Honda Araba Modelleri ve Fiyat Listeleri

birevim faizsiz araba

Honda otomotiv firması 1948 yılında Soichiro Honda isimli bir girişimci tarafından Japonya’da kurulmuştur. Merkezi Tokyo olan otomotiv üreticisi ilk olarak motosiklet olarak sektöre giriş yapmıştır. Bununla birlikte su motoru, robot, güç ekipmanları, uçak motorlar ve uçak üreten bir firma haline gelmiştir.

Neredeyse dünyanın tüm ülkelerine satış yapan bu noktada dünyanın en güçlü motor üreticilerinden birisi haline gelmiştir. Çok büyük bir ekonomiye sahip olan firma dünyanın birçok ülkesinde borsa da işlem görmektedir. Ülkemizde montaj tesisi bulunan firmanın 2018 yılında 215 binin üzerinde çalışanı bulunmaktadır. En büyük pazarı Japonya ile birlikte Kuzey Amerika pazarıdır. Ülkemizde uzun süredir satış yapan firmanın satış listesinde Civic Sedan, Civic Hatchback, H-RV ve C-RV modelleri bulunmaktadır.

Honda Civic Sedan Modeli ve Fiyatı

Honda Civic Sedan ülkemiz dahil olmak üzere birçok yerde montajı ve satışı yapılan firmanın 1972 yılında ürettiği bir modelidir. Kompakt sınıfta üretilen aracın 2 kapılı coupe, 4 kapılı sedan ve 5 kapılı hatchback modelleri bulunmaktadır. Dizel ve benzinli olarak sunulan araç CVT otomatik ve 6 ileri manuel şanzımanı bulunmaktadır.

Honda Civic Sedan seçeneği ülkemizde Dream, Elegance, Elegance Eco ve Executie donanım seçenekleri ile benzin, benzin-lpg ve dizel motor seçenekleri ile standart olarak 1.6 ve 1.5 motor seçenekleri ile sunulmaktadır. Civic Sedan 1.6L Dream düz vites benzinli seçeneği 157.400 TL, Civic Sedan 1.6L i-DTEC otomatik, dizel motor seçeneği 262.700 TL’ye satılmaktadır. Düz, otomatik vites ve dizel, benzinli farkı arasında 100 bin TL’den fazla fark vardır.

Honda Civic Hatchback Modeli ve Fiyatı

Honda Civic Hatchback modeli spor olarak tasarlanan ve satışı ülkemizde sadece benzinli olarak satılan İngiltere’de montaj edilerek ülkemizde satılan bir modeldir. Spor görünümü ve hatchback olmasındna kaynaklanmaktadır. Tüm modelleri otomatik olan araç ülkemizde 10. nesil olarak yer almaktadır. Konfor, teknolojik destek, güçlü motor seçeneği ve güvenlik açısından sınıfı geçmeyi başaran bir araçtır.

Civic Hatchback modeli ülkemizde standart 1.5L motor seçeneği ile birlikte sunulmaktadır. Ülkemizde üç farklı seçenekle standart otomatik vites ve benzinli motor ile satılmaktadır. Civic Hatchback 1.5L Sport, otomatik şanzıman, benzinli motoru 197.300 TL, Civic Hatchback 1.5L Sport+ Güvenlik paketi dahil olan otomatik ve benzinli motor seçeneği 232.700 TL’ye satılmaktadır.

Honda HR-V Modeli ve Fiyatı

Honda HR-V firma tarafından 1999 yılında ilk olarak üretilen ve MPV sınıfında satışı yapılan bir araçtır. 3 ve 5 kapılı seçeneği bulunan araç ülkemizde otomatik ve benzinli olarak tek donanım seçeneği ile satılmaktadır. Minivan olarak üretilen araç daha çok şehir hayatında SUV kullanmak ve ailelerin ihtiyacını karşılaması için sunulmuş bir araçtır. Araçta birçok özellik standart olarak sunulmaktadır.

Honda HR-V modeli 1.5L Executive tam otomatik ve benzinli motora sahip modeli 213.500 TL’ye satılmaktadır. Japonya’da üretilen araç ülkemizde satışı yapılan bir model olarak fiyat listesinde yer almaktadır.

Honda CR-V Modeli ve Fiyatı

Honda CR-V firma tarafından ilk defa 1996 yılında sunulan bir kompakt SUV modeldir. Araç isteyenler için 4*2 ve 4*4 çekiş seçenekleri ile sunulmaktadır. Önden çekişli olan araçta güçlü fren sistemi, güçlü motor, araç denge kontrol sistemi, akıllı eğim sistemi bulunmaktadır. 2007 yılında Amerika’nın en çok satan SUV’u olmayı başaran bir araçtır.

Honda CR-V ülkemizde 1.5 benzinli ve 2.0 litre benzinli-elektrikli motor seçeneği ile sunulmaktadır. Elegance, Executive, Executive+, Hybrid donanım seçenekleri ile sunulmaktadır. Honda CR-V 1.5 Elegance otomatik, benzinli seçeneği 293.100 TL, Honda CR-V 2.0L i-MMD Hybrid Executive+, otomatik şanzıman ve benzin-elektrikli Hibrit motor seçeneği 506.600 TL’ye satılmaktadır. Japonya’da üretilerek ülkemize getirilen araç 2020 yılında firmanın ülkemizde sattığı en pahalı modelidir.

birevim

Leave a Comment

sixteen − 8 =