Birarabam Nedir? Şikâyet Var Mı?

Birarabam, Türkiye’de araba almanın yeni yolu olarak gösterilmektedir. Bilindiği üzere hem ev hem de araba alımlarında belli nakit ihtiyaçları doğmaktadır. Bireylerin nakit ihtiyaçlarını elde edebilmek için banka kredilerine başvurmaları ile ayrı bir sorun meydana getirmektedir. Faizlerin yüksek olması yüzünden çıkan bu sorun araç alım hayallerinin ertelenmesine yol açmaktadır. Birarabam, hayallerin ertelenmemesi için hiçbir şekilde faiz ödemesi yapmadan araç alım garantisi vermektedir. Katılımcılar kendi belirledikleri miktarlarda aylık taksit ödemeleri gerçekleştirerek arabalarını satın alabilmektedir. Sistem, farklı bir birikim yolu olarak da görülebilmektedir.

Birarabam Peşinat İstiyor Mu?

birevim faizsiz araba

Tasarrufa dayalı sistemler olarak cevaplanan Birarabam nedir sorusu ardından farklı sorular da getirmektedir. Bilindiği üzere katılımcılar aylık ödemelerini belli sayılardaki gruplarla eşzamanlı olarak yapmaktadır. Grup içinde toplanan aylık para ise bir araç alımına yetmektedir. Böylelikle her ay farklı bir katılımcı araç sahibi olabilmektedir. Peki, gruplara dâhil olunması için bir peşinat talebi gelmekte midir? Bu sorunun yanıtı olumsuzdur. Firma, katılımcılarından hiçbir şekilde peşinat talebinde bulunmamaktadır. Ancak katılımcılar isterlerse peşinat ödeyerek gruplara dâhil olabilmektedir. Peşinatlı sistemler üzerinden araç alımı yapmak ödemelerin daha kısa süre içerisinde tamamlanması anlamına gelmektedir. Sistemin aynı zamanda vade farkı ve faiz ödemelerini içermemesi de avantajlarındandır. Böylelikle hayal edilen arabalar Birarabam garantisi ile birlikte temin edilebilmektedir.

Birarabam Nasıl Araba Alınır?

Katılımcılar için Birarabam taksitle araba alma sistemi şeklinde de tanımlanabilmektedir. Sistemden yarar sağlayabilmek için resmi internet sitesindeki formu doldurmak gerekmektedir. Formda isim ve iletişim bilgilerini doğru olarak veren bireyler yetkililerce aranmaktadır. Aramalardan sonra 429 TL’den başlayan aylık ödeme fırsatı ile taksitle araba alınabilmektedir. Katılımcılar taksitlerini 80 ay olarak bile belirleyebilmektedir. Bunun için ilk adımda yetkililere hangi marka ve modelde araç alımı yapılmak istendiği belirtilmelidir. Renk bile ilk aşamada ödemlidir. Çünkü araçların renk ya da farklı aksamlar yüzünden fiyatları değişebilmektedir. Araç bilgilendirmelerinden sonra peşinat ödenip ödenmek istenmediği belirtilmektedir. Son aşamada aylık ödemelerin miktarları konuşulmaktadır. Anlaşama sağlanmasından sonra işlemler resmiyete dökülerek sözleşmelere imza atılmaktadır. Sözleşmelerin ardından noter huzurunda çekilen kuralara göre hangi bireyin ne zaman araba sahibi olacakları kesinlik kazanmaktadır.

Birarabam Şikâyet Alıyor Mu?

Tasarrufa dayalı sistemlerden oluşan Birarabam şikâyet konusunda oldukça hassastır. Öncelikle firma Birevim markasının bir alt kuruluşudur. Bu da kalite ve güvenirlik açısından bir adım önde yer almasını sağlamaktadır. Katılımcılar firma yetkililerine anında erişim sağlayabilmektedir. Erişimlerin hızlı olması ise sistem hakkındaki kafa karışıklıklarının anında giderilmesi demektir. Bu da ilerleyen zamanlarda şikâyet oluşturabilecek küçük sıkıntıların çözülmesini garantilemektedir. Yapılan araştırmalarda firmanın şikâyet almamasında araç teslimlerini aksatmadan yapabilmesi de etkilidir. Böylece düşük ve alt gelir gruplarına dâhil olanlar için de araba alımları hayal olmaktan çıkmaktadır.

Birarabam Üzerinden Sıfır Araç Alınır Mı?

Katılımcılar için web üzerinden olduğu gibi Birarabam şubeleri üzerinden de hizmet sunumu yapan firmada, kararlar müşterilere bırakılmaktadır. Müşterilere bırakılan kararlar arasında araçların modelleri ve markaları da yer almaktadır. Neticede isteyenler sıfır araç talebinde de bulunabilmektedir. Ancak araçların istemleri ilk görüşmelerde yetkililere bildirilmek zorundadır. Tercih eden katılımcılar 2.el araç alımı da yapabilmektedir. İki tür için de satışlar Türkiye’nin her yerinde gerçekleştirilmektedir. Üstelik araç teminlerinden sonra isteyen katılımcılar borçlarını daha kısa sürede ödeyebilmektedir. Bunun için aylık taksitlerin artırılması ya da ek ödemeler çözüm olmaktadır. Fakat ödeme sistemlerinin güncellenmesi de bir zorlama değil müşteri isteğine göre gelişen sonuçlardandır.

birevim

14 Comments

 • Şikayet görmemek beni de şaşırttı bu tarz sistemlerde genelde çok insan şikayetçi olur ama birarabam bu konuda başarılı

  • Merhaba Orhan Bey;
   Birarabam firması müşterilerine değer veren ve sorunlarına çözüm üreten firmadır.

 • Birarabam’dan araba almış biri olarak söylemeliyim ki şikayet eden varsa sahte hesaptır ya da işine gelmemiştir. Birarabam’ın ödeme seçenekleri esnek ve müşteri odaklı

 • Birarabam ı çok duymadım, ama araştırmalarıma göre fazla şikayet yok haklarında

 • Birarabam güvenilir bir şirket bence, bir kaç arkadaşım araçlarını teslim almışlardı sorun yaşadıklarını duymadım

 • Birarabam’dan araç alan herkes memnun bence, tabi ki memnun kalmayanlar da vardır ama araçları zamanında teslim etmeleri, ödeme seçeneklerinde ki müşteri öncelikleri bence şahane

  • Merhaba Yılmaz Bey,
   Birarabam şikâyet konusunda oldukça hassastır. Katılımcılar firma yetkililerine kolaylıkla erişim sağlayabilmektedir. Erişimlerin hızlı olması ise sistem hakkındaki karışıklıklarının anında giderilmesi demektir.

 • Birarabam’dan şikayetçi olan kişi neredeyse görmedim diyebilirim. Çok memnun müşterisi var 🙂

 • Birarabamdan genel olarak herkes memnun gibi gözüküyor, sistemlerinde peşinat zorunluluğu var mı acaba?

  • Merhaba Nurcan Hanım,
   Bir arabam sisteminde peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır.

 • Birarabam şirketi hakkında hem şikayet fazla hemde olumlu yorum fazla, okuduğum sorunlar biraz tedirgin etti beni

 • Birarabam sektöre gerçekten çok fazla hakim bir durumda, çok fazla olumlu yorum var haklarında

 • Birarabam sektörde çok bilindik bir firma, araba konusunda kimle konuşsam ya Wowwo ya birarabam diyor 🙂

 • Birarabam şirketinden araba almıştı abimler, çok memnun kalmışlardı 🙂

Leave a Comment

fourteen − seven =