HGS Nasıl ve Nereden Alınır?

Araç alırken veya alınmak istedikten sonra sadece araç almakla işi bitmiyor. En önemli ihtiyacı olan benzin yol yapmak için vardır. Peki, bazı yolların ne gibi özelliği vardır ve sadece benzin yetmez. Tabii biraz komik oldu bu giriş ama gelin görün ki ülkemiz bazı geçiş noktaları normal yollara göre bizlere hem zamandan hem de hız konusunda kolaylık sağlamaktadır. Bu da akıp geçen hayatımız için çok önemli bir ayrıntıdır.

birevim faizsiz araba

Yukarıda bahsettiğimiz sistem neden vardır ve adı nedir?

Yukarıda bahsettiğimiz sistem bazı durumlarda zorunlu bazı durumlarda da bizim tercihlerimiz arasında bulunan ve bizi her konuda hızlandıran adı üstünde ( Hızlı Geçiş sistemi) adı verilen sistemin tam adıdır.

Peki, bu sistem nasıl alınmaktadır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi hızlı geçiş sistemi yani  (hgs) etiketini satın almak için tercih edeceğiniz 3 farklı alternatif var. Bunlardan başlı başına geleni kimlik fotokopisi ve araç ruhsatınızın yanınızda sadece yer alması yeterli olacaktır. Bu kullanacak olacağınız iki belge ile birlikte siz kullanıcıların en yakın PTT şubesine ya da anlaşmalı bankalara ziyaret etmeleri gerekecektir, hatta dilerseniz de kara yolları giriş çıkışlarındaki bulunan ve kullanabileceğiniz satış noktalarından hızlı geçiş sistemi (hgs) kartlarınızı çok rahat bir şekilde temin edebilirsiniz.  E tabii birçok hizmette olduğu gibi bununda basit bir ücreti vardır, bu da sade 12,5 Türk Lirası ödeyeceğiniz ücret karşılığında sizler de basit bir biçimde etiket sahibi olacaksınız ve bakiyelerinizi net bir şekilde yükledikten sonra kullanıma rahatlık ile başlayacaksınız.

Hızlı geçiş sistemi (hgs) nereden alınabilir?

Konu başlığında olduğu ve sorduğumuz HGS Nasıl ve Nereden Alınır? Sorusunun nereden alınır kısmı ise sırasıyla şunlardır.

  • PTT Şubeleri:Kullanıcıların tercih edecekleri en yakın PTT şubesini araç ruhsatı ve kimlik fotokopisi ile giriş yaparak ve ziyaret ederek hgs etiketi satın almak talebinde bulunduğunuzu söylemeniz yeterli olacaktır. Bu konuda ise sistem üzerinden gerekli işlemler yapıldıktan hemen sonra hgs etiketi rahatlıkla temin ediliyor ve bu temin sonrası araç sahibine teslim ediliyor.
  • Anlaşmalı Bankalar: Yanınızda genelde bulunması gereken ve bu durumda daKimlik kartınız ile anlaşmaları bankalara giderek, talebiniz basit bir biçimde dile getirmeniz de yeterli olacaktır. Bu konularda birçok bankanın, müşterilerine ücretsiz olarak hgs fırsatı sunduğunu da net bir biçimde dile getirmek gerek.
  • Satış Noktaları:Herhangi bir seçeceğiniz karayolu giriş ve çıkışlarında yer alan hgs satış noktalarını da gerek seyahatleriniz öncesi veya gerek müsait bir zamanda ziyaret edebilirsiniz. Gene çok basit olacak şekilde ruhsat ve kimlik ile birlikte etiket talebinizi yerine getirmeniz net bir biçimde yeterli olacaktır. Dakikalar içerisinde hızla sürecek şekilde hgs etiketi temin edilecek ve araç sahibine rahatlıkla sunulacaktır.
birevim

Leave a Comment

1 × 4 =