Nissan Araba Modelleri ve Fiyat Listeleri

birevim faizsiz araba

Nisan otomotiv şirketinin resmi kuruluşu 1934 olsa da geçmişinde birkaç tane şirketin birleşmesi olduğu için ilk kuruluş tarihi olarak 1910 yılı kabul edilmektedir. Jidosha-Sezio şirketi ile Sangyo Co.ltd. şirketinin kurulması ile bu adı almıştır.

Şirketin bünyesinde 180 bine yakın çalışan bulunmaktadır. Şirket büyük ortaklıklar yaparak Avrupa ve Amerika pazarına açılmıştır. Austin, Ford, Renault ile global ortaklık anlaşmalı imzalanır, her anlaşma ile şirket biraz daha güçlenmeye başlar. 20. Yüzyıl sonlarda şirket borç patağına girse de yapılan geliştirme planı ile bu bataktan çıkmış ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Birçok ülkede üretim ve montaj tesisleri bulunmaktadır. Firmanın ülkemizde Juke, QASHQAI, X-Trail ve Micra adında dört modeli satılmaktadır.

Nissan Juke Modeli ve Fiyatı

Nissan Juke ilk olarak 2010 yılında 5 kapılı bir SUV olarak üretilmiştir. Şehirli bir SUV olarak üretilen araç güçlü motoru, aykırı tasarımı ve kemikli yapısı ile dikkat çekmektedir. Şehrin haylazı olarak lanse edilen araç 1.2 motor gücü, 115 beygir seçeneği ve teknolojik desteği ile ülkemizde satılmaktadır.

Aracın detaylı fiyat araştırmasını yapmak için Nissan Türkiye ile irtibata geçmek gerekmektedir. Juke modeli VISIA, TEKNA ve SKYPACK olmak üzere üç farklı donanım seçeneği ile sunulmaktadır. 6 hafta yastığı, otomatik klima, makyaj aynası gibi özellikle donanıma göre sunulmaktadır.

Nissan X-Trail Modeli ve Fiyatı

Nissan X-Trail kompakt SUV olarak 2000 yılında piyasaya sunulmuştur. 2020 yılında aracın dördüncü nesli yollara çıkmıştır. Ülkemizde 1.3 dizel motor seçeneği ile sunulmaktadır. Desing Pack ve Platinum olarak üzere iki farklı donanımsal seçenek araçla birlikte sunulmaktadır. Ayrıca araç talebe göre 5 koltuklu ve 7 koltuklu olarak sunulmaktadır.

X-Trail şehirli SUV tercih eden ailelere uygun tasarımı, güçlü duruşu, teknolojik desteği ile rakiplerine fark atan bir araçtır. Ülkemizde 5 farklı seçenek ile birlikte satışı yapılmaktadır. 1.3 DIG-T 160 DCT Desing Pack olan araç 290.750 TL, 1.3 DIG-T DCT Platinum 7 Koltuk, taba döşemeli olan modeli 309.240 TL’ye satılmaktadır. 1.3 motoru olsa da 160 beygir gücü aracın duruşu kadar performans sağladığının bir göstergesidir.

Nissan QASHQAI Modeli ve Fiyatı

Nissan QASHQAI ülkemizde en çok satılan SUV araçların arasında yer almaktadır. İlk olarak 2006 yılında yollara çıkan modelin kelime anlamı “beyaz at”dır. 2017 yılından itibaren yollarda ikinci nesli bulunmaktadır. Önden çekişli araç opsiyon olarak dört çarpı dört seçeneğini de sunmaktadır. Araç ülkemizde 1.3 litre benzinli ve 1.5 litre benzinli seçenekleri ile sunulmaktadır. Donanım anlamında Visia, Tekna, Sky Pack ve Platinum Premium Pack seçenekleri sunulmaktadır.

Nissan QASHQAİ 1.3 DIG-T 160 DCT Visia modeli 208.270 TL, 1.5 dCi 115 DCT Platinum Premium Pack modeliyse 300.680 TL’ye satılmaktadır. Donanımı en düşük ve en yüksek araçlar arasında 100 bin TL fiyat farkı bulunmaktadır. Panoramik cam tavan, otomatik park etme sistemi, kamera desteği ile şehirde kullanılabilecek harika bir SUV deneyimi sunmaktadır.

Nissan Micra Modeli ve Fiyatı

Nissan Micra, Japon otomatik üreticisi tarafından 1982 yılından bu tarafa üretilen bir süper mini araçtır. 3 kapılı, 5 kaplı ve 2 kaplı coupe seçenekleri üretilmektedir. 2017 yılında beşinci nesil olan model hala yollardadır. Dünyanın birçok ülkesine pazarlanan araç ülkemizde de uzun bir süredir satışı yapılmaktadır. Az yakıt tüketmesi, az emisyon yayması, boyutlarına göre 300 litre bagaja sahip olması ile dikkat çekmektedir.

Nissan Micra ülkemizde 1.0 litre benzinli motor seçeneği, Visia, Tekna, Platinum ve Platinum Premium donanım seçenekleri ile satılmaktadır. Micra 1.0 IG-T 100 manuel vites olan Visia donanımlı araç 135.730 TL, Micra 1.0 IG-T 100 CVT, Platinum Premium donanımıysa 171.250 TL’ye satılmaktadır.

birevim

Leave a Comment

4 × 1 =