DOD Nedir? Nasıl Araba Alınır ve Satılır?

birevim faizsiz araba

DOD ülkemizde uzun süredir hizmet veren ikinci el araç alım satımında önemli bir yeri olan firmadır. Türkiye’nin birçok noktasında bulunan şubeleri sayesinde kurumsal olarak veya bireysel olarak alım satım işlemleri yapılmaktadır. 1999 yılında hizmet vermeye başlayan şirket günümüzde piyasanın önde gelen sistemlerinden birisine sahip hale gelmiştir.

Sistem dahilinde araç almak veya satmak mümkün kılınıyor. Özel olarak hazırlanan sistemler sayesinde aracınızın 101 farklı noktası kontrol ediliyor. İlk olarak Gebze’de hizmet vermeye başlayan şirket daha sonra operasyon merkezini Esenyurt’a taşımıştır. DOD City üzerinden hizmetine 16 bin metrekare alanda devam etmektedir.

DOD Nedir?

DOD, ülkemizin önde gelen şirketlerinden olan Doğuş Otomotiv çatısı altında hizmet veren bir sistemdir. Açılımıysa “Doğuş Oto Değerlendirme” olarak bilinmektedir. Yıl içerisinde yaptığı alım ve satımlar ile kurumsal anlamda ülkemizin en büyük ikinci el araba satış noktası olmayı başarmıştır. “İkinci elde güven” sloganıyla hizmet veren şirket içerisine doğru şekilde ulaşarak araç alım satmak mümkün hale geliyor.

Hizmetlerinden yararlanmak için sisteme üye olmanız gerekiyor. Basitçe üye olduktan sonra araç satmak istiyorsanız araç değerlemeye geçmeniz gerekiyor. Eğer araç almak istiyorsanız yapmanız gereken sitede bulunan araçları incelemek olacaktır. Kredi imkanı sunan sistemleri sayesinde tüm ikinci el araç seçeneklerinden yararlanma şansına sahip olabiliyorsunuz.

DOD Nasıl Araba Alınır?

DOD üzerinden araç almak için yapmanız gereken vitrine bakmak olacaktır. İstediğiniz değerler arasında aracı size sunulan farklı ödeme seçenekleriyle alma imkanınız var. Tercih ettiğiniz araç hakkında tüm bilgiler sizlerle paylaşılmaktadır. Teknik özellikler, güvenlik donanımları, konfor aksesuarları, 101 nokta kontrolü sayesinde değişen veya boyalı parçaları görmekte mümkün oluyor.

Bunların hepsini yaptıktan sonra ister yetkili satıcıyı arayarak isterseniz de görüntülü arama yaparak bilgi alabilirsiniz. İsterseniz aracın fiyatı düştüğünde haber ver özelliğini de etkin hale getirebilirsiniz. Bunun yanında almak istediğiniz diğer araçla karşılaştırma yapmanıza da izin verilmektedir. Bu sayede oturduğunuz yerden kolayca aracınızı beğenip almanız mümkün kılınmaktadır.

DOD Nasıl Araba Satılır?

DOD müşterilerine istedikleri zaman araç satma imkanı da sunuyor. Bunun için ilk yapılması gereken araç bilgilerinizi eksiksiz girmek olacaktır. Marka, model, yılı, gövde tipi, yakıt tipi, vites tipi, versiyon, kilometre ve renk tercihi yapabilirsiniz. Bu tercihleri yaptıktan sonra iletişim bilgilerinizi yazmanız ve telefonunuza gelen onay kodunu gerekli noktaya girmeniz sizden isteniyor.

Birkaç saniye içerisinde aracınızla ilgili olarak teklif veriliyor. Verilen teklif 5 gün boyunca geçerliliğini koruyor. Eğer bu teklif size uygunsa yapmanız gereken bir il tercihi yaparak yetkili satıcını noktasını belirleyip randevu almak olacaktır. Aracınız söylediğiniz gibiyse size o teklif üzerinden satış imkanı sunulacaktır. Eğer değilse farklı bir güncelleme yapılarak aracınızın satışı yine yapılacaktır.

birevim

4 Comments

Leave a Comment

2 × three =