişilere teslim edilmektedir. Emin Otomotiv, her katılımcısının araç alımına sorunsuz olarak kavuşmasını garanti etmektedir.

Emin Otomotiv Hakkında Şikâyet Var Mı?

Faizsiz sistemler özellikle son birkaç yılda kullanım oranlarını artırmıştır. Bu neden yüzünden halen pek çok vatandaş önyargılarından kurtulamamıştır. Emin Otomotiv şikâyet araştırmalarının altında da önyargılar bunmaktadır. Ancak Emin Otomotiv, sektörün en eski isimlerinden biridir. Bundan kaynaklı olarak profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir. Firma, şikâyetlere yol açabilecek sistemleri bünyesinde bulundurmamaktadır. Örneğin katılımcılar iletişim konusunda eksiklikleri olan ya da araç teslimlerini vaat edilen zamanlarda yapmadan firmalardan şikâyetçi olmaktadır. Emin Otomotiv ise bu alanlarda profesyonel olarak çalışmaktadır. Ayrıca katılımcılar aylık ödemelerini dondurma seçeneğine de Emin Otomotiv ile sahip olmaktadır. Bu gibi ayrıcalıklar sistemin şikâyet almasından ziyade daha çok sevilmesine zemin hazırlamaktadır. Yine de olası sorunlar için firma yetkilileriyle görüşme sağlanması mümkündür.

birevim

15 Comments

 • Eminotomotiv ile ilgili çok reklam görüyorum ama pandemi biraz hafiflesin merakımı gidermek adına şubelerine gideceğim.

 • Emin otomotiv yıllardır sektörde olan firmadır, binlerce kişiyi araç sahibi yapmıştır. Ben ve kardeşimde emin otomotivden yararlandık araç sahibi olduk zamanında

 • Emin otomotiv sağlam bir firmadır. Hakkında şikayet görmeniz çok zor, çünkü müşteri memnuniyetine çok önem verir

 • Emin otomotiv yıllardır sektörde olan bir kurum, hakkında ister istemez şikayet olacaklar tüm herkesi memnun bırakamazlar ancak müşteri odaklı olduğundan müşteri sorunlarını çözümleme de çok hızlılar

 • Emin otomotiv adını sıkça duyduğum bir firma oldu son zamanlarda, ancak ne kadar güvenilir çok bilmiyorum

  • Merhaba Hakan Bey,
   Emin otomotiv senelerdir faizsiz sistemler sektöründe hizmet vermektedir ve binlerce kişiyi araç sahibi yapmıştır.

 • Emin otomotiv sektörde güvenilir gözüküyor, benimde bir araç alma niyetim var ama, bu firmalarla daha önce hiç çalışmadım çalışma şekilleri banka gibi mi?

  • Merhaba Bekir Bey,
   Eminotomotiv bu sektördeki en köklü firma olup çalışma şekilleri banka sistemlerinden farklılıklar göstermektedir.

 • Emin otomotiv yıllardır sektörde var olan bir firma. Haklarında şikayet olması gayet normal bir durum bence 🙂

 • Emin otomotiv sektörde gerçekten büyük bir yere sahip, müşteri kitlesi çok geniş

 • Eminotomotiv sektörde çok iyi bir satış hacmine sahip bence, müşteri yorumları öyle gözüküyor 🙂

 • Eminotomotiv sektörde çok ciddi bir yere sahip, gerçekten çok iyi iş çıkarıyorlar.

Leave a Comment

four × two =