Peşinat Ödemeden Taksitle Araba Alma Yolları

Araba, artık günümüzde her evde olan ve lüks kullanım kategorisinden çıkıp, zorunlu bir ihtiyaç haline gelen unsurlardan biri. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanların birçoğunda her hanede en az bir araç bulunuyor. Evli ya da bekâr, çocuklu ya da çocuksuz herkesin evinde bir araç görebiliyoruz. Hayatımızı büyük oranda kolaylaştıran arabalar, bizim elimizi ayağımız olma noktasında.

birevim faizsiz araba

Bir araca sahip olmak bazen bir eve sahip olmanın önüne geçebiliyor. İhtiyaçlarımıza, zevklerimize, maddi durumumuza göre değişen birçok seçenekle karşı karşıya kaldığımız durumlarda, kendimize uyun olan arabayı bulup, satın almak için çeşitli yollara başvurabiliyoruz. Bu noktada önemli olan bazı kriterler bulunuyor. Öncelikle nasıl bir araba almak istediğimize karar vermeliyiz. Almak istediğimiz arabada ne gibi teknik özellikler bulunmalı? Yakıt konusunda tasarruflu bir araç mı? Sıfır bir araba mı yoksa ikinci el mi? Bir arazi aracı mı, aile aracı mı, spor bir araba mı?

Elbette bu sorulara daha birçoğu eklenebilir. İhtiyaç ve zevklerinize, maddi durumunuza göre bu listeyi uzatabilirsiniz. Tüm sorularınıza cevap verdiyseniz, sıra ödeme planınızı hazırlamaya geliyor. Maddi kaynaklarınızı, birikiminizi önünüze koyup hangi yolda ilerleyeceğinizi seçmelisiniz.

Ardından araba ilanlarını, kampanyaları, oto galerileri ve araba sitelerini inceleyerek, almak istediğiniz aracın piyasa değerini, özelliklerini öğrenmeye başlamalısınız.

Eğer yeterli birikiminiz bulunmuyorsa peşinatsız araba alma yöntemini tercih edebilirsiniz. Bunun için detaylı bir araştırma yapmalı, bu konuda destek sağlayan kurumları dikkatlice incelemelisiniz. Bankalardan araç kredisi almak konusunda sıkıntı yaşayan, geri ödemelerde yaşayacağı faiz yüküne girmek istemeyen birçok insan, peşinatsız araba alma ya da taksitle araba alma yollarını kullanıyor. Her iki sistemde doğru ve güvenilir bir kurumla olduğu takdirde, araç sahibi olmak isteyenlere uygun fırsatlar sunuyor.

Peşinatsız araba alma yolunu tercih edenlerin dikkat etmesi gereken hususlardan ilki, taraflar arasında tanzimi yapılan arabanın satışıyla ilgili senetlerin, birbirini takip eden aylarda alınması gerektiğidir.

Peşinat ödemeden araba almak istiyorsanız, aceleci davranmayın ve araba piyasasını yakından takip edin. Araba satış rayiçlerini ve 2. el araba satış piyasası hakkında bilgi edinin.

Oldukça yaygın olan diğer yöntem taksitle araba almaktır. Belli bir peşinat ödeyip, kalan kısmı bütçenize uygun taksitlendirmelerle ödüyorsunuz. Bu yolla araba sahibi olmak için, peşinatsız araba sahibi olmanın yollarında uygulayacağınız yöntemleri kullanın ve güvenilir kurumlardan yardım isteyin. Telafisi olmayan maddi kayıplarla ve hukuksal bazı sorunlarla karşı karşıya kalmamak için, çalıştığınız kurumun referanslarını inceleyin ve alanında uzman kurumlarla çalışın.

Peşinatsız araba almak isterseniz, taksit sayınızın ve ödeyeceğiniz miktarın daha fazla olacağını göz önüne almalısınız. Belli bir birikiminiz olmadığı için, aylık ödeme tutarlarınız ve taksit sayınız artacaktır.

birevim

Leave a Comment

10 + thirteen =