Peşinatsız Araba Kredisi Kampanyaları

Peşinatsız kredi kampanyaları ile birlikte satın almak istediğiniz sıfır ve ikinci el araçları avantajlı şekilde alabilirsiniz. Cebinizde paranız yok mu? Merak etmeyin, araba yine de satın alabilirsiniz. Bankalar, otomobil firmaları ya da finans kuruluşları insanların kolay şekilde araba satın alması için işlerini kolaylaştırmaktadır. Otomobil satın almak isteyen kişiler genellikle kredi kullanma yoluna gitmektedirler. Kredi kullanmak isteyen kişilerin yerine getirmeleri gereken bazı şartlar bulunuyor. Kişilerin her şeyden önce isminin kara listede bulunmaması gerekiyor. Kredi notu da kredi kullanmayı etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Bir kişinin kredi notu ne kadar yüksek olursa kredi kullanma ihtimali de o kadar yüksek oluyor.

birevim faizsiz araba

Peşinat Olmadan Araba Kredisi Kullanmak için Şartlar Nelerdir?

Bankaların uymaları gereken mevzuatlar bulunur. Bu mevzuatlardan bir tanesi de krediler ile ilgilidir. Kredi mevzuatına göre bankalar araç bedelinin yalnızca bir kısmı için kredi verebilirler. Yani araç bedelinin tamamına kredi çekmek mümkün değildir. Resmi gazetede yayımlanan yönetmelik ile birlikte bankaların uyması gereken bu kural ilan edilmiştir. Kredi çekerken aracın sıfır mı yoksa ikinci el mi olduğu, araç bedeli, gelir durumunuz ve müşterinin durumu gibi konular kredi hakkında belirleyici olur. Kredi notu yüksek, ödemelerini düzenli yapmış, geliri fazla olan insanların kredi kullanmaları önünde bir engel olmadığı söylenebilir. Bununla beraber kredi çekmek isteyen kişinin gelir düzeyinin düşük olması gibi durumlarda banka ek teminat, kefil talebinde bulunabilir.

Nasıl Peşinat Ödemeden Araba Satın Alabilirim?

Bankalar yönetmeliği kapsamında kişilerin değeri 50 bin TL’den fazla olan araçların yalnızca yüzde 70’i için kredi kullanması mümkündür. Ancak araç bedelinin 50 bin TL’den fazla olması halinde yüzde 50 oranında kredi kullanabiliyorsunuz. Yani araç almak isteyen kişilerin, almak istedikleri araç bedelinin 50 bin TL’nin üzerinde olması halinde en azından yüzde 50 ile 30 arasında değişen bir peşinatı olması gerekiyor. Yine de bazı şekillerde peşinat olmadan da kredi çekmeniz mümkündür. Örneğin, otomobil firmalarını ziyaret etmeniz halinde, ikinci el ve sıfır araç alımları için otomobil kredisi çekersiniz ve herhangi bir peşinat ödemezsiniz.

İhtiyaç Kredisi ile Peşinat Ödemeden Araç Satın Alma

Araç satın almak için peşinat ödememek isteyenlerin diğer tercihi bankalardan ihtiyaç kredisi çekmektir. Sicili bozuk olmayan kişiler araç kredisi yerine ihtiyaç kredisine başvurdukları zaman başvurdukları araba miktarı kadar kredi çekerler. Ayrıca aracınızın üzerine ipotek tesis ettirilmiş de olmaz. Peşinat ödemeden aracınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Fiat tarafından düzenlenen bir kampanyaya göre, araba satın almak isteyen kişiler 30 bin TL’ye kadar faiz ödemeden kredi kullanabilirler. Peugeut’da pek çok aracı 30 bin TL ile 35 bin TL civarında kredi çekerek satın alabilirsiniz.

birevim

6 Comments

  • Peşinat vermeden taksitle araç sahibi olabilmek günümüz için büyük fırsat 🙂

  • Peşinatsız araba alabilmek günümüzde çok zor, ama imkanı olanlar için çok iyi

    • Merhaba Yılmaz Bey,
      Piyasadaki araba kıtlığından ötürü kampanyalarda değişikliklere gidilmektedir. Bu nedenle direk bankalar ile görüşmek gerekir.

  • Peşinatsız %100 kredi seçeneğini ara ara çıkartıyor bankalar ama şu sıralar yok kampanya

  • Peşinatsız araba kredileri şu an aktif değil sanırım, şu an peşinatsız araba alabilmek birevim fuzuloto gibi firmalar sayesinde olabiliyor

Leave a Comment

six + 7 =