Kia Araba Modelleri ve Fiyat Listeleri

birevim faizsiz araba

Kia, 1994 yılında Güney Kore’nin başkenti Seul merkezli olarak kurulan bir otomotiv üreticisidir. Firma 1998 yılında tek başına üretim yaparken bu yıl Hyundai ve Daimler-Chrysler ortaklığı tarafından satın alınmıştır. Bu alım anlaşmasından sonra asıl büyümesi gerçekleşmiştir. Ülkenin en çok araç üreten ve satan ikinci firması olmayı başarmıştır. 20 yakın modelin üretimi yapılırken aynı zamanda aynı sayıda modelin üretimini de durdurulmuştur.

Kia ülkemizde 11 farklı modelin satışını 2020 yılı itibariyle yapmaktadır. Picanto, Rio, Ceed, Ceed SW, XCeed, Stonic, Niro, Sportage, Sorento, Stınger ve  hafif ticari araç olarak Bongo modelin satışı yapılmaktadır. Yenilikçi tasarımı, güvenlik detayları, hoş görünüşü, konfor ve eğlence detayları ile dikkat çeken araçlar üretmektedir.

Kia Picanto Modeli ve Fiyatı

Kia Picanto firma tarafından 2004 yılında üretilmeye başlanan bir modeldir. İlkemizde tek 1.0 litre motor seçeneği ile birlikte otomatik şanzıman özelliği ile sunulmaktadır. Bu modelin günümüzde üçüncü nesli yollardadır. 5 kapılı HB ve 3 kapılı HB modelleri olan önden çekişli bir motora sahip bir araçtır. Ülkemizde satışı olmasa dahi dizel motor seçeneği de bulunmaktadır.

Kia PICANTO Live ve Cool olmak üzere iki farklı donanım seçeneği ile sunulmaktadır. Kia Picanto Live donanım, 1.0 litre benzinli motor, otomatik şanzımana sahip model 117.900 TL’ye, Kia Picanto Cool donanım, 1.0 litre benzinli motor, otomatik şanzıman 67 beygirlik modeli 120.400 TL’ye satış listesinde yer almaktadır.

Kia Rio Modeli ve Fiyat

Kia Rio firma tarafından ilk olarak 1999 yılında üretilen ve satılan bir modeldir. Beş kapılı HB ve dört kapılı HB olan bir araç olarak sunulmaktadır. Önden çekişli olan subcompact modelli aracın 2020 yılı itibariyle dördüncü nesli yollarda bulunmaktadır. 90 beygirlik motor ve az yakıt tüketmesi aracın en dikkat çeken özelliğidir. Özel iç tasarımı, kullanışlı konsol seçeneği ve modern dış hatları ile dikkat çekmektedir.

Kia Rio ülkemizde Cool ve Elegance paket donanım seçeneği ile 100 beygirlik benzinli ve otomatik motor seçeneği ile sunulmaktadır. Kia Rio cool 1.4 litre benzinli, otomatik vites modelin satış fiyatı 137.300 TL’dir. Kia Rio Elegance Tekno Paket 1.4 litre benzinli, otomatik vites modelinse satış fiyatı 146.900 TL’dir.

Kia Ceed Modeli ve Fiyatı

Kia Ceed firma tarafından 2006 yılında üretilmeye başlanan bir modeldir. Modelin 2020 yılı itibariyle üçüncü nesli yollardadır. Firma tarafından Avrupa pazarına özel olarak tasarlanan ve üretilen HB modelidir. Bu aracın HB modelinin yanında XCeed(SUV) ve Ceed SW modelleri de ülkemizde satılmaktadır. Ülkemizde Cool ve Prestinge donanım paketleriyle satılmaktadır.

Kia Ceed HB Cool 1.4 litre benzinli, manuel vites, 100 beygirlik modeli 142.900 TL’ye, Kia XCeed Prestige 4×2 Desing Pack, 1.6 dizel, DCT otomatik şanzıman, 136 beygirlik güç üreten motora sahip modeliyse 280 bin TL’ye satılmaktadır.

Kia Stonic Modeli ve Fiyatı

Kia Stonic firmanın 2017 yılında üretmeye başladı en yeni SUV modellerinden birisidir. Günümüzde yollarda dizel ve benzinli motor seçenekleri sunulmaktadır. Aracın özellikleri arasında çift renk tavan, elektrikli ve katlanır yan aynalar, led gündüz farları, projeksiyon tipi sis farları, krom ön ızgara, LED stop farları, araçla uyumlu iç tasarım gibi detaylar mevcuttur.

Kia Stonic ülkemizde 1.25 litre benzinli, 1.4 litre benzinli ve 1 litre benzinli motor seçenekleri, Cool, Elegance olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle sunulmaktadır. Kia Stonic Cool 1.25 litre benzinli motor, manuel vites, 85 beygir güç üreten aracın satış fiyatı 139.000 TL, Kia Stonic Elegance, 4×2 Desing Pack, 1.0 litre benzinli motor seçeneğine sahip DCT otomatik vitesli modelin fiyatı 185.900 TL’dir.

Kia Niro Modeli ve Fiyatı

Kia Niro firmanın ülkemizde sattığı tek elektrikli motorsa sahip Hibrit modeli SUV aracıdır. Ülkemizde satılan model Elegance donanım paketi, DCT otomatik şanzıman ile sunulmaktadır. Tek ürün olarak satılan aracın motor gücü 141 beygirdir. En dikkat çeken özelliği Hibrit motorunda etkisiyle çok az yakıt tüketmesidir. Bir SUV’dan istenen tüm özellikleri barındıran ve düşük yakıt tüketimine sahip model dikkat çekici detayları ve tasarımı ile öne çıkmaktadır.

Kia Niro, Elegance donanım paketli, 1.6 litre Hibrit motorlu, 141 beygir güce sahip, DCT otomatik vites aracın satış fiyatı 309.900 TL’dir. Aracın dikkat çeken özellikleri arasında 10 inç dokunmatik multimedya ekran, kablosuz şarj sistemi, 7 inç gösterge paneli ve 7 farklı renk seçeneğinin sunulması olarak öne çıkıyor.

Kia Sportage Modeli ve Fiyatı

Kia Sportage firma tarafındna 1995 yılından itibaren üretilen ve satılan SUV modellerinden birisidir. 2020 yılı itibariyle yollarda dördüncü nesil Sportage bulunmaktadır. Yenilikçi tasarımı, LED ön far ve stop lambaları, 467 litre bagaj hacmi, 19 inç alüminyum jantlar, hafızalı bagaj kapağı, teknolojik detaylarla bezeli iç tasarımı ile şehirde SUV keyfi yaşamak isteyen ailelere hitap eden bir modeldir.

Kia Sportage ülkemizde Cool, Elegance ve Prestige donanım seçenekleri ve dizel, benzinli motor seçeneği ile DCT otomatik şanzıman olarak sunulmaktadır. Sportage Cool 1.6 litre benzinli, manuel vites olan araç 173.500 TL, Kia Sportage Prestige donanım paketine sahip, 4×4 çekişli, 1.6 litre 136 beygir gücüne sahip dizel motor ve DCT otomatik şanzımansa 296.900 TL’ye satılmaktadır.

 

 

birevim

Leave a Comment

12 + four =