Katılımevim Araba Nedir? Nasıl Araba Alınır?

birevim faizsiz araba

Ülkemizde son yıllarda giderek popüler bir hale gelen tasarruf şirketlerinden birisi olan Katılımevim, sunduğu hizmet sayesinde ülkemizde ki birçok insanın hayalini gerçekleştiriyor. Faizsiz yapısı sayesinde hızlı ve yenilikçi bir sisteme sahip olan yapısı ile insanların güvenilir bir şekilde ev veya araba sahibi olmaların imkan tanıyor.

Sistem içerisinde sorun yaşanmaması için tüm işlemler resmi evraklar ile kayıt altına alınıyor. Bu sayede hem yatırımı yapan şirket hem de insanların hakları güvence altına alınmış oluyor. Sizde bu uzun sektörde sektör de olan ve 2018 yılından bu tarafa tasarruf finansmanı alanında insanlara kurumsal olarak yardımcı olan firmanın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Katılımevim Nedir?

Katılımevim yapısını anlamak için öncelikle sundukları hizmeti ve yapısını anlamak gerekiyor. Öncelikle şirket kurumsal bir yapı içerisinde hareket ediyor. 2021 yılında yapılan düzenleme ile bu alanda sayılı şirketlerden birisi olarak kalmayı başardı. Bu onların hem güvenilir hem de sağlam bir yapı ile hizmet verdiklerini bizlere gösteriyor. Bundan yararlanmak isteyenlerin öncelikli yapması onları arayarak daha fazla bilgi almak olacaktır.

Katılımevim çok farklı tasarruf yöntemleri ile müşterilerine yardımcı oluyorlar. Ülkemizin birçok yerinde şubesi bulunan kurum ile rahatça iletişime geçmeniz mümkün olabilir. Bunu yapabilmek için ister şubeleri ziyaret edebilir isterseniz de müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Katılımevim sadece ev almak için değil aynı zamanda araba almak içinde size gerekli yardımı gösteriyor.

Katılımevim Araba Nedir?

Katılımevim Araba, firmanın çatısı altında araba almak isteyenlere hizmet veren bir alt kollarından bir tanesidir. Bu yapıda insanların sadece araba sahibi olmaları için tasarruf yöntemleri sunuluyor. Sizde ihtiyaç sahibi olduğunuzu düşünüyor ancak yüksek fiyatlar ve yüksek kredi faizleri sebebiyle araba alma hayalinizi gerçeğe dönüştürmekte zorluk yaşıyorsanız bu yapı ile istediklerinize ulaşmanız çok zor olmayacaktır.

Bu yapı içerisinde çok farklı araba alma yöntemleri vardır. Sizlerde bu yapı içerisinde ki sistemleri öğrendikten sonra hangi yöntem ekonomik olarak size uygunsa ona göre yatırımınızı yapmak en doğru yol olacaktır. Katılımevim Araba bu noktada alıcılara dört farklı seçenek sunuyor.

 • Faizsiz Araba
 • Vadeli Araba
 • Peşinatsız – Taksitle Araba
 • Kredisiz Araba

Bu yöntemlerin hepsi temelde aynı noktaya çıkıyor. Hem rahat bir şekilde ödemenize yardımcı olan yöntemlerin sunuluyor olması, hem faiz derdinden kurtulmanız aynı zamanda hiç peşinat ödemeden araç sahibi olabilmeniz oluyor.

Katılımevim Araba sistemleri arasından kendinize uygun olanı belirlemek için aylık gelir seviyenize bilmeniz kritik önem taşıyor. Bu yapı içerisinde yer almadan önce nasıl işleyiş tarzına sahip olduğunu mutlaka öğrenmeniz gerekiyor. Ancak o zaman en doğru tercihi yapabilir ve kendiniz için en iyi yolu belirlemek daha basit olacaktır.

Katılımevim Araba Sistemi Nasıl İşlemektedir?

Katılımevim araba sistemi üzerinde istediğinizi almadan önce sistemin nasıl işlediğini öğrenmeniz gerekiyor. Bu konuda kişisel olarak çözümler sunuyor olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu anlamda ülkemizde ki tüm ekonomik yapılardan bu sisteme dahil olmanız mümkün olacaktır. Özellikle dar gelirli aileler için en iyi tercih olarak karşınıza çıkıyor.

İlk olarak almak istediğiniz arabayı belirleyerek işe başlamanız gerekiyor. Bunun ardından bu aracı almak isterken aylık ne kadar ödeme yapacağınızı da belirlemeniz gerekiyor. Katılımevim bunun ardından sizinle aynı durumda olan insanlar ile aynı gruba alacaktır. Bunun devamında araba sahibi alacaklar için özel bir çekiliş yapısı kurulacaktır.

