Oto Servisi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Araba almak yüksek fiyatlar sebebiyle ülkemizde çok yapılıyor. Büyük bir kesim araç alırken yıllarda birikim yapmayı veya banka kredisi çekerek bunu ödemeyi tercih ediyor. Bunu yaşamak istemeyenlerse hayallerini başka bir bahara bırakıyor. Sadece araba almak değil aynı zamanda alınan arabanın bakımlarını yapmakta önemlidir.

birevim faizsiz araba

Zor zahmet alınan bir arabanın başına bir şey gelmesi demek direkt olarak kesenizin etkilenmesi anlamına geliyor. Bunu yaşamak istemiyorsanız hem düzenli olarak bakımlarını yaptırmalı hem de herhangi bir sorun olduğunda servise götürmelisiniz. Tabi bunları yaparken güvenilir, kaliteli ve işini iyi yaptığına inandığınız bir servisi tercih etmeniz önemli olacaktır. Çünkü aksi bir durum olduğunda arabanızda ki ufak bir hata tüm arabanın başına kötü bir hadisenin gelmesine neden olmaktadır.

Güvenilir Servis Hizmeti Önemlidir

Genelde birçok marka araçların bakımının serviste yapılmasını istemektedir. Ancak her şehrimizde her markaya ait oto bakım servisi bulunmuyor. Yakın şehirlere insanlar gitmeyi tercih etmediği durumda bu mesleği serbest olarak yapan ustalar tercih ediliyor. Eğer mesleğine güvendiğiniz bir ustayı tercih ederseniz orijinal servisi kadar ücret ödemeden bakımlarını yaptırmanız mümkün olacaktır.

Markaların kendi oto bakım servislerini tavsiye etmelerinin sebebi garantili servis hizmeti sunuluyor olmasıdır. Örneğin servis bakımı sırasında yağ filtresi değiştirme işlemi yapıldı. Ancak filtre doğru şekilde yerine oturtulmadı. Bu da aracın başına büyük bir sorun gelmesine sebep oldu. Bu durumun kanıtlanması durumunda güvenilir ve garantili servis hizmeti sizin zararınızı karşılamakla yükümlü olacaktır.

Ama herhangi bir oto sanayiye giderek yaptırılan bakım işlemleri için herhangi bir garanti verilmeyecektir. Bu nedenlerden dolayı bir servis hizmeti almayı düşünüyorsanız önceliğinizin servisin kaliteli olduğundan emin olmak daha sonra garantili olarak bu hizmetin verildiğini bilmek olacaktır. Birçok araba markası özellikle sınıf araçların düzenli olarak bakımların servislerde yapılması tavsiye ediyor. Bu sayede aracın daha uzun süre dayanmasına ve araç sahibine sorunsuz bir şekilde uzun vadede hizmet etmesine olanak sağlamış oluyor.

Garantili Bakım Sağlanması

Garantili bakım arabanın size uzun süre hizmet etmesine yardımcı olacaktır. Bunun için bakımın doğru yerde yapılması büyük önem taşımaktadır. Daha ucuz bakım hizmeti veren bir yerde bunu yaptırmak bazı sorunları beraberinde getiriyor. Ustalığın yetersiz olmasının yanında ayrıca yedek parça kullanımında daha önce kullanılmış ya da kısa ömürlü ürünler kullanılması insanların sorun yaşamasına sebep olabiliyor. Sizlerde bu sebepten ötürü telafi edemeyeceğiniz bir hata ile karşılaşmamak adına daha dikkatli olmanız gerekiyor.

Servis tercihinizi yaparken kaliteli hizmet, doğru yedek parça, güler yüzlü hizmet sunan birçok insanın tercih ettiği noktaları tercih etmeyi ihmal etmemeniz gerekiyor. Ayrıca ödeme kolaylıkları sunmasına, garantili hizmet sunarak yaşanabilecek sorunların tekrar yapılmasına imkan verilmesi de büyük önem taşımaktadır.

birevim

Leave a Comment

4 − 1 =