Emin Otomotiv Nedir? Şikayet Var Mı?

birevim faizsiz araba

Ülkemizde son yıllarda ilginin giderek arttığı yöntemlerin başında tasarruf yoluyla araba sahibi olmak bulunuyor. Bunların arasında en çok tercih edilen firmaların başında Emin Otomotiv geliyor. Bu sistem üzerinden sizlerde avantajlı ödeme seçenekleri arasından bir tanesini tercih ederek rahat bir şekilde araba sahibi olmayı başarabiliyorsunuz. Tabi öncelikle sistemi daha iyi tanımak için iletişime geçmeniz ve onlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Firmanın arkasında Emin Grup bulunuyor. Birçok sektörde hizmet veren bu şirketler topluluğu tasarruf yoluyla insanların araba veya ev almalarına olanak sağlamış oluyor. Herhangi bir fark, vade farkı veya faiz ödemesi yapmadan istediğiniz modelde araca sahip olmanız tek bir imza ile mümkün oluyor.

Tabi bunun yanında size verilen seçenekler arasından rahatça istediğinize ulaşmanız mümkün oluyor. Dikkat edilecek bazı noktaları öğrenmek tercihinizi yapmanıza rahat bir şekilde mümkün kılıyor.

Emin Otomotiv Nedir?

Emin Otomotiv, faaliyetlerine 1991 yılında başlayan bir şirkettir. Emin Grup şirketler topluluğu çatısı altında hizmet veren şirket ilk olarak “sırayla otomobil sahibi olma” seçeneğini duyurmuştur. Bunun ardından bir yıl sonra el birliği sistemi aktif hale getirilmiştir. Sistem geliştikçe birçok insanın araba sahibi olması da mümkün bir hale gelmiştir. Bu sistemin en büyük avantajı herkesin aynı şartlar ile sisteme dahil olmasıdır.

Bu sistemde insanların haklarını korunma güvencesi Emin Otomotiv tarafından sunuluyor. Şirketin sunduğu yapı sayesinde ülkemizde yer alan her bütçeden insanın araç alması mümkün oluyor. 30 yıllık bir geçmişe sahip olan Emin Otomotiv birçok şubesi üzerinden insanların aradıkları aracı rahatça ulaşabilme şansı sunuyor.

Şirketin 30 yıllık geçmişinde toplam teslim ettiği araç sayısı 225 binin üzerine çıkması dikkat çekiyor. Her ay yaklaşık 1000 kişinin arabası şirket tarafından belirlenen tarihler arasında devrediliyor. Sisteme dahil olmak için başvuruyla birlikte belirlenen katılım payını ödemeniz sizler için yeterli olacaktır.

Emin Otomotiv Sistemlerinden Kimler Yararlanabilir?

Emin Otomotiv tarafından sunulan tasarruf sisteminin birçok avantajı vardır. Türkiye’de ikinci el araç fiyatlarının çok hızlı bir şekilde yükselmesi, bununla birlikte kredi faizlerinde de ciddi bir artışın yaşanması ile birlikte insanlar araba alma konusunda mecburen geri adım atıyorlar.

Ancak burada ki tasarruf yapısına dahil olanlar rahat ödeme koşullarının yanında hiçbir faiz ödemek zorunda kalmadan, tamamen kendileri tarafından belirlenen şartları tercih ederek araba sahibi olabiliyorlar. Bu durumla ilgili merak edilenlerin başında Emin Otomotiv sisteminden kimlerin araba sahibi olabileceğidir. Bunun için sağlanması gereken şartlar çok basittir.

Öncelikle şirket bu hizmeti Türkiye sınırları içerisinde yaşayan tüm vatandaşlarına sunuyor. Yani ülkemizin sınırları içinde yaşayan tüm TC vatandaşları bu hizmete başvurabilir. Bununla birlikte sizden 18 yaşınızı doldurmanızı istiyor. Bu iki şartı sağlamanız Emin Otomotiv tasarruf sistemi ile faizsiz bir şekilde araba alma şansına sahip olmanız için yeterli oluyor.

Emin Otomotiv Katılım Şartları Nelerdir?

Emin Otomotiv sisteminden emin olduktan sonra o firmadan istediğiniz aracı alabilirsiniz. Bunun için sizlere izlemeniz için iki farklı yöntem sunuyorlar. Bu iki yöntemden herhangi bir tanesini tercih ederek başvurunuzu yapabilir, sizden aranılan şartları sağlayarak doğru başvurunuzu yaparak istediğinize ulaşabilirsiniz.

İlk olarak firma araç almak isteyenlere taleplerini ülkenin çeşitli noktalarında bulunan şubelerine giderek yapmalarını istiyor. Yüz yüze görüşmeyi seven, karşısında muhatap arayan insanlar için tercih edilebilir bir yöntem olarak sunuluyor. Tüm bunların içerisinde doğru olan ödeme şeklinin bulmak, hangi aracı tercih edeceğinizi de ifade etmek gibi birçok detay bulunuyor.

