İkinciyeni Nedir? Nasıl Çalışıyor?

birevim faizsiz araba

İkinciyeni sitesi ülkemizde online olarak ikinci el araç satılan sitelerden bir tanesidir. Herkesin buradan araç alıp satması mümkündür. Tabi diğer online satış sitelerinden farklı olarak ihale üzerinden satış yapılması siteye olan ilgiyi farklı kılmaktadır. Sistemin güvenilir olması için çalışmalar aralıksız olarak sunulmaktadır. Bireysel satışın yapılabildiği gibi aynı zamanda kurumsal olarak da sitede satış yapılmaktadır. Ekspertiz işlemleri, satış sonrasında ödeme seçenekleri, lojistik ve teslimat sistemleri de özel olarak yapılmaktadır. Sisteme dahil olan herkes belirli kurallar içerisinde satışlarını yapmakta ve istedikleri araç için ihaleye giriş yapabilmektedir.

İkinciyeni.com Nedir?

İkinciyeni.com sitesine üye olduktan sonra ister araç satma isterseniz de araç alma işlemi yapılabilmektedir. Sitede iki şekilde araç alınmaktadır. İsterseniz hemen al sekmesini kullanabilir isterseniz de açık arttırma üzerinden araç alabilirsiniz. Sistem bu hizmet karşılığında sisteme dahil olanlardan belirli bir komisyon almaktadır. Kredi kartı, kredi veya havale üzerinden araç alıp işlemlerine izin verilmektedir.

Satış işleminin tamamlanması için alım yapıldıktan sonra ki gün saat 10’a kadar aracın ödemesi yapılmalıdır. Ardından sistem tarafından sizden talep edilen belgelerin ulaştırılması gerekiyor. Bu işlemler gerektiği şekilde yapıldıktan sonra 24 saat dolmadan aracın satışı sizin adınıza yapılacaktır. Sistem bunun yanında araç alanlara teslimat ve lojistik hizmetlerini de özel olarak sunmaktadır.

İkinciyeni Nasıl Çalışıyor?

İkinciyeni üzerinden açık arttırma ile araç almak isteyenler ilk olarak siteye üye olmalıdır. Ardından beğendikleri aracın sayfasına girerek teklif ver sekmesini tıklamanız gerekiyor. Teklif vermeniz için sizden provizyon ödemesi yapmanız istenecektir. Bu ödeme kredi kartınızdan çekilecek ve eğer araç satışı sizde kalırsa peşinat olarak işlem görecektir. Eğer ihale sizde kalmazsa en kısa sürede işlem iptal edilerek paranız hesabınıza tekrar gönderilecektir.

İhaleler belirli bir saat aralığında devam etmektedir. Burada ihale gün boyunca devam etmektedir. Sırasıyla her araç için özel olarak ihaleler yapılmaktadır. İsterseniz sitede hemen al seçeneğini de kullanarak araç alabilirsiniz. Bunun için hemen al seçeneği açık olan araçları tercih etmeniz gerekiyor.

İkinciyeni.com Araç Al ve Araç Sat

İkinciyeni sitesinde araç alınabileceği gibi aynı zamanda araç satmakta mümkündür. Üye olup ardından otomobil satış bedeli belirlenmelidir. Ardından ister hemen al fiyatıyla isterseniz de cazip teklifleri değerlendirerek aracınızı satmanız mümkündür. Araç değerleme yaptıktan sonra illa o fiyat üzerinden satışa koymanıza gerek yoktur. Tabi aracın satışa koyulmadan önce profesyonel ekspertiz hizmetinden yararlanılması gerekiyor. Bunun içinde özel olarak randevu alınmaktadır.

Site yönetimini aracı sizin adınıza satma bedeli olarak 500 TL talep etmektedir. Her 100 bin TL için firma hizmet bedeli almaktadır. 100 bin TL’lik bir araç için 2000 TL hizmet bedeli alınırken, daha üzerinde ki araçlar için daha yüksek hizmet bedeli alınmaktadır.

birevim

5 Comments

  • Araba konusunda son zamanlarda çok fazla firma ortaya çıkmaya başladı ve bunlara da yakında devlet desteği gelir bence 🙂

  • İkinci yeni firması da araba sektörüne iyi bir giriş yaptı bence, baya bir memnun alan herkes 🙂

  • Sektörde bu tarz firmaların giriş yapması gerçekten çok iyi rekabet her zaman faydalı olur

Leave a Comment

9 − seven =