Birarabam Nedir? Şikâyet Var Mı?

birevim faizsiz araba

Birarabam ülkemizde giderek zorlaşan araba almak için alternatif olarak bir hizmet sunan şirketlerden bir tanesidir. Güçlü bir öz sermaye yapısına sahip olan bu şirket içerisinde sadece araba değil aynı zamanda ev de almak mümkündür. Bunun için doğru şekilde başvuru yapmanız ve hakkında gerekli bilgilere sahip olmanız gerekiyor. İlk olarak şirketi yakından tanımalısınız. Ardından başvurunuzu yapmalı ve ona göre ilerlemeniz gerekiyor.

Birarabam Nedir?

Birarabam tasarruf yapısına girmek isteyenler öncelikle şirketi yakından tanımalıdır. Birarabam, Türkiye’nin en güçlü öz sermaye yapısına sahip olan BirEvim şirketi içerisinde yer alan bir kuruluştur. Bu şirket ile uzun yıllardır insanlar herhangi bir faiz veya vade farkı ödemeden alım yapabiliyorlar. Tabi bunu yaparken tüm işlemler sözleşme usulüne göre yapıldığını ve ayrıca adımların doğru şekilde yapılarak noter tarafından onaylandığını aktaralım.

Binlerce ailenin veya iş yeri sahibinin zorlandığı araba almayı bu yöntem ile birlikte kolayca satın almalarına bu sayede imkan tanınıyor. Sistem içerisinde farklı ödeme yolları, ara ödeme, peşinat ödeme veya ödememe gibi durumlarda bulunuyor. Sizlerde öncelikle kendi alacağınız bedele göre aracınızı tercih etmeli ve ardından size göre belirlenen gruba dahil olmalısınız.

Tamamen sürpriz üzerine olan çekiliş sistemini tercih ederek araba satın alabileceğiniz gibi ayrıca isterseniz alacağınız tarihi kesin olan sisteme de dahil olabilirsiniz. Burada işlem yaparken merak edilen soruların başında şirket hakkında çok fazla şikayet olup olmadığıdır.

Birarabam Şikayet Var mı?

Birarabam şikayet var mı sorusu şirket ile ilk kez temas kuran ve onları yakından tanımak isteyen herkes tarafından sorulan bir sorudur. Bu sorunun cevabı “evet” olacaktır. Bu şirketin sunmuş olduğu hizmetler için çok sayıda şikayet söz konusudur. Ancak bu tür şirketlerle ilgili merak edilen şikayetlerin varlığı değil o şikayetlere nasıl yakından bakıldığıdır.

Çünkü her büyük işletmede verilen hizmetlerle alakalı problemler olabilir. Neredeyse dünya üzerinde problem yaşamayan bir şirket yoktur. Dünyanın en güvenilir şirketi dahi bu sorunla yüzleşmek zorundadır. Önemli olan şikayet değil tam tersine şirketin bu şikayetlerle yakından ilgilenip ilgilenmediği oluyor. Bu şikayetler arasında öne çıkanlar şu şekildedir.

Birarabam Şikayetleri Nelerdir?

Birarabam Kampanyalarla İlgili Şikayetler

Birarabam insanların araba almasına yardımcı olmak için genelde farklı kampanyalar düzenliyor. Özellikle artan ekonomik durum sebebiyle tercihte bulunmak bazen çok zor olabiliyor. Ancak bu kampanyaları tercih ederken öncelikle kuralları ve detaylarını okumaya dikkat etmelisiniz.

Kampanyalar ile alakalı şikayetler genelde bu yönde oluyor. Buna dikkat etmeyen veya ufak pürüzler sebebiyle sorunlar yaşayan kişiler bunları şikayet ediyorlar. Bu şikayetlere göre yapılan geri dönüşler ile sorunun çözülmesi sağlanıyor.

Birarabam Bilgi Alamıyorum?

Birarabam ile ilgili olarak yapılan şikayetlerden bir tanesi de bilgi alamamak oluyor. Birçok farklı müşteri hizmetleri hattına sahip olan firma farklı yollarla insanların iletişim kurabileceği bir hizmet ağı sunuyor. Bu ağ içerisinde bazı sorunlar yaşanabiliyor ve bazen iletişim kurmak zor oluyor.

Genelde iletişim kurmama sorunu çok yanlış anlarda insanlar ile ilgili olarak paylaşım yapmak oluyor. Doğru zamanda iletişim kurmak isteyen insanlar müşteri hizmetleri numarasını arayarak onlardan bilgi alabiliyorlar.

Sorunu yüz yüze çözmek veya merak ettiğiniz konu hakkında bilgi almak istiyorsanız herhangi bir şubeye gitmeniz sizden istenecektir. Birçok şehirde bulunan şubeler sayesinde farklı sorunlarla, işlemlerle ve problemlerle ilgilenmek daha kolay oluyor.

Birarabam Teslimat Sorunu

Birarabam tasarruf yapısında en ilgi çeken nokta tasarruf sonrasında alınacak aracın ne zaman teslim edileceğidir. Bu konuda bazı şikayetler olduğu görülüyor. Genelde şirketin sözleşme detaylarına uymadığını ve teslimat tarihini ertelediği yönde açıklama yapılıyor. Genelde çekiliş sistemi ile teslimat yapılacağı veya tam olarak belirlenen bir tarih aralığında teslimat yapılacağı aktarılıyor.