Bu yapının daha iyi nasıl işlediğinizi anlamak için öncelikle bir örnek vermek doğru olacaktır. Hiç peşinat ödemeden ve faiz vermek istemeden araba almak istiyorsunuz. Alacağınız araç 300 bin TL değerinde olsun diyelim. Firma sizi 30 kişilik bir gruba sokacaktır. Bu aynı zamanda sizin taksit sürenizdir.

Buna göre aylık 10 bin TL ödeme yapmanız sizden istenecektir. Tabi bu hizmetin size sunulması içinse o günün şartlarında belirlenen bir katılım bedeli alınacaktır. Bu bedel peşin olarak tahsil edilmektedir. Bu değer her yıla göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde bu yöntemi tercih etmek yerine farklı bir yol ile araç almak isteyenler daha yüksek bir maliyet ile karşı karşıya kalabilirler.

Katılımevim Araba Alırken Peşinat İstiyor mu?

Katılımevim Araba sistemine dahil olmak sadece bir başvuru ile mümkündür. Bu sistem ile alakalı en çok merak edilen konuların başında peşinat verilip verilmeyeceği geliyor. Bu sistem içerisinde peşinat zorunluluğu bulunmuyor. Ama sizler isterseniz bu yapı içerisinde peşinat  verme hakkına sahip olabilirsiniz. Yapının bunu sunmasında ki amaç her türlü ekonomik yapıya uygun bir sistem olmasından kaynaklanıyor.

Eğer peşinat vererek Katılımevim Araba sistemine girmek isterseniz almak istediğiniz arabaya daha hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün olacaktır. Bu konuda en doğru tercihi yapmak çok zor olmayacaktır. Tek yapmanız gereken kendiniz için iyi bir yolu belirlemek olacaktır. Bu konuda firma müşterilerine farklı yöntemleri sunuyor. Sizlerde bunlara göre tercih yaparak araç sahibi olabiliyorsunuz.

Katılımevim Araba Şikayetleri ve Yorumları Nelerdir?

Katılımevim Araba tam bir kurumsal firma olduğu için sistemde bu yapı içerisinde hareket ediyor. Bununla birlikte dikkatli olmak ve en doğru seçimi yapmak gerekiyor. Bazen binlerce kişinin işlem yaptığı bu platform içerisinde belirgin hatalar oluşabiliyor.

İnternet üzerinden arama yaptığınız mutlaka olumsuz yorumlar veya birçok şikayet ile karşı karşıya gelmeniz mümkün olacaktır. Bu olumsuz görüşlerin beraberinde bazı sorunları getirdiğini de söylemek doğru olacaktır. Sizlerde bu konuda tek yapmanız gerekeni unutmadan hareket etmelisiniz. Amacınıza en uygun olan en doğru yolu bulmak ve onun için araştırma yapmak olacaktır. Bunların haricinde binlerce kişinin işlem yaptığı bir şirketi güvensiz olarak kabul etmek yanlış olacaktır.

birevim

18 Comments

 • Peşinat zorunluluğu var mı sistemde? Bir de en fazla kaç taksit yapabiliyorlar?

  • Merhaba Hasan Bey,
   Peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır. Taksit sizin ödeme durumuna göre değişmektedir.

 • Araba almayı düşünüyorum, Katılımevim sisteminde peşinat zorunluluğu var mı?

 • Araç teslimat tarihi çekilişle mi belli oluyor direk teslim tarihli peşinatlı sistemleri var mı?

 • Katılımevimden birkaç arkadaşım araba için kayıt oldular ve araçlarını kısa sürede teslim aldılar bence güvenilir bir firma

 • Peşinatsız araba sahibi olabilmek günümüzde çok zor, ancak Katılımevim le gerçekten mümkün, abim araba aldı bu şekilde 🙂

 • Katılımevim sektörde iyi ilerliyor, araba konusunda baya bir müşterisi var 🙂

 • Katılımevim araba sistemi konusunda bence baya başarılı ilerliyor, reklamlarını da görmeye başlıyorum yavaş yavaş

 • Katılımevim araba sisteminde bence başarılı ama rakiplerini geçmek için iyi bir kampanya yapması lazım

 • Faizsiz araba sahibi olabilmek bence günümüzün en büyük nimetlerinden biri 🙂

 • Faizsiz araba alabilmek için güzel fırsatlar var günümüzde, peşinat zorunluluğu var mı katılımevim de? 🙂

  • Merhaba Süleyman Bey,
   Katılımevim’de peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır.

 • Ben 15 bin tl pesinatla arac almak isdiyorum 50 bin tl arac almak isdiyorum kac ay icinde teslim alabilirim

Leave a Comment

4 + 8 =