Peşinatsız Senetle Taksitli Araba Nasıl Alınır?

İnsanlar araba almak için senetle araç satın alımı yöntemini tercih etmek istiyorlar ancak bir yandan da bu yöntemin güvenilir olup olmadığını düşünüyorlar. Bu soruların yanıtı bulmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İnsanlar ikinci el araçların fiyatlarının artması ile beraber genellikle senet ile araç alımına yönelmeyi tercih ediyorlar. Senetle araç almak isterseniz dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktaların olduğunu unutmamanız gerekiyor. Ne yazık ki senetle güvenilir şekilde alışveriş yapabilmeniz mümkünden, bazı insanlar senet alışverişini suistimal edebiliyorlar. Bu nedenle, kendiniz korumak adına Türk Ticaret ve Borçlar Kanunu ile uygun şekilde vadeli araç satışından faydalandığınızdan emin olmanız gerekiyor. Ticari kanunlar ile uyumlu olmayan hiçbir yerden araç satın almamalısınız.

birevim faizsiz araba

Senetle Güvenilir Şekilde Nasıl Araç Satın Alınır?

Güvenilir araç satın almak isteyen kişilerin araç satın alacakları galeriyi iyice araştırması gerekir. Pek çok galeri bulunuyor. Şüphesiz bu galerilerden bazıları tamamen güvenilir iken bazılarının güvenilir olmadığı biliniyor. Bu araştırmayı yaparken gerekli zamanı ayırın. Acele etmeniz yanlış bir karar almanıza yol açabilir. Galerinin mutlaka kurumsal olmasına önem verin. Kurumsal olmayan bir şirketle çalışmanın risk olduğunu unutmayın. Senetle araç alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli konu ise aracın bedelidir. Piyasa değerini mutlaka araştırmanız gerekir. Piyasa değeri ile sizin satın almak istediğiniz aracın değeri yakın olmalıdır. Yalnızca fiyatın pahalı olması değil, fiyatın piyasa değerinin çok altında olması da bri sorun olduğu anlamına gelebilir.

Senetle Araba Satın Almak İsteyenler Dikkat

Taşıt almak istediğiniz firmanın kanunlara uygun hareket edip etmediğini kontrol edin. Aldığınız araca ait senet ödemelerini toplu olarak yapmayı düşünürseniz mutlaka toplu ödeme indiriminin olmasına özen gösterin. Araç taksitlerinizi ödedikten sonra firmada kalan senetlerinizi almayı unutmayın. Eper banka yolu ile firmaya öderseniz bu ödemelerde senedi bankadan mutlaka alın. Vadeli olarak alacağınız arabaya ait vadeli satış faturasını mutlaka talep edin. Firma tarafından istenilen peşinat ve faiz oranlarının düşük olması önemlidir. Bu oranları diğer firmalar ile kıyaslamanızda fayda var. En iyi teklifi aldığınızdan emin olmak için diğer firmalar ile de görüşün ve onlarla çalışmanız halinde ne kadar ödeme yapacağınızı kontrol edin.

Kredi Notu Düşük Olanlar Senetle Araç Satın Alabilir mi?

Kredi kullanmak isteyen kişiler için kredi notu büyük önem taşır. Kredi notu düşük olanlara kredi çıkma ihtimali düşük olduğu için kişiler senetle araç alma yoluna başvurabilirler. Kredi puanı düşük olan kişiler güvenilir bir firma olması halinde, senet ile araç sahibi olmanın keyfini çıkarabilirler. Senetle alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat etmeniz halinde herhangi bir problem yaşamayacaksınız.

birevim

5 Comments

  • Günümüzde faizsiz peşinatsız araba sahibi olabilmek gerçekten büyük fırsat ve bunu sunan firmalar var. Çok yakınım birevimden aldı bu şekilde aracını 🙂

  • Peşinatsız senetle araba sahibi olabilmek günümüzde çok güzel bir fırsat

  • Peşinatsız araba alabilmek için en iyi önerim Birevim olacaktır, oradan abim aldı ve çok memnun

  • Günümüzde ufak taksitlerle araba sahibi olabilmek gerçekten artık hayal değil 🙂

  • Günümüzde bu tarz firmaların artması bizler için büyük fırsat olmaya başladı gerçekten 🙂

Leave a Comment

12 − eleven =