Opel Araba Modelleri ve Fiyat Listeleri

birevim faizsiz araba

Opel dünyanın en eski otomobil üreticilerinden bir tanesidir. 1862 yılında kurulan firma, 2017 yılında Fransız üretici PSA ile birleşmiştir. Bundan önce 1929 ile 2017 yıllarında firma General Motors tarafından işletilmiştir. Firma üretim acısından Avrupa’da iki numaralı konumda yer almaktadır. Firmanın merkezi hale Almanya’nın Hessen şehrinde yer almaktadır. Ülkenin birçok otomobil firmasından birisidir.

Opel firması birçok segmentte çok sayıda model üretmiş, bazılarının üretimleri durdurulmuşken devam eden birçok modeli vardır. Corsa, Astra, Crossland X, Grandland X ve Insignia modelleri ülkemizde satışı yapılan araçlardır. Combo adında bir adet hafif ticari araç satışı da yapılmaktadır. Sedan, HB, SW ve SUV tarzında modelleri bulunmaktadır.

Opel Astra Modeli ve Fiyatı

Opel Astra ülkemiz dahil olmak üzere dünyanın birçok farklı ülkesinde satışı yapılan firma tarafından ilk olarak 1992 yılında üretilen bir modeldir. Küçük aile arabası olarak üretim hattına alınan model 3 kapılı HB, 4 kapılı sedan ve 5 kapılı SE modelleri ile Cabrio modeli bulunmaktadır. Astra Sedan ülkemizde en uzun süredir satılan modelleri arasında firmanın klasikleşmiş bir aracıdır.

Opel Astra Sedan ülkemizde 1.4 litre benzinli motor, iki farklı donanım sistemi, manuel ve otomatik vites seçenekleri ile sunulmaktadır. Astra Sedan Edition Plus, 1.4 litre  benzinli 140 beygirlik motor ve manuel vites versiyonu 141.900 TL, Astra Sedan Sport, 1.4 litre benzinli 140 beygirlik motor ve otomatik vites modeli 161.900 TL’ye satılmaktadır.

Opel Crossland X Modeli ve Fiyatı

Opel Crossland X modeli firma tarafından 2017 yılından bu tarafa üretilen küçük SUV aracıdır. Benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunan model ilk olarak firmanın İspanya fabrikasında üretilmiştir. Ülkemizde LPG motor seçeneği de bulunmaktadır. Essentia, Enjoy ve Excellence olmak üzere üç farklı donanım seçeneği ile satılmaktadır.

Opel Crossland X Essentia donanım, 1.2 litre benzinli, otomatik vites 130 beygirlik seçeneği 167.900 TL, Opel Crossland X Excellence donanım, 1.5 litre dizel, otomatik vites 120 beygirlik seçeneğiyse 197.600 TL’ye satılmaktadır.

Opel Grandland X Modeli ve Fiyatı

Opel Grandland X modeli 2017 yılında tanıtılan ve üretilmeye başlanan bir SUV araçtır. İki farklı ülkede montaj edilen araç Avrupa kıtası ve diğer kıtalarda satılmaktadır. Bu araçta Hibrit motor seçeneği de bulunmaktadır. 1.2 benzinli, 1.5 dizel motor seçenekleri bulunmaktadır. Ülkemizde Hibrit motorlu versiyonu satılmamaktadır. Essentia, Enjoy, Enjoy Skyline, Enjoy Explorer, Excellence ve Ultimate donanım seçenekleri bulunmaktadır.

Opel Grandland X Essentia donanım, 1.2 litre benzinli motor, 130  beygirlik, otomatik vites seçeneği 205.900 TL, Opel Grandland X Ultimate donanım, 1,5 litre dizel motor, 130 beygirlik, otomatik vites seçeneğiyse 303.900 TL’ye satılmaktadır. İç tasarım, dış tasarım, teknolojik eklemeler ile rakipleri ile yarışacak seviyede bir modeldir.

Opel Insignia Modeli ve Fiyatı

Opel Insignia ilk olarak 2004 yılında tanıtılmış, satışına 2009 yılında başlamıştır. Firmanın Vectra modeli yerine satış listesine koyulmuştur. Günümüzde yollarda ikinci nesli yer almaktadır. Karoser olarak sedan, HB ve Sport Tourer seçenekleri bulunmaktadır. Enjoy, Excellence ve Exclusive donanım seçenekleri 1.6 litrelik dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneği ile sunulmaktadır.

Opel Insignia Enjoy donanım, 1.6 litre dizel motor, 136 beygirlik, otomatik şanzıman seçeneği 259.900 TL, Opel Insignia Exclusive donanım, 1.6 litre dizel motor, 136 beygirlik, otomatik şanzıman modeliyse 309.900 TL’ye satışta yer almaktadır. Firmanın en konforlu ve en güçlü modeli olarak satılan araç amiral gemi olarak kabul edilmektedir.

Opel Yeni Astra Modeli ve Fiyatı

Opel Yeni Astra ya da Astra HB modeli firmanın 2017 yılından bu tarafa üretime aldığı ve mini aile arabası olarak satışta bulunan bir seçeneğidir. Edition, GS Line ve Elegance donanım seçenekleri ile sunulmaktadır. 1.2 litre ve 1.4 litre benzinli, ayrıca 1.5 litre dizel motor seçenekleri bulunmaktadır. Manuel ve otomatik vites seçenekleri ile birlikte sunulmaktadır. En yüksek donanım seçeneğinde Led Matrix farlar, 8 inç dijital sürücü bilgi ekranı, elektrikli katlanır aynalar, trafik işareti tespit sistemi gibi çok sayıda özellik vardır.

Opel Astra HB Edition donanım, 1.2 litre 110 beygirlik benzinli motoru ve manuel şanzıman seçeneği 176.900 TL, Opel Astra HB Elegance donanım, 1.5 litre dizel 122 beygirlik motor ve otomatik şanzıman seçeneğiyse 235.900 TL’ye satışta yer almaktadır. Şehir içi aile aracı olarak satılan spor bir modeldir.

Opel Yeni Corsa Modeli ve Fiyatı

Opel Corsa firma tarafından ilk olarak 1969 yılında üretilmeye başlanmıştır. Günümüze kadar yenilenen kasasıyla gelmeyi başarmıştır. 2020 yılı Corsa modeli bu aracın son nesli olarak yollarda ki yerini almıştır. Avrupa’da yılın en iyi satan aracı olarak seçilmiştir. Essential, Edition, Elegance ve Ultimate donanım olarak dört farklı seçenekle satılmaktadır. Sportif ve pratik görünümü ile tam bir şehir içi aracı olarak listede yer almaktadır.

Opel Corsa Essential donanım, 1.2 litre 75 beygir benzinli motor ve manuel vites seçeneği 130.900 TL, Opel Corsa Ultimate donanım, 1.5 litre 102 beygir dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneğiyse 154.900 TL’ye satışta yer almaktadır. Birçok özelliği ile sınıfında dikkat çeken bir araçtır.

birevim

Leave a Comment

one × 4 =