Bu konuda eğer bazı durumlar olması halinde sözleşme kurallarına uygun olarak şirketin haklarını saklı tuttuğu açıklaması yapılıyor. Genelde bu tür sözleşmeler yaparken insanlar detaylara çok fazla dikkat etmediği için bu soruların oluşması ortaya çıkıyor. Burada önemli olan dedikleri tarihten bir daha ki sefere tekrar ertelemelerinde yaşanacaktır.

Birarabam Müşteri Hizmetleri

Birarabam tarafından müşteri hizmetleri kaliteli bir şekilde sunulmaya çalışılıyor. İsteyen herkes eğer yaşadıkları şehirde şubeleri bulunuyorsa oraya giderek müşteri danışmanları ile yüz yüze görüşerek şirketin sunduğu hizmetler, yaşadıkları sorunlar veya yaşama ihtimali olan sorunlar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Bu durum sizler içinde geçerlidir. Önemli olan bunlarla nasıl ilgilendirdikleridir. Farklı bir bilgi alma yöntemi de müşteri hizmetleri numarasıdır. 444 23 53 numarasını arayarak müşteri hizmetleriyle bağlantı kurabilirsiniz.

Bunların yanında eğer isterseniz web sitelerinde bulunan “Sizi Arayalım” bölümüne sizden istediğiniz bilgileri yazarak sizi aramalarını sağlayabilirsiniz. Adınız, soyadınız, telefon numaranız gibi bilgileri de girmeniz gerekiyor. İl ve ilçe tercihini yaparak formu göndermeniz yeterli olacaktır. Müşteri hizmetleri yetkilileri bu konuda size en kısa sürede geri dönüş yapacak ve size yardımcı olacaktır.

Birarabam Güvenilir mi?

Birarabam günümüzde insanların kolay bir şekilde araba almasına imkan tanıyan bir tasarruf şirketidir. Kanun düzenlemesinin ardından çok sayıda olan bu şirketler arasında ayakta kalmayı başaran ender yapılardan bir tanesidir. Bu dahi onların güvenilir ve sağlam bir firma olduğunu göstermektir.

Ancak yine de yukarıda bahsettiğimiz gibi bazı sorunlar ve şikayetler ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu tür yapılarda bunlar normal olarak karşılanıyor ve önemli olanın sorunlar karşısında nasıl çözümler ürettikleri ve müşteri memnuniyetinin ne düzeyde olduğunu anlamak oluyor.

Şirket hakkında detaylı bir şekilde araştırma yaptığınız onların hizmetleri, şikayetleri, müşteri hizmetleri ve diğer tüm konular hakkında gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

birevim

14 Comments

 • Şikayet görmemek beni de şaşırttı bu tarz sistemlerde genelde çok insan şikayetçi olur ama birarabam bu konuda başarılı

  • Merhaba Orhan Bey;
   Birarabam firması müşterilerine değer veren ve sorunlarına çözüm üreten firmadır.

 • Birarabam’dan araba almış biri olarak söylemeliyim ki şikayet eden varsa sahte hesaptır ya da işine gelmemiştir. Birarabam’ın ödeme seçenekleri esnek ve müşteri odaklı

 • Birarabam ı çok duymadım, ama araştırmalarıma göre fazla şikayet yok haklarında

 • Birarabam güvenilir bir şirket bence, bir kaç arkadaşım araçlarını teslim almışlardı sorun yaşadıklarını duymadım

 • Birarabam’dan araç alan herkes memnun bence, tabi ki memnun kalmayanlar da vardır ama araçları zamanında teslim etmeleri, ödeme seçeneklerinde ki müşteri öncelikleri bence şahane

  • Merhaba Yılmaz Bey,
   Birarabam şikâyet konusunda oldukça hassastır. Katılımcılar firma yetkililerine kolaylıkla erişim sağlayabilmektedir. Erişimlerin hızlı olması ise sistem hakkındaki karışıklıklarının anında giderilmesi demektir.

 • Birarabam’dan şikayetçi olan kişi neredeyse görmedim diyebilirim. Çok memnun müşterisi var 🙂

 • Birarabamdan genel olarak herkes memnun gibi gözüküyor, sistemlerinde peşinat zorunluluğu var mı acaba?

  • Merhaba Nurcan Hanım,
   Bir arabam sisteminde peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır.

 • Birarabam şirketi hakkında hem şikayet fazla hemde olumlu yorum fazla, okuduğum sorunlar biraz tedirgin etti beni

 • Birarabam sektöre gerçekten çok fazla hakim bir durumda, çok fazla olumlu yorum var haklarında

 • Birarabam sektörde çok bilindik bir firma, araba konusunda kimle konuşsam ya Wowwo ya birarabam diyor 🙂

 • Birarabam şirketinden araba almıştı abimler, çok memnun kalmışlardı 🙂

Leave a Comment

10 + eight =