İkinci el araç almak isteyenlerin başvurması gereken bir diğer yöntemse müşteri hizmetleriyle bağlantı kurarak web sitesinde bulunan formu doldurmak olacaktır. Burada sizden istenen bilgileri yeterli şekilde yazmanız yeterli olacaktır. Bunun ardından müşteri hizmetleri sizler ile telefon aracılığı ile iletişime geçerek ödeme planı, farklı ödeme seçenekleri, alacağınız araç modelleri gibi birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu adımları geçtikten sonra sözleşme ve diğer detayları daha hızlı bir şekilde aşmanız daha kolay olacaktır.

Emin Otomotiv ile Hangi Tip Araçlar Alınır?

Emin Otomotiv faizsiz araba alımı kısmında merak edilenlerden bir tanesi de bu sistem üzerinden hangi tip araç alınacağı oluyor. Bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Buradan tercih edilecek araçlar isterse lüks olabilir, isterse aile tipi olabilir, isterse de işinizi büyütmeye yarayacak bir araç olabilir. Sizlerde bu araçlar arasından herhangi bir tanesini beğenmek ve başvurmak dışında bir şey yapmak zorunda değilsiniz.

Emin Otomotiv Hakkında Şikayet Var mı?

Emin Otomotiv hakkında merak edilen birçok soru vardır. Bunların başında şirket hakkında çok fazla şikayet olup olmadığı oluyor. Bu konuda aktarılan bilgilere bakıldığın veya internet üzerinden arama yapıldığında karşınıza çok sayıda seçenek sunuluyor. Bu seçenekler incelendiğinde firmayla ilgili birçok farklı konuda şikayet yapıldığı görülüyor.

Bakıldığında binlerce kişiye araba sahibi yapan bir tasarruf yapısı sunan firma için bu şikayetlerin normal karşılanması oluyor. Emin Otomotiv şikayet konularında ön yargılı yaklaşmayı tercih etmiyor. Öncelikle onlarla iletişime geçilmesini istiyor. Bu sayede onlara durumla ilgili gerekli açıklamayı yapıyorlar.

Farklı noktalardan şikayet konuları açanlara da yardımcı oluyorlar. Bununla amaçlanan yüzde yüz müşteri memnuniyeti olarak görülüyor. Profesyonel bir ekip tarafından sizlere sorunların çözümü, yapılacak olan işlemler hakkında birçok bilgi ve yardım çözümü sunulmuş oluyor.

Genelde şikayet konusu teslimat işlemlerinin müşteri için belirlenen tarih içerisinde yapılmadığı yönünde oluyor. Bu konular genelde okunmayan sözleşmeler üzerinden çıkıyor. Müşteriler arasında şimdiye kadar gerekli ödemeleri yaparak araba sahibi olmadığı yönünde şikayette bulunan bir kişiyi dahi bulamıyoruz. Bu noktadan bakıldığında Emin Otomotiv öz sermaye, sunulan hizmet kalitesi açısından yeterli bir firma olarak görülüyor.

birevim

15 Comments

 • Eminotomotiv ile ilgili çok reklam görüyorum ama pandemi biraz hafiflesin merakımı gidermek adına şubelerine gideceğim.

 • Emin otomotiv yıllardır sektörde olan firmadır, binlerce kişiyi araç sahibi yapmıştır. Ben ve kardeşimde emin otomotivden yararlandık araç sahibi olduk zamanında

 • Emin otomotiv sağlam bir firmadır. Hakkında şikayet görmeniz çok zor, çünkü müşteri memnuniyetine çok önem verir

 • Emin otomotiv yıllardır sektörde olan bir kurum, hakkında ister istemez şikayet olacaklar tüm herkesi memnun bırakamazlar ancak müşteri odaklı olduğundan müşteri sorunlarını çözümleme de çok hızlılar

 • Emin otomotiv adını sıkça duyduğum bir firma oldu son zamanlarda, ancak ne kadar güvenilir çok bilmiyorum

  • Merhaba Hakan Bey,
   Emin otomotiv senelerdir faizsiz sistemler sektöründe hizmet vermektedir ve binlerce kişiyi araç sahibi yapmıştır.

 • Emin otomotiv sektörde güvenilir gözüküyor, benimde bir araç alma niyetim var ama, bu firmalarla daha önce hiç çalışmadım çalışma şekilleri banka gibi mi?

  • Merhaba Bekir Bey,
   Eminotomotiv bu sektördeki en köklü firma olup çalışma şekilleri banka sistemlerinden farklılıklar göstermektedir.

 • Emin otomotiv yıllardır sektörde var olan bir firma. Haklarında şikayet olması gayet normal bir durum bence 🙂

 • Emin otomotiv sektörde gerçekten büyük bir yere sahip, müşteri kitlesi çok geniş

 • Eminotomotiv sektörde çok iyi bir satış hacmine sahip bence, müşteri yorumları öyle gözüküyor 🙂

 • Eminotomotiv sektörde çok ciddi bir yere sahip, gerçekten çok iyi iş çıkarıyorlar.

Leave a Comment

seventeen − 11 =