Skoda Kamiq Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Benzinli ve dizel motor seçenekleri ile tercih edilen Skota Kamiq, Skoda’nın açıklamasına göre lansmana özel 197 bin 600 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Skoda markasının kompakt SUV segmentindeki temsilcisi olan Skoda Kamiq, Türkiye’de su ürün gamına yeni bir model olarak eklendi. Showroomlarda yerini alan otomobil, 197 bin 600 liradan başlayan fiyatı ile dikkatleri üzerinde topluyor.

birevim faizsiz araba

SUV Segmentinin En Önemli Aktörü

Geniş basın katılımı ile online gerçekleştirilen Türkiye lansmanı ile tanıtılan Skoda markasının Kamiq modeli, talebin giderek arttığı ve dolayısıyla sektördeki markaların rekabetinin de yoğunlaştığı SUV segmentinin en önemli aktörlerinden birisi olmaya aday. Online gerçekleştirilen lansmanda görüşlerine yer verilen Yüce Auto – Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, SUV modelin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en fazla tercih edilen segmentlerin başında geldiğini bildirdi.

SUV’a Olan Talep Yüzde 59,4 Arttı

Kodiaq ve Karoq modelleri ile SUV segmentindeki iddialarını sürdürme kararlılıklarını ortaya koyduklarını anlatan Başar, Kamiq model aramıza katıldı. Kompakt SUV olarak tanımlanan Kamiq; fonksiyonelliği, sıradışı tasarımı ve içerisindeki birçok ekstra donanım ile çok kısa zamanda kendisini Türk kullanıcısına sevdirecek. Özellikle kadınların ve Skoda ile yolu kesişmeyen kullanıcıların, Skoda markası ile tanışmasına katkı sağlayacak dedi. Başar, her geçen gün artan SUV segmentine değinerek, yılın ilk yarısında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre Türkiye’de SUV segmentine olan talebinin yüzde 59,4 artış gösterdiğini dile getirdi.

Yılsonu Satış Hedefi 3500 Araç

Kendi satış portföylerinin yüzde 40’ını da segment tasarımların oluşturduğunu ifade eden Başar, Skoda Kamiq Türkiye olarak kısa süre içerisinde bu oranı arttırmayı hedeflediklerini anlattı. Modernliği ve konforu ile sportif ve farklı yaşam tarzını tercih edenlerin alternatifi olmaya aday otomobillerin yıl sonuna kadar ortalama 3 bin 500 adet satılmasını hedeflediklerini de sözlerine ekledi. Pandemi sürecinde otomobil fabrikalarının tedarik sıkıntısı nedeni ile üretimlerine ara verdiklerinin altını çizen Zafer Başar, bu sorunun ekim ayı gibi normale dönerek çözüleceğini ve yıl sonu itibari ile otomobil pazarının 600 ile 650 bin adet civarında tamamlanacağını öngördüklerini ifade etti. Skoda Kamiq Türkiye satış fiyatı ile cazip bir alternatif olarak tüketicinin karşısında yer aldığını ve 2020 satış hedeflerinin Skoda markası olarak 25 bin olduğunu belirten Başar, pazarın üzerinde bir büyüme oranını yakalamaya çalıştıklarını ve Kamiq modelin oluşturduğu sinerji ile bunu başaracakları değerlendirmesini yaptı.

Yoğun İlgi Görüyor

  • Yüksek oturma pozisyonu,
  • yerden yüksek sürüş,
  • kompakt bir aracın çevik sürüşü
  • Skoda’nın karakteristik tasarım dili ile birleştirilen Kamiq, adını Eskimoların her duruma kusursuz uyum sağlayan şeyler için kullandığı kelimeden alıyor. Güçlü bir dış tasarıma sahip Skoda Kamiq satış fiyatı da özelliklerinin yanı sıra yoğun ilgi görüyor.
birevim

4 Comments

  • Türkiye fiyatı vergilerden dolayı biraz yüksek ama araç çok güzel

  • Skoda Kamiq çok güzel bir araç ben tasarımını çok beğendim, fiyat olarak her araç fiyatı uçtu ama araç tasarım ve fiyat olarak bence segmentinin en iyisi

  • Skoda Kamiq normal abartılmamış fiyatını gerçekten hak ediyor ancak şu pandemi sürecinde neredeyse fiyatı 1,5 katına çıktı

Leave a Comment

9 + one =