En Çok Tercih Edilen Bayan Arabaları

Bugün dünyada birçok cinsiyet klişesi var, ancak araba alışverişi söz konusu olduğunda, bu varsayımların çoğu kafalarına takla atılıyor.  Araştırmalar, erkeklerin araba alışverişi yaparken çok daha duygusal olduklarını, markaya sadık olduklarını ve aramaya genellikle belirli bir arabayı düşünerek başladıklarını buldu. Ancak kadınlar, ihtiyaçları için en iyi şekilde çalışacak bir araba bulmaya çok daha pratik ve açıktır.

birevim faizsiz araba

Erkekler ve kadınlarda bir dizi farklı bakış açısına sahip, bu artı arabadan biri olması hoş olması hoş. Daha sonra, çizilen çizgileri bir araya getirir. Erkekler, güvenlik, pratiklik ve konforlarının iyiliğinin stil ve başarıyı takdir eder.

Otomotiv mağazaları, aslında, arabaların satışlarını yönlendiriyor. CJ P Parts’a göre 1,4 milyon daha yüksek lisanslı kadın ile istatistikler, yeni araba alımlarının %62’sinden fazla olduğundan ve kararlarının %85’ini hedeflediğini düşünüyor.

Kadınlar İçin Popüler Araba Markaları Hangileridir?

 1. Chevrolet
 2. Ford
 3. Nissan
 4. Toyota
 5. Honda
 6. Jeep
 7. Hyundai
 8. Dodge
 9. BMW
 10. Kia

Kadınlar için Popüler Araba Modelleri

 1. Honda Civic
 2. Honda Accord
 3. Chevrolet Ekinoks
 4. Ford Kaçış
 5. Nissan Altima
 6. Jeep Grand Cherokee
 7. Ford Focus
 8. Toyota Camry
 9. Honda CR-V
 10. Chevrolet Malibu

Erkeklere Karşı Kadınlar için Popüler Araba Özellikleri

 1. Yedek kamera: %48 kadın ve %57 erkek
 2. acil frenleme: %44 Otomatik kadın ve %41 erkek
 3. Akıllı telefon görüşmesi: %33 kadın ve %39 erkek
 4. Premium ses paketi: %30 kadın ve %42 erkek
 5. Araç içi Wi-Fi sıcak noktası: %24 kadın ve%28 erkek
 6. Android Auto %22 kadın ve %26 erkek istatistikleri
 7. Panoramik açılır tavan: %21 kadın ve %28 erkek
 8. Apple CarPlay: %20 kadın ve%27 erkek
 9. Akıllı saat bölgesi: %19 kadın ve %22 erkek
 10. Video eğlence paketi: %19 kadın ve %25 erkek

Kadınlar için en popüler 5 araba hangileridir?

Otomotiv araştırma şirketi iSeeCars.comtarafından yürütülen 2,75 yıllık bir çalışma, kadınların araba satın alma alışkanlıkları hakkında kapsamlı bir içgörü sağlıyor.

Pratiklik, değer ve stil yakından takip ediyor, ancak beygir gücü ve stilin ‘havalı’ faktörüne yüksek öncelik verme olasılığı daha yüksek olan erkek meslektaşlarının aksine, kadınlar araçlarında kendilerini güvende hissetmek istiyorlar. En sık çocukları ve sevdiklerini taşıyorlar.

İnanılmaz bir şekilde, iSeeCars çalışmasına göre, kadın sürücülerin istediği en iyi 10 otomobilin tam yarısı Koreli markalar, Hyundai Tucson 1 numarada yer alırken, en az dört Kia modeli öne çıkarılıyor.

Özellikle kadın sürücüler için bir araç tasarlandığında hangi özelliklere sahip olmalı; uzmanlar tarafından listelenen oturma konforu, son teknoloji güvenlik özellikleri ve kullanıcı dostu ses sistemleridir.

 

birevim

Leave a Comment

three × five =