Periyodik Araç Bakımı

Arabanızın sorunsuz çalışmasını sağlamak mı istiyorsunuz? Gelecekte onarımlarda paradan tasarruf edin ve iyi bir Periyodik Bakım Hizmetlerine düzenli bakım yapın. Korunma her zaman tedaviden iyidir.

birevim faizsiz araba

Bu hizmet, araç arızalarının ve arızalarının önlenmesini amaçlamaktadır. Düzenli araç bakımı, iyi bir yeniden satış değeri sağlarken, otomobilin performansını, güvenilirliğini, güvenliğini ve dayanıklılığını optimize etmeye yardımcı olur.

Düzenli araç muayeneleri ve bakımı yoluyla, aracın genel performansı optimize edilebilir. Ek olarak, yakın gelecekte yapılması gerekebilecek daha pahalı onarımların önlenmesine yardımcı olur. Periyodik Bakım Hizmetleri ile daha fazla tasarruf etmeye başlayın. Öngörülemeyen araba arızaları nedeniyle maruz kalabileceğiniz gelecekteki masrafları göz önünde bulundurarak, şimdi daha akıllı düşünmeye başlamanın tam zamanı.

Aracınızı maksimum potansiyelde kullanmak için periyodik araç bakımı gereklidir, muayene ve bakımdan kaçınılırsa, ortaya çıkan ani maliyetler açısından ciddi sonuçlar doğurabilir.

Araç Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Periyodik bakımların yapılma süresi aslında araç markasına veya modeline göre değişkenlik gösterir.

  • Sıfır araçların periyodik bakımı ; 10 bin km ile 20 bin km arasında yapılır.
  • Hibrit araçlarda da 15 bin km ise yılda bir kez yapılması uygundur.
  • Dizel araçlarda ise bu ölçü 10 bin km’dir.

Bu bakım süreleri üretici firmalar tarafından çeşitli testler yapılarak belirlenir.  Öncelikle araç bakımlarında aşağıdaki kontroller yerine getirilir.

Pil ve Kablolar

Aracınızın aküsünün ve kablolarının hasar görmesini, aşınmasını ve kopmasını önlemek için birkaç şeyin düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Pil ve kablolar konusunda uzman olan  pilin su seviyesini kontrol etmesine izin verin. Ayrıca, akü terminalleri ve kabloları birkaç ayda bir temizlenmelidir.

Motor ve Şanzıman Montajı

Yaş ve kilometre ile kırılmayı bağlar. Bu nedenle, bunların düzenli olarak değiştirilmesi çok önemlidir. Ek olarak, dişli kutusunu her zaman temiz, soğuk ve yağlı tutmak çok önemlidir.

Gösterge Tablosu Göstergeleri

Araç gösterge panelleri ve göstergeleri, maruz kalma nedeniyle kolayca zarar görebilir. Otomobil İç Bakımı çok zaman ve çaba gerektirir. Bununla birlikte, hasar görene kadar beklemek ve ardından düzeltmeye çalışmaktansa gösterge panosuyla ilgilenmek idealdir.

Frenler

Fren balatalarının ve fren sıvılarının periyodik bakımı son derece gereklidir. Fren rotorları, Disk fren balataları, Fren balataları, fren kampanaları ve park frenlerinin yanı sıra fren sıvılarının düzenli olarak kontrol edilmesi ve bakımı, araç teknik uzmanları tarafından önerilir.

Soğutma sıvısı

Her şey için Otomatik, ısı kilit düşmandır. Bu nedenle, antifriz veya araç soğutma sıvısı tahrip olursa, araçta çeşitli başka hasarlara yol açarak potansiyel olarak tehlikeli kazalara yol açar. Sonuç olarak, otomobilin tüm ısıtma sistemi zarar görebilir. Ve motor sıvıları gibi soğutucu da düzenli olarak kontrol edilmelidir. Soğutma sıvısının periyodik bakımı söz konusu olduğunda hem miktar hem de koşullar göz önünde bulundurulmalıdır.

Hava filtresi

Arabanın motorunu çalışır durumda tutmak için, arabanın yanma odalarının bakımı yapılmalıdır. Aracın hava filtresi yeterince temizlenerek bunlar halledilebilir. Aracınızın Hava Filtresinin bakımını yapmaktan kaçınırsanız, aracınıza büyük ölçüde zarar verebilir.

AC Filtresi

Arabanızdaki klima, evinizdeki klimaya oldukça benzer. Ve tıpkı evinizdeki AC gibi, arabanızdaki AC filtresinin de düzenli olarak incelenmesi ve temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekir.

Hortumlar

Motorun aşırı ısınması, hidrolik direksiyon ve elektriksel şarj kaybı, araçtaki hasarlı hortumların sonucudur. Hortumlar, soğutucunun düzenli inceleme gerektiren zayıf bileşenleridir. Bu nedenle, araç hortumlarının periyodik olarak kontrol ettirilmesi tavsiye edilir.

Motor Yağı ve Yağ filtresi

Motor Yağı ve filtre, motor ömrünü uzatmak, yağlayıcıları korumak, bileşenleri soğutmak, kilometre performansını iyileştirmek için gereklidir ve aracın genel ömrünü uzatır.Bunlar çeşitli önemli işlevlere hizmet ettiğinden, Motor Yağı ve Yağ filtresine sürekli olarak bakmak önemlidir.

birevim

Leave a Comment

3 × two =